​Олександр Севідов: «Футбол – це джунглі, де виживають найсильніші»

Футбол України 10 Липня, 18:48 547
​Олександр Севідов: «Футбол – це джунглі, де виживають найсильніші»
Головний тренер «Металіста» розповів про підготовку команди до нового сезону.

Річна підготовка команд Прем'єр-ліги плавно виходить на фінішну пряму. Для багатьох нині кожен день на вагу золота. Наприклад, для харків'ян. Під керівництвом нового наставника на зборі в Закарпатті створюється практично новий «Металіст». Про те, як просувається робота, розповів головний тренер «жовто-синіх» Олександр Севідов.

– Олександре Володимировичу, спекотно зараз у тренувальному таборі «Металіста»?

– Спекотно, і навіть дуже. По-перше, спекотна погода. Рятує тільки те, що навколо гори, і вечорами відчувається легка свіжість. Але, тим не менше, нам вже доводилося вносити корективи в інтенсивність занять, які проводимо двічі на день. По-друге, спекотно і в роботі. На початку підготовки ми багато втратили і нині змушені надолужувати. Команда поки ще не знайшла тих контурів, які хотілося б бачити. Тому роботи дуже багато, - цитує Севідова sport.ua, посилаючись на газету «Команда».


– А що саме Вам хотілося б бачити?

– Щоб всі позиції були укомплектовані кваліфікованими виконавцями. І всі ці виконавці вийшли з відпустки 15 червня. У нас на перше тренування стало дев'ять чоловік, інші гравці приєднувалися вже по ходу роботи. Таку проблему відчувають практично всі команди, які в міжсезоння переживають процес оновлення складу хоча б наполовину.

– Не секрет, що після закінчення попереднього чемпіонату на контракті в «Металісті» залишилося лише чотири гравці. Упевнений, погоджуючись очолити команду, Ви знали про це. Чи не було побоювань?

– Багаторічні успіхи слобожан зробили команду одним з лідерів нашого футболу. «Металіст» – це бренд. Я знав: якщо і виникнуть якісь труднощі, то вони будуть тимчасовими, бо разом з хлопцями ми їх успішно подолаємо. В цьому я не мав сумніву.

– Зараз Ви задоволені тим колективом, який готується до сезону під Вашим керівництвом?

– Колективом я, безумовно, задоволений. Радує ставлення підопічних до роботи. А от стосовно ігрових позицій, то деякі з них хотілося б посилити, а деякі і взагалі закрити. Ми пред'являємо футболістам певні вимоги, і не всі гравці цим вимогам відповідають. Тому пошук виконавців не завершений. Нам потрібні ще мінімум дві людини, щоб вийшла основна обойма команди, яка буде нести на своїх плечах всі тяготи нового сезону. Так що процес комплектування буде продовжуватися.

– Періодично спливає інформація про підписання Рудики і Куліша, то про оренду Чурко. Проте офіційного підтвердження укладення контрактів немає. Чому?

– Нам зараз не до урочистого вручення футболок та презентації нових гравців. Робота в «Металісті» відображає всі обставини життя в нашій країні. Треба працювати, працювати і ще раз працювати, а святкові оголошення залишимо на потім.

– На зборі в Закарпатті займається група молодих вихованців клубної академії і «дубля» – Ковтун, Синиця, Маліновський, Бойчук. У них є перспективи стати гравцями основного складу?

– Я в своїй практиці завжди намагаюся довіряти молодим гравцям. «Металіст» винятком не стане. Хоча доводиться констатувати, що багатьох талановитих вихованців клубу вже розібрали. Не скажу, що всіх, але найбільш перспективних – точно. З ходу можна назвати мінімум п'ять прізвищ таких гравців. Це становить проблему не тільки для мене як головного тренера команди. Вважаю, що це не піде на користь самим хлопцям. У цих молодих футболістів був би шанс заслужити місце в складі «Металіста», грати і проявляти себе. А в таких командах, як «Динамо», «Шахтар» і «Дніпро», подібні перспективи мені бачаться дуже туманними.

А щодо тих молодих хлопців, які є у нас, то їм зараз однозначно непросто. Навантаження у дорослому футболі більші, вимоги – вищі. Футбол – це джунглі. У них, як відомо, виживають найсильніші, хто пройде крізь них, той зуміє чогось досягти.

– В п'яти перших літніх спарингах «Металіст» переміг із загальним рахунком 20:0. Вам вдалося перевірити в цих матчах гру команди в обороні, дії захисників?

– Не сказав би, що матчі «на нуль» є хоч у чомусь показовими. Суперники явно поступалися нам в класі. Але можна здобути перемогу на класі, образно кажучи, стоячи, а можна – показавши всі ті моменти, які відпрацьовуються на тренуваннях. Це і гра при стандартах, і проведення швидких атак, і дії при пресингу. До того ж, у цих зустрічах перед командою стоїть завдання зіграти і отримати ігрову практику. Будь-який футболіст підтвердить: матч – краще від будь-якого тренування.

– А як же тоді компенсувати недолік ігор з серйозними суперниками?

– Це проблема, але у нас не було вибору. У команди планувався збір в Австрії, проте за кордон потрібно їхати злагодженим колективом. Ми ж його тільки створюємо. Нам треба було залишитися в межах України, щоб не сковувати себе візовими питаннями.

– В жодному матчі збору не взяв участі досвідчений Сергій Назаренко. У чому причина?

– Він травмований і був змушений відправитися в Дніпропетровськ. Там йому вже надали необхідну допомогу. Ми на Сергія розраховуємо. Він один з небагатьох футболістів старшого покоління, у якого є чому повчитися. Присутність такого гравця в команді дорогого коштує. Ми його, можна сказати, бережемо.

Юрій ОСТРОУМОВ

Переклад на українську: М. Тимощук, 1927.kiev.ua