Закон про ліміт на легіонерів може позбавити Росію ЧС-2018

Світовий футбол 10 Липня, 14:23 1276
Закон про ліміт на легіонерів може позбавити Росію ЧС-2018
Історія з законом про ліміт на легіонерів в російському спорті заграла новими фарбами - за порушення регламенту ФІФА у Росії можуть відібрати ЧС-2018.

Напередодні президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закон про легіонерів. Найголовніше в ньому полягає в цьому уривку:

«Федеральним законом встановлюються особливості участі спортсменів, які не мають права виступати за спортивні збірні команди Російської Федерації (легіонерів), у міжнародних та всеросійських спортивних змаганнях з командних ігрових видів спорту. Зокрема, передбачається, що участь легіонерів у таких змаганнях має ряд обмежень, які затверджуються центральним органом виконавчої влади в галузі фізичної культури і спорту у взаємодії з загальноросійськими спортивними федераціями та спортивними лігами з відповідних видів спорту».


Іншими словами, відтепер Міністерство спорту наділяється безпрецедентними правами встановлювати ліміт на легіонерів у всіх ігрових видах спорту. Проте головну біль цей документ приніс футболу. У всіх інших видах спорту проблема легіонерів або не актуальна, або не така серйозна, щоб викликати настільки широкий громадський резонанс.

Як відомо, згідно з регламентом ФІФА, держава категорично не має права втручатися у справи місцевої федерації футболу, інакше це може загрожувати призупиненням членства у ФІФА. А ніяк інакше нав'язування ліміту і слова про те, що чемпіонат не почнеться без відповідного наказу Міністерства спорту, назвати не можна, пише «Фонтанка».

А призупинення членства у ФІФА є одним з офіційних приводів позбавити Росію чемпіонату світу 2018 року.

«Якщо ми продовжимо рухатися в цьому напрямку, є ризик перетнути межу. Історія футболу знає прецеденти, коли через втручання влади у справи федерацій припинялося їх членство у ФІФА. Подібне відбувалося з Індонезією і Нігерією. З урахуванням того, що зараз у Росії за кордоном і так достатньо недоброзичливців, діяти потрібно вкрай обережно», - заявив колишній генеральний секретар РФС Анатолій Воробйов.