Олександр Головко: «Є злість і мотивація»

Збірна України 1 Липня, 16:14 998
Олександр Головко: «Є злість і мотивація» | 19-27
Вихід України на ЧЄ серед юнаків до 19 років не став несподіванкою для Олександра Головка, і на турнір до Греції він везе голодну до перемог команду.

Українська збірна, сформована на базі футболістів 1996 року народження, давно заявила про себе як про перспективну і нині з лишком виправдовує щедрі аванси.

Вихід у фінальну стадію чемпіонату Європи серед юнаків до 19 років не став несподіванкою для тренера українців Олександра Головка. Уже 30 червня в Грецію під його початком відправиться команда, перед якою стоять нові цілі.

- Два роки тому ваші підопічні пробилися у фінальну стадію чемпіонату Європи серед юнаків до 17 років. Чи можна порівняти нинішній успіх з попереднім за рівнем емоцій?

- У 2013-му емоцій було більше. Зараз же я бачив, що команді об'єктивно по силах взяти кваліфікаційний бар'єр. Якість її гри, рівень взаєморозуміння тренерів і футболістів, тонус, в якому перебували хлопці, в тому числі і представники «Шахтаря», які становлять кістяк збірної, - все це вселяло впевненість.

- Чи став психологічною підмогою для команди прорив гірників, що дійшли до фіналу Юнацької ліги УЄФА?

- Матчі проти найсильніших клубів Європи в цій віковій категорії - колосальний досвід, який не придбаєш у внутрішніх змаганнях. Природно, в елітному раунді він нам здорово допоміг.

- У вирішальному матчі кваліфікації Україна обіграла головного конкурента, Чорногорію, забивши обидва м'ячі ще до перерви. За рахунок чого вдалося домогтися бажаного?

- Ми були готові краще суперників і в фізичному плані, і, головне, в психологічному. Відчувалося, що і у тих, хто був на полі, і у тих, хто залишився на лавці запасних, концентрація уваги була високою. Хлопці ясно бачили перед собою мету, а бажання та майстерності цілком вистачило, щоб її досягти.

- В елітному раунді ви грали без лідерів: Віктора Коваленка, Валерія Лучкевича, Артема Бєсєдіна, які тільки нещодавно повернулися чемпіонату світу, який проходив у Новій Зеландії. Чи не побоюєтеся, що їх не вистачить на другий поспіль великий турнір?

- Я зустрічав хлопців в аеропорту. Додому вони прилетіли раніше, ніж розраховували, і всі троє - з відчуттям недомовленості. Підтвердили, що готові грати в Греції, що злі, що зберегли емоції і мотивацію. Так, втома присутня, але десять днів відпочинку - достатній термін для відновлення молодого організму. Ну а якщо що - підтягнемо.

- Чи можна назвати збірну Франції, з якою ви зустрічаєтеся в другому турі, фаворитом група A?

- Звичайно. Її виконавці отримували футбольну освіту іншого рівня і об'єктивно виглядають переважно у багатьох компонентах - в тактиці, техніці, функціональній готовності. Втім, треба пам'ятати, що в юнацьких турнірах можна зробити результат у грі з будь-яким суперником. Навіть з таким, як Франція.

- Як охарактеризуєте двох інших опонентів по груповому етапу, збірні Греції та Австрії?

- Команда господарів, яка очікує нас в матчі відкриття, відрізняється неабияким завзяттям, умінням терпіти і чекати свого часу. Вона атлетична, технічна і агресивна одночасно. Буде важко, але якщо ми хочемо вийти з групи, то потрібно брати очки вже з першого туру. Ми повинні бути гранично обережні і готові до цієї гри на 150 відсотків.

Те ж відноситься і до протистояння з Австрією. Я був на стажуванні в цій країні і знаю, що футболу там зараз приділяють величезну увагу. Ретельність, вдумливість, системність - такий підхід на всіх рівнях.Тому останні успіхи національної та юнацьких австрійських збірних абсолютно закономірні.

- Чи готові українці в матчах з настільки міцними командами діяти з позиції сили?

- У нас є набір тактик, якими ми при бажанні можемо варіювати по ходу кожного окремо взятого поєдинку. Як саме, залежить від ряду факторів. Важливо вибрати правильну стратегію і добитися на виході необхідного результату. У будь-кому разі нестися без оглядки вперед - нерозумно. Матчі виграє напад, а чемпіонати - оборона, - цитує Головка UEFA.com.