Як НСК «Олімпійський» та стадіон «Динамо» готуються до нового сезону

Динамо Київ 9 Липня, 16:30 2852
Як НСК «Олімпійський» та стадіон «Динамо» готуються до нового сезону | 19-27
НСК «Олімпійський» готується прийняти поєдинки «Динамо» у Лізі чемпіонів, а стадіон імені Валерія Лобановського - матчі Юнацької ліги УЄФА та «Зорі» у Лізі Європи

На НСК «Олімпійський» закінчується підготовка до нового футбольного сезону. Головній арені країни належить приймати матчі київського «Динамо» в Лізі чемпіонів, а також, можливо, «Дніпра» у Лізі Європи.

Як ми пам'ятаємо, недавно після закінчення фінального матчу Кубка України між «Динамо» і «Шахтарем» на «Олімпійському» на поле вибігло кілька тисяч уболівальників. Крім варварськи розламаних футбольних воріт, такий натовп, напевно, нашкодив і полю.

«Це не так страшно, - розповів «Сегодня» заступник директора стадіону «Динамо» Анатолій Колоша. - Так, для поля це стрес, але такі масові забіги не так шкідливі для нього, як ті ж концерти. Адже під час їх проведення поле накривають спеціальним захистом, трава перестає дихати і отримувати сонячні промені. Це згубно позначається на полі, бували випадки, що через часті концерти на різних аренах просто гробили поля».


Газон на головній арені країни поки не вимагає заміни, що не скасовує його підготовки до ЛЧ і інших матчів.

«Спочатку ми провели вичісування поля - це видалення залишків старої трави, - розповів директор з питань зовнішніх зв'язків НСК Віктор Анісімов. - Потім зробили трубчасту аерацію - часткову заміну трав'яного покриття. Після цього підсіяли нове насіння і провели піскування поля - внесення нового піску для кращої роботи дренажної системи та прискорення проростання молодого насіння. В даний момент ми вводимо пестициди для профілактики хвороб газону. Щодня проводиться його полив і покіс. Вже в цю суботу у нас УЄФА зніматиме промо-ролик для Ліги чемпіонів. Але переживати нічого: газон в ідеальному стані і вже хоч сьогодні готовий приймати матч будь-якого рівня».


Крім НСК «Олімпійський», ще одним єврофутбольним об'єктом в столиці буде клубний стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. Окрім ігор динамівської команди в юнацькій ЛЧ, на ньому планує виступати в ЛЄ і луганська «Зоря». На даний час на арені повним ходом йдуть роботи з заміни газону.

876_01

Востаннє на «Динамо» це робили в 2010-му, так що трав'яний килим відслужив своє.

«З ним були і будуть проблеми, - розповів «Сегодня» заступник директора стадіону «Динамо» Анатолій Колоша. - Вся справа в розташуванні арени, де дуже високий рівень грунтових вод. Дощ пройшов, вода з навколишніх схилів стекла і поле «поважчало». Це сильно позначається на його якості, поле може просідати в деяких місцях, стає нерівним. Тому доводиться постійно контролювати стан газону і підтримувати його на належному рівні. А загалом, термін життя газону залежить від багатьох факторів. Може і п'ять років прослужити, а можуть і за рік-два «вбити».


За словами Колоші, президент столичного клубу Ігор Суркіс дав завдання, окрім безпосередньо поля, замінити ще дренажну систему і дернове покриття.



Багато топ-клубів замовляють собі футбольні газони за кордоном, зазвичай в Голландії, де кілька компаній займається їх вирощуванням. Їх доставляють потім замовнику літаками в спеціальних рулонах вагою в 600 кг (в одному - 12 кв. м), але перед укладанням роблять ще спеціальну «подушку», як правило піщану (вона добре поглинає вологу, і трава нормально росте). А вже після цього фахівці акуратно розстеляють трав'яний килим, який важить в цілому 650 тонн.



Для НСК перед Євро-2012 закуповували газон в Словаччині, на ньому і донині грають. Покопавшись в інтернеті, ми виявили, що середньоєвропейська ціна квадратного метра футбольного газону під замовлення становить 10-12 євро. «Динамо» ж закуповує їх ближче і дешевше - під Києвом, у Бориспільському районі. І ціна - 70 гривень за кв. м.

Виходить, що сам газон обійшовся клубу трохи більше, ніж у півмільйона гривень, якщо врахувати, що динамівське поле дещо ширше стандартних розмірів (105x75, а класика 105x68).

«А якість нічим не гірша, ніж за кордоном, - запевняє Колоша. - В Україні є спеціалізовані фірми, які займаються вирощуванням газонів, в тому числі і футбольних. Раніше у них не вистачало техніки, яка, наприклад, зрізає дерен і виконує інші операції. Але тепер є і техніка, і вміння, і досвід. Постачальники нас ще не підводили, ну а ми вже доводимо до розуму те, що вони виростили».