​Мирослав Ступар: «Видалення Шовковського і пенальті - цілком справедливі»

Динамо Київ 16 Липня, 09:59 425
​Мирослав Ступар: «Видалення Шовковського і пенальті - цілком справедливі»
Суддівство матчу за Суперкубок «Шахтар» - «Динамо» прокоментував відомий у минулому рефері ФІФА Мирослав Ступар.

«Гра для суддівства була непростою, оскільки зустрічалися рівні за силою суперники, - сказав фахівець для «СЕ». - Передумов для того, щоб карати футболістів або вирішувати питання щодо дисциплінарних санкцій було предостатньо.

Сім жовтих карток і два вилучення з поля свідчать про безкомпромісну боротьбу, підтверджуючи, що дії арбітра не впливали негативно на хід матчу. Всі рішення Анатолія Жабченка, незважаючи на окремі помилки, особливо в першому таймі, на суддівство в цілому не відобразилися.

Зокрема, це стосується призначення 11-метрового у ворота «Динамо» і видалення Олександра Шовковського на 90-ій хвилині поєдинку. Вони виглядають цілком справедливими. Потрібно сказати, що в цій ситуації Жабченко не здригнувся, а вчинив так, як повинен був вчинити. Це робить йому честь, так як в минулому сезоні в грі цих команд рефері досить ліберально підходив до деяких порушень, закриваючи на них очі. Тоді дехто казав, що він відсудив добре.

Я ж вважаю, що «добре» - це так, як провів гру Жабченко у вівторок в Одесі. Якщо Анатолій буде судити так і далі, то отримає достатній авторитет і довіру з боку футболістів і тренерів. Це буде кращим визначенням його професійного рівня і зможе послужити поштовхом для його просування в європейській кар'єрі.

- На епізоді, що призвів до пенальті, хотілося б зупинитися більш докладно...

- 11-метровий був очевидний, тому піддавати його призначення сумнівам, імовірно говорячи про симуляцію або про щось інше, немає підстав. Той момент розпочався з гострої передачі від воротаря «Шахтаря» і виходом один на один з Шовковським бразильця Алекса Тейшейри. Гірник встиг проткнути м'яч швидше, ніж голкіпер «Динамо» встиг його схопити руками. Динамівський воротар хотів його відбити, однак не зіграв у м'яч, а в ноги гравця «Шахтаря». Умислу з боку Шовковського ніякого не було, голкіперу столичної команди в тій ситуації просто нічого іншого не залишалося робити.

Було чітко видно, що призначення 11-метрового виявилося безсумнівним. Видалення в даному випадку було розцінено як перешкода футболісту, що атакував, використовувати реальну можливість забити м'яч. Згідно з правилами, це карається червоною карткою, що Жабченко і зробив.