Україна – Люксембург: двічі по 3:0

Збірна України 14 Червня, 16:41 656
Україна – Люксембург: двічі по 3:0  | 19-27
Зі збірною Люксембургу «синьо-жовті» зустрічалися двічі у своїй футбольній історії.

Перший раз доля звела ці команди у червні 2006 року. Той поєдинок став останнім у серії спарингів збірної України в рамках підготовки до фінальної частини ЧС-2006, що проходила в Німеччині.

Як виявилось у підсумку, загадковий «карлик» у футбольному плані виявився доволі непростим і непоступливим суперником,

Головний наставник українців Олег Блохін зі стартових хвилин зустрічі вирішив поберегти лідерів збірної – Шевченка та Вороніна. Можливо, це позначилося на атакуючих діях наших хлопців, які за перші 45 хвилин гри не зуміли пробити голкіпера люксембуржців Жубера, і нанесли лише чотири удари по воротах.

Але у другому таймі, після того, як керманич «синьо-жовтих» зробив зміни в атакувальній ланці нашої збірної, і через те, що суперники фізично «підсіли», українці почали частіше створювати небезпечні моменти. Вже на 55-й хвилині гри Воронін перший раз засмутив Жубера, завершивши комбінацію за участю Ротаня та Реброва - 1:0. В останню 10-ти хвилинку наші хлопці зуміли дотиснути своїх суперників. Спочатку новоспечений гравець лондонського «Челсі» Шевченко забив свій 29-й м’яч, а за хвилину третій гол записав на свій рахунок Калиниченко.

Люксембург - Україна - 0:3

Товариський матч. 8 червня 2006 р. Люксембург. Стадіон «Жозі Бартель». 5000 глядачів.

Арбітр: Вервекен (Бельгія)

Голи: Воронін (55), Шевченко (83), Калініченко (84)

Люксембург: Жубер - Хоффманн, Рейтер, Шнелль, Петерс, Ремі, Феррейра, К.Левек (А.Левек, 62), Жоашим (Де Соуза, 86), Ломбарделлі, Мутш

Україна: Шовковський - Несмачний (Свідерський 46), Єзерський (Ротань, 46), Русол, Шелаєв, Гусєв, Ребров (Шевченко, 58), Гусін (Назаренко, 46), Воробей (Калиниченко, 63), Ващук, Бєлік (Воронін, 46)

Як і очікувалось, збірна України здобула нелегкі три очки у виїзному поєдинку кваліфікації ЧЄ-2016 з Люксембургом. Бажання суперника перемогти і створити чергову сенсацію, а також не дуже вдала гра української команди в обороні змусила українських вболівальників понервувати, однак індивідуальна майстерність футболістів Михайла Фоменка виявилась у цьому матчі вирішальною.

Наставник «синьо-жовтих» зробив ряд змін у складі порівняно із минулими матчами у відборі Євро-2016 із командами Білорусі та Македонії. Зважаючи на кадрові втрати українців в обличчях захисника Кучера та півзахисника Едмара, керманич повернув до нашої команди багаторічного капітана Тимощука та дав шанс продемонструвати свої найкращі якості хавбеку нідерландського «Вітесса» Олійнику.

Перші хвилини матчу продемонстрували, що легко із шостою командою «посіву» при жеребкуванні кваліфікації Євро-2016 збірній України не буде. Компактна та дисциплінована гра люксембуржців у захисті та не краща якість футбольного поля заважали українцям демонструвати швидкісний та технічний футбол у дебюті зустрічі.

Здавалося, що Україна буде протягом усіх 45 хвилин штурмувати ворота господарів поля, але команди Люксембургу була іншої думки з приводу перебігу матчу. На 13-й хвилині Пятов врятував нашу команду від голу. Ракицький помилився у центрі поля, Бенсі віддав тонку передачу на Тюрпеля у центр штрафного, м’яч після удару якого воротар збірної України зупинив на самій лінії воріт.

Команда Михайла Фоменка створила перший небезпечний момент лише у середині першого тайму. На 19-й хвилині Федецький закинув м'яч у штрафний майданчик на голову Зозулі, але його удар просвистів над поперечиною.

Протягом десятихвилинки у першому таймі команди на двох створили стільки небезпечних моментів, яких б їм вистачило на декілька поєдинків.

Українці, які втратили кілька можливостей, щоб вийти вперед, таки зуміли відзначитися у воротах суперника. Після розіграшу кутового м'яч опинився в ногах Ярмоленка, який, скориставшись сумбуром в штрафному, відправив «сферу» у сітку воріт.

Після перерви наша команда заграла впевненіше і злагодженіше та потроїла свою перевагу: обвідні удари лідера «синьо-жовтих» Андрія Ярмоленка стали справжнім кошмаром для люксембуржців.

Українці холоднокровно довели матч до фінального свистка, не пропустивши у свої ворота, і тим самим гарантували собі три очки в черговому поєдинку кваліфікації чемпіонату Європи - 2016.

Кваліфікаційний раунд ЧЄ-2016. 15 листопада 2014 р. Люксембург. Стадіон «Жозі Бартель». 4000 глядачів.

Арбітр: Якобссон (Ісландія)

Голи: Ярмоленко (33, 53, 56)

Люксембург: Жубер - Шано, Йєніш, Шнелль, Жерсон, Мартінс (Да Мота, 54), Бенсі (Жоашим, 63), Мутш, Янс, Хольтер, Тюрпель (Девілль, 78)

Україна: Пятов - Хачеріді, Федецький, Ракицький, Шевчук, Тимощук, Зозуля (Будківський, 73), Сидорчук, Ярмоленко, Коноплянка (Морозюк, 76), Олійник (Ковальчук, 85)