Ігор Дуляй: «Щасливий знову повернутися в «Шахтар»

Футбол України 8 Липня, 17:50 457
Ігор Дуляй: «Щасливий знову повернутися в «Шахтар»
Екс-гравець «гірників» Ігор Дуляй, який виконуватиме обов'язки асистента головного тренера молодіжного складу «гірників» Мігеля Кардосо, розповів про повернення в стан донеччан.
Ми вже півроку пропрацювали разом з Мігелем. Це сучасний тренер, в якого можна багато чого навчитися. Як ви знаєте, з дозволу клубу я проходив у «Шахтарі» практику, коли навчався на тренерських курсах. Відхилив, до речі, пропозицію одного клубу Вищої ліги Росії увійти до тренерського штабу.

Говорив, що не стану тренером? Так, але довелося, як бачите, переглянути свою думку. На тренерські курси записався за наполяганням Олега Кононова, коли грав у «Севастополі». У клубі хотіли, щоб я згодом увійшов до тренерського штабу. Але потім сталася ця ситуація з Кримом та загалом з Україною... Знаєте, я, звичайно, міг би спокійно сидіти собі вдома в Сербії, але це не те. Щасливий знову повернутися в «Шахтар»! Тут особливий дух, і в мене таке відчуття, ніби я нікуди і не йшов. Як звертаються гравці?Мене просто називають на ім’я, але на ви. Звичайно, не можна, щоб молоді гравці називали мене ігроцьким прізвиськом Дукі. Тому що між тренером і футболістом має бути обопільна повага. У молодіжній команді з цим жодних проблем – усі хлопці добре виховані, взаєморозуміння в нас цілковите.

Яким буду тренером - ще не знаю, час покаже, але я обов'язково знайду свій стиль. Головне – не боюся нової відповідальності, хоча ще вчуся. Дуже важливою є психологія: можна, наприклад, і покричати на підопічних, але потрібно розуміти, чи приносить це користь у даній ситуації. Еталоном для мене стали троє наставників: Лотар Маттеус, Олег Кононов і, звичайно, Мірча Луческу. Від них обов'язково візьму все найкраще і, в першу чергу, як і вони, ставитиму в основу дисципліну і порядок у команді. Я завжди уважно слухав тренерів, хоча конспектів не вів. Коли проходив практику в «Шахтарі», Містер так і сказав: «Став будь-які запитання щодо тренерських нюансів, не соромся!» До слова, Мігель Кардосо також запитує мою думку, враховуючи моє футбольне минуле. Прислухається, і це не може не викликати повагу. Зате слово Мігеля для мене, природно, закон.

Я багато трофеїв виграв, коли був гравцем. Звичайно, в тренерській кар'єрі ти хочеш добитися того ж. Напевно, всі мріють тренувати великі клуби. Але про це рано замислюватися, зараз потрібно шліфувати знання та вміння, хочу рости, отримати тренерську категорію PRO. Вдячний усім людям в «Шахтарі», які надали мені шанс попрацювати в клубі! Не має значення, на якій посаді. Важливо приносити користь, захищати інтереси клубу на будь-якому рівні і віддавати для цього всі сили. Радо знову зустрінуся з уболівальниками «Шахтаря»! Я був вражений, коли мене, вже гравця «Севастополя», тепло зустріли на «Донбас Арені», аплодували на розминці, просили автограф, присвячували банери. Уявіть, усі ці плакати та подарунки від уболівальників зі словами подяки висять у мене вдома в Сербії, - цитує Дуляя shakhtar.com.