Останнє дербі? Прев’ю матчу «Арсенал» - «Динамо»

Динамо Київ 19 Жовтня, 12:22 2229
Останнє дербі? Прев’ю матчу «Арсенал» - «Динамо»
Прев'ю київського дербі у рамках 13-го туру чемпіонату України

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

У неділю відбудеться тридцять сьоме в рамках чемпіонатів країни київське дербі між «Арсеналом» і «Динамо». Розумію, що у більшості вболівальників слово дербі викликає усмішку, гірку усмішку. На сьогоднішній момент життя у клубі «Арсенал» ледь жевріє. На проблеми «Арсеналу» існують різні погляди. Зрозуміло, що у футболістів, яким не виплачують заробітну платню, відношення одне, у функціонерів федерації і прем’єр-ліги інше, у жменьки вірних уболівальників клубу своє. У даній статті, я спробую поглянути на проблеми «Арсеналу» з боку загальної користі, що дають суспільству і розвитку спорту подібні проекти.

Чи варто сумувати з приводу зникнення таких клубів? На мій погляд, київський «Арсенал» і донецький «Металург» - це найбільш найбезглуздіші проекти українського футболу. Київ і Донецьк живуть за принципом «одна любов, одна команда». Історично так склалося, що у цих містах ні коли не буде альтернативи «Динамо» і «Шахтарю». Можливі локальні проекти, як наприклад «Оболонь», скромна команда району міста і одного підприємства, яка намагалася жити за принципом: «Команда хлопців нашого двору». На жаль, симпатична команда не змогла довго проіснувати у ранзі клубу прем’єр-ліги. Але у клубів, що не мають коріння перспектив не має. Навіть, фінансована потужність корпорації ІСД не компенсує відсутність ідеологічних підстав у створенні команди.

Для кого існував київський «Арсенал» у останні роки? На мій погляд, найбільший зиск з існування такого клубу отримали дільці, що мали доступ до освоєння чужих коштів, і футбольні агенти, котрі влаштовували у команду посередніх іноземних футболістів. Річний бюджет клубу часів фінансування з коштів, які пов’язували з відомою групою дніпропетровського походження дорівнював приблизно 25 мільйонів доларів. Сума ця порівнянна з обсягами річного фінансуванням всіх державних дитячих спортивних шкіл України. Навіщо витрачати такі суми? Що це за держава, що дозволяє собі таку плату за імідж Черновецьких, Коломойських, Онищенків. При цьому, користь для самих перерахованих осіб викликає сумніви.  

Хочу, щоб мене правильно зрозуміли: я не намагаюся нівелювати працю фахівців і футболістів у «Арсеналі». Роками вони професійно робили свою справу, моментами дарували справжню насолоду цінителям футболу, намагалися вкласти свій сенс у існування клубу. Не їх вина, що власники клубу вкладали кошти без ідеї.

Від ідеологічних тем повернемося безпосередньо до недільної зустрічі. Перед матчем з «Динамо» каноніри залишилися без головного тренера. Командою буде керувати генеральний директор клубу Віктор Головко. Хоча, Максим Шацьких, до якого дуже шанобливо відносяться уболівальники «Динамо», і обіцяє дати бій, у позитивний результат для «Арсеналу» не віриться. Головне для футболістів і тренерів «Динамо» уникнути «шапкозакидальних настроїв». Тому що, якщо динамівців не візьмуть три очки це буде справжньою ганьбою.

Напередодні багато гравців «Динамо» зіграли матчі за свої національні збірні.  Пропоную вашій увазі статистику цих виступів.

Гравець

Збірна

Суперник

 

Суперник

 

Хачеріді

України

Польща – 1:0

90 хвилин

Сан-Марино - 8:0

 

Ярмоленко

України

Польща – 1:0

90 - 1 гол

Сан-Марино - 8:0

66 - 1

Гусєв

України

Польща – 1:0

4

Сан-Марино - 8:0

90

Безус

України

Польща – 1:0

2

Сан-Марино - 8:0

25 - 1

Велозу

Португалія

Ізраїль - 1:1

87

Люксембург – 3:0

58

Віда

Хорватія

Бельгія – 1:2

90

Шотландія – 0:2

90

Вукоєвич

Хорватія

Бельгія – 1:2

25

Шотландія – 0:2

90

Драгович

Австрія

Швеція – 1:2

90

Фарери -3:0

90

Ленс

Нідерланди

Угорщина – 8:1

90 - 1

Туреччина – 2:0

89

Ідейє

Нігерія

Ефіопія – 2:1

25

 

 

Беланда

Марокко

ПАР – 1:1

16

 

 

При визначені основного складу Олег Блохін буде враховувати у якому стані повернулися гравці зі збірних.

Варіант складу «Динамо» від 1927.kiev.ua

У складі «Арсеналу», скоріше за все, вийде до-заявлений в авральному порядку воротар Станіслав Богуш, що до недавня був у структурі «Динамо». Форвард Артем Кравец буде намагатися довести свою спроможність на фоні кращих центральних захисників чемпіонату Хачеріді і Драговича.

«Арсенал»: Богуш, Сердюк, Шарпар, Рафаель Сантос, Лампі, Старгородський, Вечурко, Аржанов, Адійя, Шацьких, Кравець

Головний арбітр: Юрій Можаровський (Львів).

У минулому турі «Арсенал» поступився на виїзді «Шахтарю» з рахунком 0:7, а динамівці перемогли донецький «Металург» - 9:1. Справа честі для канонірів не допустити другого погрому поспіль.

Чи вдасться футболістам «Арсеналу» гідно протистояти зірковому «Динамо»? Відповідь ми отримаємо у недільний вечір. Сподіваюсь, що вболівальники заповнять трибуни стадіону «Динамо» ім. Валерія Лобановського. Все таки, унікальна можливість відвідати виїзний матч улюбленого клубу не залишаючи меж Києва може трапитися в останній раз.