1 тур УПЛ: герої та антигерої

Футбол України 21 Липня, 18:52 1967
1 тур УПЛ: герої та антигерої | 19-27
Аналіз першого туру чергового сезону української футбольної Прем'єр-Ліги.

Перш за все, дорогі вболівальники, дозвольте вас привітати зі стартом нового футбольного сезону в Україні! Так, часи бурхливого зростання УПЛ минули, є багато речей, які хотілося б змінити, але все ж чемпіонат стартував, уже в першому турі відбулися перші сенсації, більшість команд видало пристойний рівень гри, а значить, нам все ще є на що подивитися і за кого повболівати у вітчизняному чемпіонаті.


Загалом, перший тур вийшов вельми цікавим. По-перше, команди забивали багато м'ячів, і на весь тур не було жодного матчу, в якому команди розійшлися б нульовою нічиєю. Це відверто порадувало, адже футбол - він, в першу чергу, для глядача, а глядачеві, що на трибунах, що біля телевізора, насамперед цікаво дивитися голи. По-друге, сильно здивувала різниця в готовності до відновлення офіційних змагань у «Динамо», «Дніпра» і «Шахтаря». Здається, що поки лише донеччани повноцінно готові до боротьби, тоді як інші наші гранди ризикують програти чемпіонат вже на його старті. Нарешті, по-третє, дуже порадували особисті показники окремих футболістів, про які я збираюся поговорити нижче.

Отже, ось вони - люди, які на вихідних творили історію українського футболу. У когось це вийшло краще, у когось - гірше, але саме завдяки їм ми мали що дивитися і що обговорювати весь цей сонячний уїкенд.

Гравець туру

Герой - Алекс Тейшейра («Шахтар»)

Тейшейрі в новому сезоні буде важко, адже саме він, за задумом Луческу, повинен стати новим лідером команди і вождем всієї бразильської колонії «Шахтаря». Також від Алекса чекають великих голів і численні фанати донеччан. Мабуть, з цим тиском впоратися непросто, але якщо ти хочеш стати зіркою - ти просто зобов'язаний це зробити. І вже в першому своєму матчі в новому сезоні Тейшейра показав, що він готовий бути лідером. Два його блискучих м'ячі у ворота «Олександрії» принесли його команді перемогу, а самому Тейшейрі - утішний коментар від Луческу. Містер бачить, що Алекс хоче стати лідером, і має намір усіляко йому в цьому допомагати. Головне - щоб він продовжував давати результат так, як він це зробив минулої неділі...


Антигерой - Євген Селезньов («Дніпро»)

Жахливо відіграв Селезньов поєдинок з «Говерлою». Він раз у раз потрапляв в офсайд, не створюючи при цьому ніяких складнощів Ягодінскісу. Переміщувався Женя мало, бив - погано... Словом, треба Селезньову терміново набирати форму, якщо не хоче сісти на лавку, і вже звідти спостерігати, як грає Нікола Калініч.


Надійність туру

Герой - Сергій Пшеничних («Сталь»)

Ви бачили форварда «Динамо» Жуніора Мораеса у вчорашньому матчі зі «Сталлю»? Я - ні. Ветерани українського футболу Сергій Пшеничних та Микола Іщенко постаралися на славу і геть закрили атакерів киян. Але якщо до Іщенко є претензії по частині самовладання і дисципліни, то ось Пшеничних весь матч провів бездоганно.

По правді, гру захисників найчастіше не помічаєш, і оборонцям традиційно дістається набагато менше уваги, ніж гравцям атаки, але цього разу все по-іншому. Київське «Динамо» весь матч провело в безнадійних атаках воріт «Сталі», і при цьому так і не змогло створити більше двох гольових моментів за матч. Шкода тільки, що всі старання Пшеничних і компанії було перекреслено безглуздим пенальті...

Антигерой - Віталій Лисицький («Металург» З)

Коли твоя команда пропускає шість м'ячів, а ти - центральний захисник, то апріорі ти провів бездарний матч. Відносно ж Лисицького, то він провів навіть більше, ніж просто бездарний матч: він програв боротьбу у всіх ключових епізодах матчу. Саме з його зони «Зоря» забила всі свої м'ячі, і де був Віталій у всіх цих моментах - це загадка. Що ж, Чанцеву і всім фанатам «Металурга» залишається лише сподіватися, що надалі досвідчений захисник виправиться і почне показувати свій реальний рівень, тому що інакше його перебування в основі загрожує команді із Запоріжжя великими неприємностями.


