Анатолій Тимощук: «Деякі російські команди пропонували керівні посади»

Футбол України 19 Липня, 12:34 806
Анатолій Тимощук: «Деякі російські команди пропонували керівні посади»
Український півзахисник розповів про те, чому вибрав алматинский клуб «Кайрат», і про те, як ситуація на сході України впливає на український футбол.

- Ви раніше грали в таких відомих командах, як «Баварія» і «Зеніт». Чому ви прийняли пропозицію грати за команду «Кайрат»?

- Це значний крок у моїй кар'єрі. Я приїхав в Алмати і ознайомився з інфраструктурою команди. І зроблю все, щоб грати в команді, перед якою стоять такі завдання. Постараюся допомогти «Кайрату», використовуючи накопичений досвід.

- Ви отримували пропозиції від інших клубів, окрім «Кайрата», після того як російський «Зеніт» розірвав з вами контракт?

- Були запрошення від декількох російських команд. Деякі пропонували і керівні посади. Однак я обрав «Кайрат».

- Клуб «Кайрат» зараз грає у другому відбірковому етапі Ліги Європи. Які шанси «Кайрата» на вихід у груповий етап?

- У складі збірної України я грав у матчі з командою Казахстану на центральному стадіоні в Алмати в 2006 році. Той матч нам дався нелегко (Україна виграла з рахунком 2:1. - Ред.). І ось через дев'ять років я приїхав грати на стадіоні Алмати. Зараз перед «Кайратом» стоїть головне завдання - вийти в груповий етап Ліги Європи. Думаю, у команди є можливості для реалізації цього завдання.

- Ви близько десяти років грали у складі донецького «Шахтаря». Як ситуація на сході України відображається на футболі Донбасу і на футболі країни в цілому?

- Політична ситуація в країні, звичайно, позначається на розвитку футболу в Україні. Футболістам стало складніше тренуватися, організовувати командні матчі. Також складніше стало готуватися до внутрішніх чемпіонатів і турнірів Європи. Політична ситуація також впливає на настрій гравців. Ми розуміємо, наскільки складна ситуація в Україні. Незважаючи на це, футболісти прагнуть показувати результати, а вболівальники надають велику підтримку.

- Збірна України провела шість ігор у відбірковому турі на чемпіонат Європи 2016 року, у двох з них програла. Як ви оцінюєте шанси команди на отримання путівки на першість Європи?

- У збірної України достатньо можливостей для отримання путівки на чемпіонат Європи 2016 року. Перед нами - команди Словаччини та Іспанії, ми програвали лише цим двом командам. У майбутніх трьох іграх постараємося не програти, зайняти друге місце і отримати пряму путівку. Якщо не вийде, є шанс з третім місцем отримати ліцензію в додатковому відборі, - сказав Тимощук в інтерв'ю «Радио Азаттык».