Олександр Головко: «Рівень збірної - перевірка на міцність, яку, на жаль, не усі проходять»

Збірна України 11 Липня, 22:28 704
Олександр Головко: «Рівень збірної - перевірка на міцність, яку, на жаль, не усі проходять»
Головний тренер юнацької збірної України U-19 Олександр Головко підвів підсумки після другого матчу чемпіонату Європи 2015 року із командою Франції, в якому «синьо-жовті» поступилися з рахунком 1:3 та втратили шанси на продовження боротьби за почесний трофей.

- Командна гра, тактичні взаємодії та бажання – усе в цьому матчі було на високому рівні. Проте неприємно, що на цьому турнірі вилазять помилки, на які ми аж ніяк не очікували. Мова йде про дії центральної лінії захисту. Ми створюємо чимало моментів для взяття воріт, але ніяк не вдається налагодити реалізацію. У зв’язку з цим, існує ще й моральне навантаження, внаслідок чого наші центральні захисники приймають неправильні рішення, результатом яких є помилки та, відповідно, пропущені м’ячі. А на такому турнірі секундна розслабленість призводить до того, що суперник миттю карає. Проте, загалом, у мене немає жодних претензій до наших футболістів стосовно бажання та самовіддачі на футбольному полі.

- Що Ви сказали хлопцям після фінального свистка?

- На той момент у нас ще була надія на те, що Австрія обіграє Грецію. Цей результат залишав би нам певні шанси на вихід з групи. Сказав їм, що складати зброю все одно не можна, незважаючи на дві поразки у попередніх поєдинках. Але Греція та Австрія зіграли внічию, тож шансів на продовження боротьби, на жаль, немає. Але нам потрібно правильно підвести команду до останньої гри з австрійцями, адже суперник - дуже цікавий. Команда, яка мала перемагати збірну Греції з великим рахунком. Команда, яка мінімально програла французам. У грі цієї збірної відчувається німецька школа. В австрійський футбол почали активно вкладати гроші. Ця команда, так, як і ми, другий раз поспіль виходить на чемпіонат Європи. Ми будемо намагатися за два дні, які у нас є, донести до футболістів, що цей матч треба провести на належному рівні. Ми визначимося з тими футболістами, які вийдуть на поле і зможуть здобути необхідний для усіх нас позитивний результат.

- Як Ви вважаєте, чи не буде проблем з налаштуванням футболістів на гру з Австрією?

- Ні, не буде, вони самі все чудово розуміють. Мої гравці – професіонали. Після Євро-2015 футболісти повертаються у свої клуби. Скоро починається чемпіонат, багатьом треба буде демонструвати свої здібності у матчах Прем’єр-ліги. Для них футбол тільки починається, і ми постійно їм про це нагадуємо. Рівень збірної – це своєрідний іспит, перевірка на міцність, на дорослість. І не всі, на жаль, її проходять.