Працездатність туру

Герой - Микита Каменюка («Зоря»)

Капітан «Зорі» в поєдинку із запорізьким «Металургом» був одним з кращих на полі - його активності вистачало і на добротну гру в обороні, і на впевнені дії в атаці. Більше того - Микита, граючи на позиції лівого фуллбека, навіть гол забив, прорвавшись за місцем лівого інсайда і смачно пробивши в ближній кут.

Загалом, старт для «Зорі» вийшов дивним, і вся команда в поєдинку з «Металургом» зіграла блискуче, але Каменюку навіть по такій грі хочеться виділити по-особливому. Цей хлопець - душа колективу, і мені важко собі уявити команду Вернидуба без постійних забігів, виграної боротьби і забитих м'ячів Каменюки.

Антигерой - Денис Кожанов («Карпати»)

А чи був Кожанов взагалі на полі в матчі з «Металістом»? Те ще питання... Насправді, саме від Кожанова, Голодюка, Худоб'яка і компанії у Львові чекають гарної гри. Адже молодь - вона тільки-тільки робить свої перші кроки у футболі, тоді як на перших порах її повинні вести за собою ветерани. У той же час пасивність досвідчених гравців «Карпат» призводить до того, що вести команду за собою беруться Костевич, Мірошниченко, Страшкевич та інші юніори... Гей, Кожанов, прокинься! «Карпатам» потрібна твоя швидкість, а не зайва вага!



Рятувальник туру

Герой - Євген Мартиненко («Чорноморець»)

22-річний захисник «Чорноморця» Мартиненко на останніх секундах матчу з «Олімпіком» побіг в чужу штрафну. Напевно, він мріяв про те, що м'яч потрапить до нього, він заб'є гол і зрівняє рахунок у вже, здавалося, програному матчі. Але які були його шанси, якщо «Чорноморцю» не вдавалося навіть до лінії штрафної «Олімпіка» дістатися? І тим не менше, Мартиненко забив. Так, гол вийшов трохи курйозним, але гол є гол, і саме завдяки йому «моряки» зуміли уникнути поразки у стартовому турі.


Антигерой - Антон Котляр («Сталь»)

Коли в перерві матчу з «Динамо» Мазяр вирішив випустити свого кращого страйкера минулого сезону замість працьовитого, помітного, але не дуже ефективного Путраша, він напевно розраховував на якісне поліпшення атаки. І що він отримав в результаті? Путраша хоч видно було, а Котляр просто розчинився на полі, нічим себе не проявив. І не варто це списувати на видалення Іщенко: «Сталь» грала в меншості всього близько десяти хвилин, а Котляр був на полі всі 45.



Воротар туру


Герой - Андрій Новак («Олександрія»)

Так, «Олександрія» програла «Шахтарю». Так, Новак пропустив два м'ячі від Тейшейри. Але скільки б пропустила «Олександрія», якби Євген не виграв всі свої численні дуелі з Едуардо? Срна, Коваленко, Гладкий - хто тільки не пробував пробити голкіпера «Олександрії» - ні в кого не вийшло. Лише Тейшейра зміг двічі це зробити, але в обох випадках Алексу вдалися просто-таки феноменальні удари, і звинувачувати воротаря в тому, що він не зміг їх відбити, не можна.
Думаю, якщо Новак продовжить в тому ж дусі - він цілком може піти на підвищення, як уже пішов одного разу інший голкіпер «Олександрії» Юрій Паньків, що здійснював схожі дива у рамці під час попереднього заходу цієї команди в УПЛ в сезоні 2011-12.

Антигерой - Заур Махарадзе («Олімпік»)

Куди побіг Махарадзе на останніх хвилинах матчу з «Чорноморцем»? Навіщо? Думаю, на ці питання молодому голкіперу вже довелося не раз відповісти тренерському штабу «Олімпіка». У простій ситуації Махарадзе допустив дурну помилку, яка коштувала його команді перемоги ...



