Микола Морозюк: «Кожен футболіст київського «Динамо» має працювати на максимумі»

Динамо Київ 6 Липня, 10:43 887
Микола Морозюк: «Кожен футболіст київського «Динамо» має працювати на максимумі»
​Микола Морозюк, який повернувся до рядів «біло-синіх» цього міжсезоння, поділився своїми враженнями від першого тижня тренувань у складі київського «Динамо»

- Миколо, відпустка для тебе тривала зовсім недовго, адже у червні ти ще грав за національну збірну. Чи вистачило тобі часу на те, аби відновитися і приїхати з продуктивним настроєм на роботу в клубі?

- Так, авжеж. Двох тижнів мені вистачило з головою, аби відновитися і відпочити. В першу чергу, хотілося правильно підготуватися до зборів, так як у мене був не зовсім нормальний кінець сезону, оскільки я багато пропустив. Потім матчі за збірну і відпустка, що мене трохи вибило з колії. Зараз для мене головне – набрати фізичну форму, чого я прагну найближчим часом досягнути.

- Матчі за збірну тобі в цьому сенсі більше допомогли чи зашкодили?

- Важко сказати, тому що коли я приїхав до збірної, я був не зовсім готовий до цих ігор, але відіграв їх повністю. Потім знову пауза, пов’язана з відпусткою. Зараз важко сказати, в якому стані я перебуваю, але мене радує те, що з кожним днем я відчуваю себе все краще і краще. Для мене це важливо.

- Чи не виникає в тебе труднощів із адаптацією в новому клубі?

- Взагалі не виникає. Труднощі виникають тоді, коли футболіст не готовий фізично. В перші дні мені було дуже важко. Напевно, це нормально, коли футболіст не зовсім готовий, він сприймає все не дуже добре, або із запізненням. На даний момент я відчуваю себе краще, тому сприймаю все набагато легше.

- Чим відрізняється тренувальний процес у «Динамо» у порівнянні з «Металургом»?

- В «Динамо» робота набагато інтенсивніша. Менші паузи, більше концентрації. Більше професіоналізму, акцент робиться більше на концентрацію, на самовіддачу, на кожний ігровий момент. І це нормально, якщо команда хоче добиватися таких успіхів, які ставить перед собою київське «Динамо». Кожен футболіст у цій команді має працювати на максимумі.

- Ти є вихованцем «Динамо», проте довгий час грав за інші команди… Наскільки нинішня ігрова модель «Динамо» тобі підходить?

- У мене не виникає жодних проблем стосовно сприйняття цієї моделі. Для мене найголовніше – у всьому цьому механізмі приносити якусь користь, отримувати задоволення як від своєї гри, так і від гри всієї команди.

- Перший гол, забитий на цьому зборі – результат вашої зв’язки з Мораесом, з яким ти граєш разом вже досить давно?

- Та ні, ви трохи перебільшуєте (посміхається). Це звичайна ситуація, звичайний ігровий момент. Це все вийшло спонтанно, просто вдало, вчасно виконано. Гол виник у динаміці.

- І все ж, ти граєш пліч-о-пліч з Мораесом не перший рік. Як би ти охарактеризував його ігрові якості?

- Це хороший, технічний, агресивний форвард. Не дивлячись на його не видатні антропометричні параметри, він дуже сильний фізично, і в нього стиль гри таранного нападаючого, він досить добре грає корпусом. Жуніор – дуже хороший гравець, головне, щоб він добре проявив себе в «Динамо» (Київ).

- Тренерський штаб «Динамо» використовує універсальність футболістів. Ти також провів дві гри у двох різних амплуа. Чи можна сказати, що універсальність є однією з вимог сучасного футболу?

- Я чув від багатьох тренерів, що у сучасному футболі дуже цінують універсалів. Вважаю, що це дуже добре, коли футболіст здатен вдало зіграти на кількох позиціях і при цьому не відчувати якогось дискомфорту чи невпевненості. Такі гравці – додатковий плюс для тренерів.

- Які сподівання ти пов’язуєш зі стартом нового сезону?

- Особисто для мене дуже важливо набрати хорошу ігрову форму, закріпитися щонайменше в обоймі основної команди, приносити їй користь. Для команди – щоб вона добувала очки в чемпіонаті. Все треба робити крок за кроком.

- Чи можна сказати, що ти голодний до великих перемог та титулів?

- Для мене головне – аби команда завойовувала титули. Я не прагну до особистих відзнак та досягнень. Це нормально, коли кожен ставить перед собою якісь персональні цілі, але для мене на першому місті – успіхи команди.

- Перший офіційний матч – поєдинок за трофей, за Суперкубок України. Наскільки важко розпочинати сезон на тлі фізичних навантажень?

- Вважаю, що це буде нелегка гра, як для нас, так і для наших суперників. Важко говорити про фізичну форму на всі сто відсотків, але принаймні треба бути готовим до цього матчу. Думаю, що наша команда працює в правильному напрямку і ритмі, тож ми будемо готові й досягнемо позитивного результату.