На місці. Як у Києві вирішували долю Прем’єр-ліги

Футбол України 18 Червня, 11:08 689
На місці. Як у Києві вирішували долю Прем’єр-ліги | 19-27
«Я за пропозицію «Шахтаря» з плей-офф у другій частині чемпіонату. Це б дало дуже непередбачувану фінішну пряму з великою кількістю топ-матчів».

Саме таку позицію має відомий журналіст Роман Бебех.

"У Києві збирались вирішувати майбутнє нашого футболу. Збирались, але так і не зібрались. Мало того що деякі клуби просто забили «болт» на ці збори, так ще й більшість клубів не були представлені власниками. В основному приїхали генеральні директори, менеджери. Коли приїздять не перші особи, це означає, що ніяких кардинально важливих рішень не прийматиметься. Насправді — це показник того, що для більшості власників, їх же в народі називають олігархами, сьогодні далеко не до футболу.

Таку поважну зустріч навіть не мав честі відвідати великий менеджер Віталій Данилов. Представники УПЛ пояснили, що у їх шановного керівника відрядження. Куди? Які ще можуть бути інші справи, коли вирішується формат майбутнього чемпіонату? Чи, може, Віталій Богданович знову поїхав переймати досвід європейських чемпіонатів? Тоді запитання: чому нічого з напрацювань не впроваджено в дію у нас?

Найцікавіше, що два роки говорячи про ліквідацію Прем’єр-ліги, ніхто з клубів не ставив це питання до розгляду. Структура, яка створена для того, щоб заробляти гроші, просто проводить змагання і освоює далеко не маленький бюджет. Однак, судячи з усього, клуби це влаштовує. Одна частина з них підтримує УПЛ, оскільки, прибери цю структуру, й уся влада буде узурпована федерацією футболу. Інша — зрозуміла, що нічого не може змінити. Можливо, тому засідання і пропускає.

Говорячи про формат чемпіонату, більшість з присутніх підтримали формулу «залишити все на своїх місцях». Я — за пропозицію «Шахтаря» з плей-офф у другій частині чемпіонату. Це б дало дуже непередбачувану фінішну пряму з великою кількістю топ-матчів. Але водночас, як такий варіант може зацікавити клуби з нижньої частини турнірної таблиці? За що будуть рубатись вони, коли ніяких особливих бонусів за умовне 10-те чи 12-те місце непередбачено. Хоча, наприклад, в тій же англійській Прем’єр-лізі вони є. Там кожне місце має свою ціну, й в залежності від того на якій позиції фінішувала команда, таку фінансову винагороду вона й отримує. В нинішньому форматі клуби-аутсайдери можуть непогано підзаробити на весні у матчах проти лідерів. Мотивація третьою стороною в Україні дуже поширена.

На таких зустрічах мають підійматись ключові питання нашого футболу — тоталізатор, суддівство, шлях до бізнес-моделі. Але про це сьогодні не говорили. Одні скажуть «не компетентні», а інших все і так влаштовує. Ніхто особливо і не намагається змінювати правила гри у нашому футболі.

Головний підсумок: наш елітний футбол залишається на місці. Пливе по течії у незрозумілому напрямку. Без плану, стратегії та прогнозів на майбутнє".