Роман Сиволап
У Лізі Європи сезону-2014/15 київське «Динамо» стало найбільш відвідуваним клубом. Домашні матчі команди на НСК «Олімпійський» відвідали 254 899 уболівальників (у середньому 42 483 глядачів). У той же час, така сезонна відвідуваність є лише дванадцятим показником в історії виступів динамівців у єврокубках. Пропоную вашій увазі п’ять сезонів «Динамо» з найбільшою кількістю глядачів на домашніх матчах у турнірах під егідою УЄФА.
5. Кубок кубків 1974/1975 – 330 000 глядачів (у середньому - 82 500). Заповнюваність стадіону – 82,5 %.
Юним за футбольними мірками тренерам-новаторам вдалося за рік підняти «Динамо» на рівень кращих команд світу того часу. Символічно, що киянам у півфіналі вдалося обіграти майбутнього чемпіона країни батьківщини тотального футболу.
4. Ліга чемпіонів сезону 1998/1999 років – 365 460 глядачів (у середньому – 52208). Заповнюваність стадіонів – 81,2 % (два матчі попереднього раунду кияни зіграли на стадіоні «Динамо»).
На початку сезону киянам вдавалося в останню мить застрибувати на сходинку поїзда, що вже вирушив. У кваліфікаційному раунді після домашньої поразки 0:1 від празької «Спарти» зрівняти рахунок динамівцям вдалося завдяки автоголу суперника на 89 хвилині. У гостьовому матчі третього туру Ліги чемпіонів з «Арсеналом» нинішній наставник «Динамо» Сергій Ребров зрівняв рахунок на 90 хвилині та зберіг теоретичні шанси для продовження боротьби за путівку до плей-офф.
Подібно гравцям, глядачі також не поспішали заповнювати трибуни НСК «Олімпійського», де було встановлено пластикові сидіння зі зменшенням кількості глядацьких місць. Але, незважаючи на те, що домашній стадіон вже не був стотисячником, наперекір не кращим погодним умовам під час домашніх матчів з «Арсеналом», «Панатінаїкосом», «Реалом» та «Баварією», київські вболівальники зуміли перевершити показник у 350 тисяч глядачів на матчах сезону.3. Кубок чемпіонів 1986/1987 років – 398 164 глядачів (у середньому – 99541). Заповнюваність стадіону – 99,5 %.
Уболівальники «Динамо» очікували історичної перемоги клубу в найпрестижнішому клубному турнірі континенту. Не склалося, фортуна була більш прихильна до впертих португальців з «Порту».
2. Кубок кубків сезону 1985/1986 років – 400 124 глядача (в середньому - 100031). Унікальне досягнення, що не може бути перевершено - 100 % заповнюваність стадіону.
Незважаючи на не іменитий склад суперників, київський уболівальник забезпечив своїм улюбленцям шалену підтримку під час другого тріумфального європейського сезону.
Початок було покладено в домашньому матчі з нідерландським «Утрехтом», у якого було взято переконливий реванш після поразки в першому матчі 1:2 при підтримці переповненого стадіону.1. Ліга чемпіонів сезону 1997/98 років – 401 164 глядача (у середньому - 66 860). Заповнюваність стадіонів - 92,4 % (два матчі попереднього раунду кияни зіграли на стадіоні «Динамо»).
Повернення в Київ легендарного Валерія Лобановського викликало величезний інтерес у прихильників футболу. В останній сезон, коли НСК «Олімпійський» вміщував 100 000 глядачів, динамівцям вдалося двічі зібрати повний аншлаг на своїх матчах. Зморені випробуваннями дев’яностих, уболівальники їхали з усієї України до Києва з надією та позитивними емоціями.
Часи змінилися. Змінилися уболівальники, оснащення арени, сам футбол, підхід до залучення глядачів на трибуни. Але переповнений вируючий «Олімпійській» не може залишати байдужим. Невідомо, чи вдасться колись киянам поновити свої рекорди. Враховуючи місткість стадіону після реконструкції, динамівцям протягом сезону необхідно зібрати мінімум шість аншлагів на матчах єврокубків. Не думаю, що варто забивати голову такими розрахунками. Головне, що Ліга чемпіонів повертається до Києва. Уболівальники знову заповнять чашу стадіону, а футболісти зуміють наповнити емоціями суперсучасну арену не гірше за своїх попередників на легендарному стотисячнику.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!