Артем Франков: «Головне, щоб через ці переговори Коноплянка не підійшов до сезону втомленим»

Футбол України 3 Липня, 13:34 906
Артем Франков: «Головне, щоб через ці переговори Коноплянка не підійшов до сезону втомленим»
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков прокоментував перехід півзахисника збірної України Євгена Коноплянки до іспанської «Севільї»

- Вибір клубу - це багатоскладовий процес. Ми не знаємо всіх подробиць переходу Коноплянки в «Севілью». Але, якщо Євген погодився, то це говорить про один дуже позитивний чинник - іспанський клуб, до того ж, далеко не рядовий, реально хотів його придбати. Якби «Атлетіко» проявив таку ж наполегливість у боротьбі за гравця, то в нього були б всі шанси на перемогу.

- Але перед цим спортивний директор «Севільї» офіційно заявив про вихід з переговорного процесу по Коноплянці?

- Справжній мужик, господар свого слова: слово дав - слово взяв назад (сміється).

- «Севілья», та й, загалом, чемпіонат Іспанії - Коноплянка туди здатний вписатися?

- Це вже залежить від мотивації самого Євгена, його реального потенціалу як футболіста. Перехід цей мав відбутися для того, щоб Коноплянка як гравець розвивався. А там буде видно, як він впорається з конкуренцією, наскільки доброзичливо поставляться до нього вболівальники, чи будуть прощати йому неминучі труднощі перших матчів. Тут гарантій бути не може.

- До чого потрібно бути готовим Коноплянці в «Севільї», особливо на перших порах?

- Знову ж таки, негативний настрій уболівальників. Плюс, з нуля доведеться встановлювати всі контакти. І не тільки з гравцями, тренерами та менеджерами команди, але й з пресою. Журналісти в Іспанії дуже зубасті. У порівнянні з Україною - це ніби акулу в акваріум запустити. Нова мова, яку, хочеш не хочеш, а вчити доведеться. До того ж, раніше він нікуди не виїжджав. Все це стане реальним тестом на характер і силу волі Коноплянки.

- Фактор іспанської мови грає тут істотну роль?

- Він не визначальний, але в будь-якому випадку негативний. І його треба долати, якщо ставити перед собою завдання вирости в висококласного футболіста. Треба вчити, нічого складного в цій мові немає. Як кажуть, вчися - і дасться тобі.

- Наскільки швидко Коноплянка з його нинішнім рівнем здатний завоювати місце в основі?

- У нього в будь-якому випадку будуть варіанти, тож слід виходити і показувати, на що він здатний. Єдине, щоб не вийшло так, що в ході всієї цієї саги з переговорами він зірвав собі відпочинок і може підійти до сезону просто втомленим. Тим паче, що в «Севільї» скоро збори починаються. Звичайно, чемпіонат там починається пізніше, і завдяки цьому Євгенові має бути легше. Тим не менш, такі переговори просто так не проходять. Скільки доводиться чути, мовляв, легіонери приїжджають і починається пісня - ой, вони абсолютно не в формі й так далі. Сподіваємося, що з Коноплянкою цього не буде.