Олександр Заваров: «Результатом задоволені, а грою, звичайно, ні»

Збірна України 14 Червня, 22:24 499
Олександр Заваров: «Результатом задоволені, а грою, звичайно, ні»
Тренер збірної України Олександр Заваров проаналізував поєдинок кваліфікації Євро-2016 з Люксембургом (3:0).

Тренер збірної України Олександр Заваров проаналізував поєдинок кваліфікації Євро-2016 з Люксембургом (3:0).

- Результатом ми задоволені, а грою, звичайно, ні. Особливо в першому таймі. Перед грою говорили хлопцям, щоб вони настроювалися - всі відповідали, що готові. Але в першому таймі погано увійшли в гру. Якби забили Степаненко, Кравець, Коноплянка - було б легше. Але цього мало, якщо ми хочемо грати на чемпіонаті Європи.

- У перерві була гаряча розмова?

- У перерві ми поговорили докладно, тому що не можна було грати так, як ми грали в першому таймі. Заміна пішла на користь, тому що ми три хвилини зіграли і забили м'яч. Не можна було тягнути далі, не забиваючи м'ячі, тому що тим було б складніше. Добре, що ми забили на 49-й хвилині.

- Якби ми пропустили першими, чи була б команда до цього готова?
- Психологічно, напевно, ні. Був ряд футболістів, які були готові вийти і підсилити гру. Той момент - це наслідок ставлення футболістів до гри в першому таймі. Ми їм пояснили, що якщо вболівальники не побачать футболу, то цього не пробачать. Тим більше, якби це була інша, більш сильна команда, але проти Люксембурга таке собі не можна дозволяти. На якій позначці ми тоді взагалі стоїмо?

Але хлопці - молодці, у другому таймі зібралися, вийшли і зробили свою справу.

- У другому таймі збірна України почала грати в більш комбінаційний футбол, через пас...
- Руслан Ротань віддав стільки сил та енергії на свій клуб і за збірну, що йому було важкувато. Коли вийшов Гармаш, ми відразу забили м'яч, а потім сам Денис забив. Потім пішла більш спокійна гра. Зараз всі тренери вміють готувати команди - як у фізичному, так і в тактичному плані. Ось вам приклад - Люксембург. Люксембург сьогодні грав закрито і компактно, і якщо не забити швидкий м'яч і не використовувати моменти, то складно обіграти навіть Люксембург, не кажучи вже про Фарерські острови, які Греція вже другий раз не може обіграти.

- Кравець вийшов у стартовому складі і забив гол. Ви задоволені тим, що вгадали з форвардом?
- Результатом задоволений, а з усім іншим ще потрібно багато працювати. Думаю, що чим вище конкуренція у нас буде на кожній позиції, тим буде краще для збірної.

- Чи вдалося Морозюку замінити сьогодні Федецького праворуч?
- Коля Морозюк - атакуючий гравець, а Федецький - руйнівник плюс атакуючий. У першому таймі Морозюк виглядав так само, як інші гравці. А в другому таймі команда додала, і він показав себе з кращого боку. Почався рух, після забитого м'яча з'явився простір, і стало помітно, що ми можемо грати в технічний футбол, - сказав Заваров в ефірі каналу «Футбол 1».