Віторіну Антунеш: «Намагаюся мислити наперед»

Динамо Київ 15 Червня, 22:38 1728
Віторіну Антунеш: «Намагаюся мислити наперед»
Захисник Віторіну Антунеш, підписавши взимку контракт із київським «Динамо», відразу зайняв місце у стартовому складі.

Захисник Віторіну Антунеш, підписавши взимку контракт із київським «Динамо», відразу зайняв місце у стартовому складі.

Про мотиви, що привели швидкого та непоступливого гравця, який за десятирічну кар’єру встигнув пограти в чемпіонатах Португалії, Італії та Іспанії, до Києва, він розповідає в інтерв’ю клубному журналу.

- Підписуючи контракт на початку лютого, ви сказали: «Малага» – хороша команда, але «Динамо» може дати мені більше». Що тоді мали на увазі?

- Виступаючи в «Динамо», я претендую на найвищі нагороди. Команда є фаворитом у чемпіонаті та Кубку України, упевнено виступала в Лізі Європи, а наступного сезону гратиме в Лізі чемпіонів. У «Малазі» я провів кілька чудових сезонів, маю незабутні матчі. Але при всій повазі до цієї команди можу сказати, що боротися за чемпіонство в Іспанії їй дуже важко.

- Ви вже забили за «Динамо» кілька голів дальніми ударами. Відколи вони стали вашою головною зброєю?

- Ще в дитинстві тренери побачили, що мені це дається. Я не боюся помилитися або пробити вище воріт. Тримаю впевненість у собі та, коли у грі є нагода, пробиваю. Майже всі голи, які забивав, були з-за меж штрафного майданчика. Чим більша відстань до воріт, тим більше забитий м'яч подобається вболівальникам. Я й зараз багато працюю над ударами, межі для досконалості у футболі немає.

- Ваш колишній тренер Паулу Фонсека назвав вашими сильними якостями швидкість та удар. Він нічого не забув?

- Фонсека дуже добре мене знає, йому можна довіряти. Що стосується саме швидкості, хотів би відзначити її не лише в пересуванні, а, насамперед, у прийнятті рішень у складній ситуації, коли в тебе долі секунди, при виході з-під пресингу. Усе частіше намагаюся мислити наперед, щоб опинитися в потрібному місці або передбачити майбутню дію суперника. Це приходить із досвідом.

- Враховуючи домінування «Динамо» в чемпіонаті України, ви стали більше грати в атаці, ніж це було в попередніх командах?

- «Динамо» на першому місці й у кожній грі прагне перемогти, тому має атакувати. А тренер під обрану тактику підбирає гравців. Мої функції на полі визначає Сергій Ребров.