Олександр Зінченко: «Хочеться довести, що ми є однією з кращих команд Європи»

Збірна України 12 Липня, 13:34 767
Олександр Зінченко: «Хочеться довести, що ми є однією з кращих команд Європи»
Півзахисник збірної України U-19 Олександр Зінченко перед поєдинком з Австрією розповів, що ​настрій у нашої команди бойовий, і завдання на останній матч – вигравати.

- Хочеться довести всій Європі, усьому світу, а я знаю, інші команди також дивляться цей чемпіонат, що ми насправді були гідні грати в півфіналі і є однією із найкращих збірних Європи.

- Перемог на цьому турнірі поки не було, натомість ви отримали безцінний досвід…

- У такому віці подібні турніри насправді дають досвід. Коли ти граєш матчі такого рівня, проти таких збірних, як на чемпіонаті Європи, ти додаєш як футболіст набагато швидше, ніж коли ти виступаєш у чемпіонаті України або просто граєш з командами свого віку. Хотілося б мати якомога більше подібних матчів, адже футболісти, які грають в Європі, і розвиваються швидше, оскільки у них поєдинки такого рівня трапляються набагато частіше, ніж у нас.

- Повернемося трохи в минуле. Що, на твою думку, сталося в перших двох зустрічах?

- В першому матчі поступились грекам з рахунком 0:2, але я можу з повною впевненістю сказати, що ми переграли цю команду. На жаль, не вдалось забити… М’яч круглий, поле прямокутне, вони відзначились після напівмоменту, а потім закрились і дуже грамотно зіграли в обороні. Ну, а ми не були готові до такої гри, було важко знайти моменти, прогалини у їх захисті, віддати останню передачу, нанести влучний удар. Трохи розгубилися, опустили голову і психологічно підсіли.

- Наступний матч – з командою Франції, там знову була потрібна перемога.

- Гра вийшла дуже динамічною, з обох сторін команди продемонстрували чудовий футбол. Правильно тоді сказав Олександр Борисович Головко – ми грали зі збірною світу, в якій зібрані футболісти насправді дуже високого рівня, індивідуально дуже добре підготовлені. Тут важко відповісти, хто кого переграв, адже матч вийшов насправді дуже цікавим. Проте рахунок – на табло. Образлива поразка, все ж таки за рахунку 1:1 ми відчули впевненість в собі, але пропустили такий необов’язковий другий м’яч. Після цього було дуже важко повернути позитивний результат, а нам треба було бодай одне очко, та все ж набирати. Звісно, зараз всі дуже засмучені, проте можу сказати, що з Австрією всі будуть грати в піднесеному настрої. Хочемо закінчити турнір на мажорній ноті.

- Що, загалом, можеш сказати про наступного суперника?

- Ми розбирали австрійців. У них дуже цікава команда, багато технічних футболістів, німецький стиль футболу. Не можу сказати, що вони найслабкіші в нашому квартеті. Та і взагалі, група у нас підібралась дуже сильна, команди приблизно одного рівня. Австрійці грають в яскравий футбол, тож нас чекає дуже цікавий матч.

- Як тобі в цілому організація цього чемпіонату Європи?

- Мені є з чим порівнювати - два роки тому в складі збірної U-17 я брав участь у континентальній першості, яка проходила в Словаччині. Цього разу рівень організації мені сподобався набагато більше. Готель, атмосфера – все на дуже гарному рівні. Єдина проблема – це відстань до стадіонів, добираємося на матчі по півтори години. Та ми і не через таке проходили. Шкода, звичайно, що це закінчується, і ми вже втратили шанси вийти з групи. А всі так хотіли пройти далі…

- Олександр Головко сказав, що у вас ще все попереду і засмучуватись точно не варто.

- Звичайно, ми зараз робимо перші кроки. І я хочу ще раз акцентувати увагу на тому, що потрібно проводити якомога більше матчів такого рівня, тоді ми будемо швидше зростати як футболісти. Просто зараз треба проаналізувати помилки - і командні, і індивідуальні, - тоді все буде добре. У нас підібрані дуже гарні футболісти, сильний тренерський штаб, тому я впевнений, що перспектива у нас є.