Луческу: «Можливо, хтось все-таки задумається і змінить формулу чемпіонату»

Футбол України 17 Липня, 20:28 1938
Луческу: «Можливо, хтось все-таки задумається і змінить формулу чемпіонату»
Тренер донецького «Шахтаря» розповів про трансферну політику клубу та про долю «помаранчево-чорних» в жеребкуваннях.

- Містер, ви, як ніхто інший, знаєте про «Фенербахче» багато чого...

- Після того, як я виїхав з Туреччини, у цієї команди, напевно, три або чотири рази змінювався склад. Тому зараз я більше можу судити не про колектив, який грає, а про атмосферу, яка нас там чекає. Вона буде специфічною, бо «Фенербахче» давно не брав участі в єврокубках, оскільки був дискваліфікований. Недарма клуб в це трансферне вікно витратився і взяв гравців з ім'ям. Подивимося, як вони зможуть адаптуватися до турецького футболу, який теж має свою специфіку. Відомі імена, хороші виконавці, у яких, напевно, свої амбіції. Але й ми маємо великий досвід виступів у Лізі чемпіонів, хорошу організацію гри. Звичайно, не хотілося б уже в першому матчі зустрічатися з «Фенербахче». Але, раз випав такий жереб, доведеться грати. Не дуже вже нам щастить при жеребкуванні... Зазвичай «Шахтареві» дістаються найкращі команди з числа тих, які можуть випасти! Але це хороша мотивація для наших гравців, щоб показати хороший футбол і пройти далі.

- Як на противагу турецькому міжсезонню, проходить трансферне міжсезоння в Україні... Переходять тільки вільні агенти, в тому числі і Едуардо в «Шахтар». Чи чекати від вас якихось придбань?

- У нас хороша команда. Тому ніяких трансферів не варто очікувати. Після гри в Одесі я говорив, що це команда для такого чемпіонату, який зараз в Україні. Потрібно чекати, що з нього підуть хороші гравці. І перш за все через те, що рівень чемпіонату не такий, як розраховували футболісти. Я кожного разу звертаю на це увагу. Можливо, хтось все ж задумається і змінить формулу чемпіонату для того, щоб команди грали на заповнених стадіонах, а не так, як зараз. Атмосфера на стадіоні піднімає рівень футболістів, це однозначно. І амбіції, і мотивацію! Ми завжди уважно ставилися до того, щоб за спиною основних гравців перебували молоді вихованці, які за необхідності могли б одразу їх замінити. Це футболісти, які давно чекають своєї черги. Такий момент зараз настав, траплялося подібне і раніше - не раз і не два. Ми безболісно це переживали. Відносно Едуардо... Добре, що ми змогли його заманити сюди. Сподіваюся, його професіоналізм і досвід допоможуть нам, а також молодим гравцям продовжувати своє зростання.- Можна сказати, що трансферний вектор політики «Шахтаря» тепер змінився і спрямований на власних вихованців, а не на бразильців?

- Ні. Просто пішли гравці, які були на слуху. Крім того, потрібно дотримуватися фінансового Fair Play. Повторюся, за спиною у тих, хто пішов, були футболісти, які чекали шансу потрапити в основний склад і довести свою спроможність. Марлос, Веллінгтон, Бернард, Дентіньо - це бразильські виконавці, у яких тепер з'явилася хороша можливість заграти. Тому я б волів мати футболістів, які весь цей період працювали під моїм керівництвом, ніж знову купувати виконавців і адаптувати їх до нашого стилю гри. Ми просто створили умови для тих, хто грав менше. Вони повинні зрозуміти, що настала їх черга. Я вірю в них. У той же час не забуваємо про молодих українських виконавців. У цьому році зросла найкраща плеяда. Напевно, найближчим часом побачимо їх і в першій команді.


- Чи задоволені ви календарем чемпіонату?

- Граємо з тими клубами, які на нас потрапили за жеребкуванням. Тут нічого не зробиш. А що стосується питання участі «Сталі» або «Іллічівця», то мені здається, обидва ці колективи треба було включати в турнір. Провели б додаткові матчі. 26 ігор - це мало для гарного сильного чемпіонату. Краще провести кілька таких поєдинків, ніж кілька матчів Кубка України з клубами, наприклад, з Першої ліги. Тоді команда, можливо, простоювала б тиждень, була б вільна, а в інший час проводили б чемпіонат.