Віктор Вацко: «Називати Ярмоленка «бревно» - це потрібно бути останнім сліпаком»

Динамо Київ 8 Липня, 00:00 2667
Віктор Вацко: «Називати Ярмоленка «бревно» - це потрібно бути останнім сліпаком»
Нещодавно Віктор Вацко порівняв Ярмоленка із Костою

«Я вважаю Ярмоленка сильнішим за Косту», - написав тоді Вацко. Такі слова викликали в багатьох бурхливу реакцію. Відомий коментатор привів цілий ряд аргументів та пояснив власну думку читачам своєї конференції на «MatchDay».


- Словосполучення «я вважаю» говорить про те, що це моя СУБ'ЄКТИВНА думка. З нею можна погоджуватися, а можна і не погоджуватися - у кожного своя голова на плечах. Я нікому свою думку не нав'язую. Просто висловив, відповідаючи на запитання.

Тут багато відгуків було на цю тему. Я всі прочитав, з усіми ознайомився. Сперечатися, дискутувати ні з ким не буду. Але. У протилежній думці мене не переконає ніхто.

У нас українців - тренерів, уболівальників, журналістів - є одна дуже своєрідна риса: ми завжди усім незадоволені, ми завжди насамперед акцентуємо на негативі у тому, що нас оточує. Бразильці, німці, балканці хлопчака, який тричі поспіль влучив по м'ячу, розкручують на повну, вселяючи в уми вболівальників думку про те, що цей хлопчина - унікум і суперзірка.

У нас же, наче комплекс меншовартості. Із «шаленим» аргументом: молодих хвалити не можна, бо ловлять «зіркову хворобу».

У нас кілька років тому вболівальники «Динамо» з трибун поливали свого ж Ярмоленка - молодого хлопчака, який лише починав тоді кар'єру в елітному футболі - на чому світ стоїть. Називати «поліном» («бревно») одного із найтехнічніших гравців у новітній історії українського футболу - це потрібно бути останнім сліпаком! Ну або «знавцем»... Тому що цю техніку було видно уже тоді.

Якби Андрій був не українцем і виступав би, наприклад, у будь-якій балканській країні, чи Голландії, Бельгії, Швейцарії і Португалії, тамтешні футбольні ділки через медіа давно перетворили б його в умах фанів на зірку європейського масштабу і продали в топ-клуб топ-чемпіонату, заробивши серйозні кошти. І це не було б штучно - Андрій має все від топ-футболіста!

А мені тут люди, що в теорії стежать за футболом, пишуть про рівень Ярмоленка, акцентуючи і відштовхуючись від його гри у Львові проти Люксембурга. Те, що людина забила 14 і віддала ще 14 гольових (найбільше) у чемпіонаті - фігня. Те, що людина забила 4 і віддала 7 гольових (найбільше) у Лізі Європи - це фігня. А от з Люксембургом в останньому матчі сезону зіграв слабко - тому слабак, а Дуглас Коста - зірка.

За такою логікою, Володя Костевич з «Карпат», який «з'їв» Дугласа Косту в останньому матчі чемпіонату, - Паоло Мальдіні. І місце йому мінімум - в «Мілані», а оптимально - в мадридському «Реалі»! )))

Ярмоленко 5 сезонів поспіль (!!!) забиває 11 і більше м'ячів у дуже непростому з точки зору гри в атаці чемпіонаті. Але про це також ніхто не згадує. А от Люксебургу - негідник такий - не забив...

І ще. За всієї поваги, мені дуже хотілося б подивитися на футбол Кости у командах Блохіна та Фоменка. У тому, що Ярмоленко виблискував би у «Шахтарі» Луческу, я не маю жодного сумніву!

Так само, як не маю жодного сумніву, що його перехід у топ-клуб топ-чемпіонату дасть Андрієві новий поштовх у його футбольному розвитку, - зазначив Вацко.