Фанат «Туну»: «Сумно, що "Планета Спорт" більше не існує»

Динамо Київ 22 Жовтня, 14:55 1105
Фанат «Туну»: «Сумно, що Планета Спорт більше не існує»
Штефан Граф згадує Україну та розповідає нашому сайту про свою команду.

З останньої зустрічі "Туна" проти "Динамо" Київ пройшло декілька насичених років. Гроші, зароблені клубом завдяки кваліфікації у груповому етапі етап Ліги чемпіонів, було витрачено дуже швидко і, в основному, нерозумним чином. "Тун" ледь не збанкрутував лише через два роки після того сезону Ліги чемпіонів. Хоча вони і могли б уникнути банкрутства, команду все ж таки було витіснено у другу швейцарську лігу, так звану Челлендж-лігу. Однак невдовзі "Тун" повернувся назад до Суперліги, вигравши Челлендж-лігу після двох дуже драматичних сезонів, коли їх обганяли суперники на самому фінішу чемпіонату. Після цього "Тун" переїхав на свою нову футбольну арену на околиці міста. Новий стадіон вміщує до 10 000 глядачів, які можуть насолоджуватися матчами Суперліги, а тепер і Ліги Європи.

У сезоні 2011/2012 "Тун" за рахунок правила виїзного гола вилетів від італійського "Палермо", перед тим здолавши англійський "Сток Сіті". У цьому сезоні "Тун" пробилися до групового етапу Ліги Європи, посунувши зі свого шляху команди з Грузії, Швеції та Сербії. Остання перемога над "Партизаном" стала ще одним великим сюрпризом для європейського футболу.

Незважаючи на обмежені фінансові можливості та загрозу вильоту на початку кожного сезону, "Тун" сезон за сезоном виборює своє право виступати у швейцарській Суперлізі. Насправді, "Тун" - міцний середняк, а міг би розраховувати і на більше, якщо б перетворював незчисленні можливості у голи.

Секрет успіху команди полягає у сильному командному дусі, заснованому на сімейній атмосфері в клубі. Будучи аутсайдерами у більшості ігор, вони постійно тиснуть на супротивника, добиваючись потрібних результатів. Ще один момент - високий рівень командної дисципліни, що надає команді перевагу по відношенню до більш талановитим, але занадто індивідуалістичним супротивникам. Тому я не можу назвати конкретного зоряного гравця у команді Тун . У всіх матах минулого року Тун був дуже сильний на своєму полі, але значно слабкіше виступав на виїзді. Причиною цього може бути штучне поле, на якому грає "Тун" свої домашні матчі. Суперники зазвичай щосили намагаються звикнути до цього варіанту ігрового поля.

Сьогодні команда зазвичай грає по схемі 4-2-3-1, де самотній нападаючий добре підтримується як  атакуючими півзахисниками, так і крайніми захисниками. Два опорних півзахисника плюс чотири захисника надають обороні стабільності та обмежують противника в його атакуючих діях.

Ми знов аутсайдери проти набагато більш талановитої команди "Динамо" Київ, і кожен очікує легкої перемоги для "Динамо". Але надмірні зусилля команди можуть знову дати "Туну" шанс отримати результат. Тим більше, "" зараз під великим тиском після того, як провела не дуже успішний старт у своїй групі Ліги Європи.

Особисто я не знаю, скільки фанатів Тун поїде до Києва, але це буде невелике число. Вісім років тому ми прибули групою приблизно з 15-и осіб. Щоб надати вам уявлення про виїздну підтримку в цьому сезоні,  я можу сказати, що приблизно  5 фанатів побувало у Грузії. У Швеції "Тюн" підтримувало близько 80 фанатів, у Белграді - не більше 20 вболівальників. На першу гру групового етапу у Генку більше 100 фанатів "Тун" вирушило до відносно близької Бельгії. Враховуючи відстань до Києва і з урахуванням вартості проїзду, число шанувальників буде знов невеликим. Я поїду з чотирма товаришами з мого фан-клубу.

Так, дійсно - коли ми почули про благодійну акцію, організовану фанатами "Динамо", ми вирішили спонтанно зібрати іграшки, одяг та інші речі для дітей в дитячих будинках в Україні - з метою підтримки. Це дуже гарна справа!

Я з нетерпінням чекаю подорожі до українській столиці, щоб зустрітися з деякими з людей, яких ми зустріли вісім років тому і з якими у нас ще є дружні контакти. Я пам'ятаю, що місто пропонує багато цікавих місць для відвідування туристів ( церкви із золотими дахами, зелені парки, широкі проспекти і т. д.). Сумно тільки, що бар "Планета Спорт" більше не існує ...