«Зоря» відмовилась підписувати спонсорський контракт з УПЛ

Футбол України 18 Липня, 16:43 613
«Зоря» відмовилась підписувати спонсорський контракт з УПЛ
Генеральний директор «Зорі» Сергій Рафаілов поділився думкою про співпрацю Прем'єр-ліги з компанією «Парі-Матч».

«Відсутність емблеми «Парі-Матч» на формі наших футболістів? Прем'єр-ліга на одній з останніх нарад учасників нинішнього чемпіонату озвучила свій рекламний проект «Парі-Матч» вартістю кілька десятків мільйонів гривень. Фінансування передбачається протягом двох років рівними частинами.

Методом простих підрахунків можна побачити наступне. Річна сума ділиться на 14 команд-учасників і виходить більше мільйона гривень на рік для кожного з клубів. За фактом же, «Зорі» була запропонована сума, яка не є навіть половиною. І президент Євген Геллер, і я як генеральний директор, не згодні з подібним розподілом коштів.

Основна теза нинішнього розподілу фінансів, як нам пояснили в Прем'єр-лізі - неможливість роботи без прибутку. Виходить так, що всі, хто перебуває близько футболу, повинні працювати з прибутком, окрім самих футбольних клубів.

Наша пропозиція: залишити певну частину з цієї суми на обслуговування проекту. Ці гроші підуть на зарплату, рекламні дії, моніторинг, просування даної кампанії та інші витрати.

Решта ж розділити рівними частинами між клубами-учасниками Прем'єр-ліги і зарахувати це як заявочний внесок, щоб у результаті піти від численних перерахувань і подвійного оподаткування. Я думаю, що будь-який грамотний фінансист підкаже, як це зробити, не порушуючи Законодавства України. Таке рішення підтримують і донецький «Шахтар», і «Олімпік». На даний момент розподіл преміальних здійснено нерівномірно між футбольними клубами. Так, в якійсь мірі це справедливо. Рекламне поле у того ж «Шахтаря» і «Динамо» вище, ніж у тих клубів, які знаходяться в середині або в нижній частині турнірної таблиці. Але в перший рік можна було б піти шляхом рівного розподілу фінансів або хоча б обговорити цей розподіл з усіма учасниками чемпіонату.

А потім підготувати аргументовані цифри учасникам Прем'єр-ліги та колективно обговорити розподіл грошових вливань, а не так, як робиться у нас. На цьому наполягав і наш президент, і наш клуб. Але до нашої думки не прислухалися. Ми не хочемо, щоб будь-які винятки були зроблені для ФК «Зоря», а виступаємо за всебічний розгляд і аргументований розподіл грошових коштів серед клубів Прем'єр-ліги.

За фактом же, нам розіслали договори з уже прописаними цифрами. Або приймайте, або будемо вас штрафувати за невиконання умов. Я заявляю: до обговорення даного питання в Прем'єр-лізі в присутності всіх зацікавлених осіб ми цей договір підписувати не будемо.

Малим клубам зараз важче, ніж грандам. Я не думаю, що «Динамо» чи «Дніпро» сильно постраждали б, отримавши такі ж суми, як і будь-який інший клуб. Але Прем'єр-ліга знову опускається до погроз і штрафів. А чи не простіше сісти за стіл переговорів і обговорити всі питання з усіма учасниками чемпіонату?», - зазначив Рафаілов.