«Динамо» благословило Мадрид на перемогу в ЛЧ

Динамо Київ 22 Липня, 20:13 2485
«Динамо» благословило Мадрид на перемогу в ЛЧ | 19-27
Третій сезон поспіль кияни фактично поодинці відстоювали честь України в Європі.

Як і в попередні роки, за винятком «Динамо», українські клуби в єврокубках не затрималися.

У Кубку УЄФА, зважаючи ліквідації Кубка кубків, виступали відразу три команди. «Шахтар» і «Кривбас» у кваліфікації розім'ялися на представниках Македонії та Азербайджану.

А потім вони приєдналися до «Карпат» (фіналіст Кубка України отримав місце відразу в 1/64 фіналу) і... синхронно зійшли з дистанції. Але по-різному.

Гірники двічі програли «Роді». В гостях (0:2).

І вдома (1:3).

Львів'яни в серії пенальті поступилися «Хельсінгборгу». А криворіжці дали бій дуже зоряній в ту пору «Пармі» (Буффон, Тюрам, Креспо, Ді Вайо, Каннаваро) на її полі - 2:3.

Погрожували продовжити вдома, але розсипалися після видалення захисника Дорошенко на 22-й хвилині - 0: 3.

Проблеми в кваліфікації випробувало навіть «Динамо». З «Жальгірісом» кияни впоралися легко (2: 0, 1:0), привезли виїзну перемогу над «Ольборгом» (2:1).

А вдома до 74-ї хвилини програвали - 0:2. Уникнути конфузу допомогли Гусін (75-а хвилина), і забив четвертий м'яч у чотирьох матчах ЛЧ Шацьких (90-я).

Зі скрипом кияни виступали і в груповому турнірі - вдома програли «Марібору» (0:1).

У Римі - всипаному такими зірками як Бокшіча, Манчіні, Верона, Сімеоне, Недведа, Михайловича, Нести, Станковича та Саласа «Лаціо» (1:2).

А тут ще й Лобановський прихворів - серцева аритмія. Виїзну гру з «Байєром» (1:1) він дивився з готелю.

Домашню (4:2) - з госпіталю МВС, а на тренерську лаву повернувся лише через місяць.

До того часу його підопічні переламали ситуацію - відібрали чотири очки у леверкузенців, помстилися «Марібору» (2:1).

Але в останньому турі у грі з «Лаціо» автогол екс-спартаківця Мамедова, який приїхав замінити Лужного, ледь не поставив хрест на перспективах «Динамо» (0:1). Спасибі словенцям, які відстояли вигідну нам нічию з «Байєром»!

У тому сезоні в ЛЧ було організовано відразу два групових турніри - другий починався ще в кінці 1999 року.

«Динамо» з помилками Шовковського програло «Баварії» (1:2).

І «Реалу» (1:2).

А навесні 2000-го дві перемоги над «Русенборгом» повернули шанси на вихід у чвертьфінал, вирішальним ставав київський матч з «Реалом».

Але мадридці зуміли відстояти нічию (2:2).

І, незважаючи на перемогу «Динамо» над «Баварією» (2:0 в останньому турі), за особистими зустрічами обійшли чемпіона України і зрештою виграли ЛЧ.