Ефективність туру

Герой - Володимир Прийомов («Металіст»)

Тільки днями Прийомов підписав контракт з «Металістом», і тут же вибухнув дублем. Третім для себе дублем в УПЛ, між іншим. Та й не тільки голи сподобалися у виконанні Прийомова: його роль в творчій фазі гри «Металіста» була воістину величезною, і вже зараз зрозуміло, що саме він, а ще Довгий, Ковальчук та Рудика, будуть ключовими виконавцями «Металу» Олександра Севідова.

Антигерой - Жуніор Мораєс («Динамо»)

Начебто, і бігав Мораєс, і намагався, і відкривався постійно, а толку - нуль. Зрозуміло, справа не тільки в ньому, а і в прямолінійних діях півзахисту «Динамо», але все ж від форварда в Києві зазвичай чекають більше, ніж просто біганину. Крім біганини, потрібно ще моменти мати, а інакше - Кравець і Теодорчик посадять Мораєса на лавку без особливих труднощів.




Арбітр туру

Герой - Сергій Березка (Київ)

Відмінно відсудив Берізка матч «Ворскли» і «Волині». У цьому поєдинку було багато грубості, команди не соромилися застосовувати дрібний фол, і від цього у результаті було чимало зупинок. Але ні на секунду гра не виходила з-під контролю у головного арбітра, що особливо важливо в такій ситуації. Спірних рішень мінімум, нарікань - ні, що свідчить про хорошу роботу Берізки в першому турі.

Антигерой - Юрій Грисьо (Львів)

Тихий жах... двояке трактування правил, за вуха притягнутий пенальті, жахлива робота асистентів, які піднімали прапорець, коли до офсайду було ще півтора-два метри... Словом, не готова бригада Грисьо до матчів УПЛ. Думаю, після перегляду поєдинку «Сталі» і «Динамо», це зрозуміє і куратор суддівського корпусу П'єрлуїджі Колліна.




Команда туру

Герої - «Зоря» (Луганськ)

Блискуче, просто блискуче зіграла «Зоря» у першому турі, знищивши на «Славутич-Арені» запорізький «Металург». 6: 0 - це не просто перемога, це гра м'язами, яка вкрай необхідна зараз команді Вернидуба, щоб знайти упевненість в своїх силах перед дуеллю з «Шарлеруа» в Лізі Європи. Кожен футболіст «Зорі» в цьому матчі гідний захоплення, кожен зіграв на максимальній межі концентрації і показав при цьому завидний рівень майстерності.

Після такого матчу хочеться сказати просто «Браво!» Віталію Вернидубу і його хлопцям, які змогли так здорово підготуватися до нового сезону.


Антигерої - «Дніпро» (Дніпропетровськ)

Клуб, який претендує на Лігу Чемпіонів, зобов'язаний вміти перемагати дублі інших команд. Це аксіоматичне твердження, адже якщо він не вміє перемагати дублі - як він збирається грати проти основи? Нинішня «Говерла» - це дубль «Динамо». Це нікому не подобається (окрім, чомусь, Федерації), але факт є факт: у старті ужгородців виходять не менше десяти гравців з «Динамо-2».

І що ж «Дніпро»? «Дніпро» так і не зумів перемогти молодих вихованців школи «Динамо». Мучилися дніпропетровці, навішували, пробивали - і все повз. Більше того - моментами молоді «динамівці» і зовсім вели гру, диктуючи власні умови фіналісту Ліги Європи! Думаю, Маркевич після цього поєдинку просто зобов'язаний струснути своїх підопічних, бо далі «Дніпро» так грати не може. Безвольно, безідейно, прямолінійно, повільно - ось як можна характеризувати гру «Дніпра» у першому турі. І тому саме «дніпряни» - головні антигерої на старті сезону 2015-16.

Збірна туру: Новак - Каменюка, Пшеничних, Пилявський, Сімінін - Прийомов, Малиновський, Довгий, Тейшейра - Шиндер, Любенович.


Ну і наостанок, для тих, хто дочитав до кінця, пропоную подивитися по-футбольному смачний подарунок - гол туру. Писати тут не треба - тут треба просто дивитися, як молодий Калітвінцев розстрілює верхній кут воріт «Олімпіка». Краса!


Роман Синчук