Унаї Мельгоса: «У клубі мене чудово прийняли, і я із задоволенням працюю»

Динамо Київ 11 Липня, 12:41 900
Унаї Мельгоса: «У клубі мене чудово прийняли, і я із задоволенням працюю»
Тренерський штаб динамівських команд поповнився ще одним спеціалістом з Іспанії. Ним став Унаї Мельгоса, який очолюватиме команду «Динамо» U-19. Про свою роботу та перші враження від перебування в «Динамо» тренер поділився в інтерв’ю клубним ЗМІ.

- Унаї, як ви опинилися в Києві? Від кого надійшла пропозиція?

- До Києва мене запросив Вісенте Гомес, який є старшим тренером молодіжних команд «Динамо». Попередній сезон динамівські команди U-21 та U-19 провели доволі непогано, й тренерський штаб першої команди вирішив, що потрібно продовжувати працювати за обраним напрямком та запросити іноземного тренера вже безпосередньо для команди U-19.

- Чим пропозиція «Динамо» привабила вас та змусила відмовитися від викладацької діяльності в Центрі спортивної освіти, де ви працювали останній рік?

- У першу чергу, мені дуже цікаво попрацювати з такими людьми, як Сергій Ребров, Рауль Ріанчо та Вісенте Гомес. Розумів, що для мене це буде кроком уперед. Раніше я вже працював із молодими хлопцями в «Атлетику» з Більбао, зараз же я зможу побачити результати своєї діяльності в елітному дивізіоні, адже хлопці, які гратимуть під моїм керівництвом, будуть мати шанс зарекомендувати себе в першій команді.

- Свого часу ви були помічником Вісенте Гомеса в «Атлетику». А з Раулем Ріанчо раніше були знайомі?

- Так, у нас було кілька розмов із ним раніше, з яких я зрозумів, що ми маємо спільні погляди на футбол та розвиток команди. Також я бачу, наскільки уважний Рауль до молодих гравців, тому наша співпраця, впевнений, буде доволі плідною.

- Які функції покладені на вас у «Динамо»? Хто буде вашими помічниками?

- Мене запрошували до «Динамо» в якості старшого тренера команди U-19, яка наступного сезону зіграє в Юнацькій Лізі чемпіонів. Моїми асистентами будуть Ігор Костюк та Сергій Шматоваленко. Також ми запросили ще одного тренера з фізичної підготовки, який займатиметься розвитком фізичних кондицій хлопців.

- Ви є дипломованим спеціалістом у сфері психології. Наскільки важливий даний аспект у роботі з юнацькими командами?

- Справді, я вважаю психологічний фактор дуже важливим у підготовці молодих футболістів. Але це стосується не тільки роботи з гравцями, але й із тренерами. Не завжди успішні результати залежать лише від спортивних показників та підготовленості хлопців – потрібно розмовляти з ними, аби вони були підготовленими до стресових ситуацій та краще сприймали ті ігрові принципи, які прищеплюються динамівським командам.

- У новому сезоні команда «Динамо» U-19 уперше зіграє в Юнацькій Лізі чемпіонів. Як і для хлопців, для вас це також буде новим досвідом?

- У першу чергу, я прийшов до «Динамо», аби допомагати молодим хлопцям розвивати їхні таланти та втілювати свої принципи у роботі з ними. Звичайно, Ліга чемпіонів є тим турніром, який покаже справжній рівень гравців, та допоможе оцінити їхні шанси в майбутньому потрапити до першої команди. Спираючись на результати команди в Лізі чемпіонів, будемо робити висновки та покращувати тренувальний процес.

- Які ваші перші враження від Києва та перебування в «Динамо»?

- Звичайно, враження лише позитивні. У клубі мене чудово прийняли, я із задоволенням працюю з хлопцями на полі, а тренувальна база команди має все необхідне для плідної роботи та підготовки футболістів. Адаптація проходить легко, Київ – це справді європейське місто, причому я кажу це не лише від себе, але й від імені всієї моєї родини, яка також приїхала зі мною до України.