​Олександр Севідов: «Не треба нас жаліти - ми виберемося»

Футбол України 19 Липня, 11:48 840
​Олександр Севідов: «Не треба нас жаліти - ми виберемося»
Головний тренер «Металіста» Олександр Севідов прокоментував гру своїх підопічних проти «Карпат».

- Досить важка гра. Але, в той же час, ми очікували на таку гру, тому що знали, як «Карпати» вміють контролювати м'яч.

Ми готувалися до цього, віддали ініціативу, віддали поле супернику, знаючи, що з'являться і перехоплення, і відбори в середній частині поля, і зони за спинами у центральних захисників.

На щастя, ми скористалися цим, і мали непогані моменти. Сьогодні результат мене влаштував більше, ніж сама гра. Нам є до чого прагнути, у нас є проблеми на флангах атаки, так як, в принципі, достатньо кваліфікованих футболістів в Україні не так багато. Ось зараз Ярмоленко може поїхати, вже виїхав перед цим Коноплянка... Будемо виховувати, будемо шукати.

Ось сьогодні отримав шанс Сергій Барілко, є ще у нас непогані хлопці в дублі. Я обіцяв, що буду використовувати гравців з Харкова. Їх, звичайно, не так багато, як хотілося б, але вони є. З якихось причин вони зникають з Харкова. У нас була така ситуація з Османом. Береш на збори? Беру. Поки доїхав додому, він уже контракт з київським «Динамо» підписав.

Ми постараємося цю негарну для харківського футболу тенденцію викорінити. З тих талановитих хлопців, які їхали з Харкова, на моїй пам'яті заграють одиниці, а так у них був би хороший шанс спробувати свої сили у першій команді, але вони будуть грати за дублюючі склади наших грандів.

- Наскільки був складний вибір сьогоднішнього складу? Мало часу для зіграності...

- Зіграності, як ви розумієте, не буде ще кілька турів. Дуже важливий елемент у футболі – це почуття ліктя свого товариша. Вибір був дійсно досить складним, але тут причина психологічна. До прикладу, вчора ввечері, у тому числі і герой сьогоднішнього матчу - Прийомов - підписав контракт з клубом. Невизначеність завжди лякає, і в цьому була проблема. У нас залишився один гравець, який з нами тренується, але ще не підписав контракт – це Дмитро Льопа. Ми прекрасно знаємо його можливості і намагаємося підписати. Є певні проблеми та нюанси, але будемо їх вирішувати.

Вибір був досить складним. Бачите, ми не готові фізично, хоча і не лежали з судомами, як гравці суперника на полі, але все ж фізично ми не готові грати всі 90 хвилин високим темпом, і це проблема.

- Чому не вийшов варіант з Казаряном?

- Не встигли. Надійшла конкретна пропозиція з Португалії. Він підійшов і сказав, що все ж Європа є Європа. Гравець національної збірної. Я можу сказати, що зараз багато критики, яка надходить не з Харкова. Багато нас жаліють. Не треба нас жаліти, ми виберемося. Але момент з Казаряном – я дуже хотів, щоб він підписав договір з клубом і всі побачили, що і гравець національної збірної Вірменії може підписати контракт з «Металістом».

- Здивували вас «Карпати», незважаючи на те, що ви раніше тренували їх?

- Ви знаєте, у вік сучасних технологій досить важко чимось здивувати, тим більше, ми дуже ретельно готуємося до кожного суперника, як робить, втім, і суперник. Ми вивчаємо сильні та слабкі сторони суперника, в тому числі, і персонально футболістів. Звичайно, ми знали, в який футбол грає Йовічевіч, яку гру прищеплює футболістам, і спробували скористатися цим. Звичайно, з листа грати важко. Той же Едік Соболь здійснив сьогодні багато помилок, але він приїхав буквально три дні тому – це теж була проблемна позиція. Я вже говорив, що Осман, якого ми хотіли брати на збори, перейшов в київське «Динамо». Вирішили взяти в оренду гравця, тим самим давши додатковий час для зростання нашим вихованцям.

- Які завдання на сезон?

- Ставимо максимальні завдання. Смішно, коли якийсь журналіст пише, що нарешті в команду прийшов якийсь амбітний тренер. Тренер, який не любить програвати. Я не знаю жодного тренера, який любить програвати. Завжди потрібно ставити цілі, до них йти, якщо ні – тоді треба задовольнятися сьогоднішнім днем. Зіграли, виграли, післязавтра п'ємо, потім висипаємося і починаємо працювати. Так не піде. Професійний спортсмен повинен тримати себе в тонусі завжди. Я хлопцям сказав, що одна справа - керівництво клубу, а інша- внутрішні завдання. Звичайно, ми будемо прагнути рости.

- Чисто українським став склад «Металіста». Наскільки це для вас комфортно?

- Ви знаєте, немає рецептів з цього приводу. Багато різних прикладів можна навести для обох варіантів. Той же «Атлетик Більбао», або «Барселона», яка намагається грати виключно своїми вихованцями. Взяти того ж Каядо - він висловив бажання виїхати. Хороший кваліфікований футболіст. Я був би радий, якщо б він залишився. Я вже говорив, і ще раз повторюся: повинні грати ті, хто дійсно хоче. Якщо іноземець боїться «АТО», «СОТ», «НЛО» - чого завгодно - то краще хай не приїжджає. Тому тут будуть грати ті футболісти, які хочуть грати за «Металіст».