Фінал Ліги чемпіонів у Києві, боржок УЄФА та закінчення війни

Динамо Київ 7 Липня, 12:24 3861
Фінал Ліги чемпіонів у Києві, боржок УЄФА та закінчення війни | 19-27
У вересні Київ може отримати право на проведення фіналу Ліги чемпіонів-2018. Для УЄФА дане рішення буде, в першу чергу, політичним

Президент ФФУ Андрій Павелко та віце-президент УЄФА Григорій Суркіс працюють в одному напрямку у даному питанні. ФФУ вже подала заявку та всі необхідні документи. Її розглянуть у вересні. Суркіс є головним лобістом і саме завдяки його зв'язкам Київ, швидше за все, отримає право на проведення фіналу. Також за фінал виступає і президент України Петро Порошенко, який впевнений, що фінал приїде до Києва.

Безперечно, від фінального матчу виграють усі. Україна підтвердить свій імідж у Європі, президент ФФУ отримає додаткові бали, столиця заробить гроші, УЄФА поверне боржок за підтримку кримського футболу...

Останній пункт є досить актуальним, бо футбольне життя Криму, яке підтримує УЄФА, викликає багато запитань. Складається думка, що УЄФА банально визнало анексію півострова. Звичайно, заборона грати у чемпіонаті Росії для кримчан - крок правильний. Але через два роки кримським клубам, більшість з яких фінансуються з бюджету Росії, можуть дозволити грати у єврокубках. Чи не буде це визнанням анексії.

Також дозвіл на проведення фіналу Ліги чемпіонів у Києві може бути меседжем про завершення чи заморожування конфлікту на Донбасі. Справа в тому, що без гарантій безпеки УЄФА не дасть дозвіл на проведення такої події у столиці. Рішення щодо фіналу-2018 буде ухвалюватися вже у вересні цього року. До цього часу мають бути дані певні гарантії.

Які гарантії УЄФА має дати Київ

Стадіон НСК «Олімпійський» - арена 4 категорії. Він приймав фінал ЧЄ-2012. Також в місті готельна інфраструктура у чудовому стані. Це і стане головною перевагою нашої заявки перед конкурентами.

Щоб виграти конкуренцію за вирішальний поєдинок, Києву доведеться підготувати не тільки стадіон, але й іншу інфраструктуру.

Як повідомили нам у ФФУ, для УЄФА важливе питання розміщення гостей. Вони мають побачити готельну інфраструктуру столиці, яка, завдяки проведенню Євро, у нас в повному порядку. Окрім цього, потрібні гарантії безпеки проведення фіналу, а також забезпечення безпеки для іноземних гостей та туристів, які приїдуть на матч. Такі гарантії повинні давати на рівні міської влади столиці. Також важливі питання з рекламою та законодавством. ФФУ та міська влада Києва повинні будуть спокусити УЄФА можливостями для розміщення реклами спонсорів Ліги чемпіонів в місті.

Варто нагадати, що одним зі спонсорів ЛЧ є путінський «Газпром». Київській владі доведеться переконати УЄФА, що реклама російського спонсора не постраждає в місті.

Рішення про господаря вже прийняте

УЄФА прийматиме політичне рішення, яке, судячи з усього, вже готове. Фінал-2018 має декілька саме політичних підтекстів. По-перше, у 2018 році ЧС може відбутися у Росії. Якщо мундіаль відберуть у рамках розслідування справи про корупцію у ФІФА, фінал ЛЧ у Києві стане плювком в обличчя Путіну. Якщо у Росії не відберуть ЧС, УЄФА поверне боржок за кримські клуби.

Заморожування конфлікту на Донбасі

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, боржок УЄФА та закінчення війни - фото 1

Україна має надати УЄФА гарантії безпеки. Звичайно, УЄФА не може віддати фінал Ліги чемпіонів країні, де йде війна. Цілком можливо, що до 2018 року вже готовий сценарій заморожування конфлікту на Донбасі. Цілком можливо, що це станеться після проведення місцевих виборів. Тому отримання Києвом права на проведення фінального матчу має стати меседжем до громадян про закінчення війни.

Скільки Київ може заробити на Лізі чемпіонів

Фінал Ліги чемпіонів у Києві, боржок УЄФА та закінчення війни - фото 2

У 2008 році фінал Ліги чемпіонів відбувся у Москві на «Лужниках». Тоді російська столиця заробила понад 44 млн євро на матчі між «МЮ» та «Челсі».

У сьогоднішніх реаліях Київ може заробити значно більше. Звичайно, це залежатиме і від того, команди з яких країн приїдуть на фінал. Великим плюсом є те, що європейцям для поїздки в Україну не потрібні візи.

Міська влада, бізнес та інші сфери повинні зацікавити туристів і створити умови для того, щоб вони витрачали гроші. Тоді вони добре зароблять на іноземцях, які завітають на кілька днів у столицю нашої Батьківщини.