Світовий футбол 31 Липня, 17:21 2099
9 фатальних суддівських помилок на великих футбольних турнірах, які неможливо забути | 19-27
Пропонуємо вам переглянути найскандальніші епізоди в історії футболу, коли арбітри допускалися фатальних помилок.

Минулого тижня у півфінальному матчі «Золотого кубка» КОНКАКАФ між збірними Панами та Мексики стався скандал за участю арбітра. Пропоную вам згадати, коли ще на великих футбольних турнірах рефері допускалися фатальних помилок.

9. «Золотий кубок» КОНКАКАФ, півфінал, Мексика - Панама

Півфінальний матч футбольного турніру для країн Північної, Центральної Америки та Карибського басейну «Золотий кубок» між збірними Панами та Мексики обернувся скандалом. Невдоволення роботою американського арбітра Майка Гейгера з'явилося вже на 25-й хвилині, коли він видалив одного з панамський гравців. Незважаючи на те, що Панама грала у меншості вона, першою відкрила рахунок. На 57-й хвилині це зробив Роман Торрес.

На останній хвилині основного часу суддя призначив спірний пенальті на користь Мексики. На знак протесту панамські футболісти ледь не покинули поле. Гра була перервана майже на десять хвилин. Потім був додатковий час і ще один пенальті, і Панама програла 2-1. Арбітр покидав поле в кінці матчу під супровід охорони.

8. ЧС-1966, фінал, Англія-Німеччина

Пройшло майже півстоліття після цього фіналу. Але до цього часу йдуть суперечки чи правильно арбітр зарахував гол. Основний час матчу закінчився з рахунком 2:2. На 11 хвилині додаткового часу Джеффрі Херст пробив з близької дистанції після пасу Алана Болла. М'яч потрапив у нижню частину поперечини, відскочив вниз, вдарився об лінію воріт (або трохи перетнув лінію) і вилетів у поле. Арбітр матчу Готфрід Дінст не був упевнений в трактуванні епізоду і звернувся за порадою до лайнсмена Тофіка Бахрамова, який підтвердив, що гол був. Після невербального спілкування арбітра і лайнсмена (вони не говорили на одній мові), швейцарський арбітр зарахував гол англійців. Потім Херст забив ще один гол, і Англії стала чемпіоном. Можна також відмітити, що Тофік Бахрамов був радянським арбітром.

7. ЧС-1994, чвертьфінал, Італія - Іспанія

Угорський арбітр Шандор Пуль не побачив момент коли Мауро Тасотті ліктем зламав ніс Луїсу Енріке. Іспанський півзахисник із носовою кровотечею підбіг до рефері шукати справедливості. Та арбітр прийняв досить дивне рішення, і вилучив постраждалого Енріке за суперечку. Залишившись у меншості іспанці програли. Після матчу ФІФА розглянула інцидент, та дискваліфікувала Мауро Тасотті на 8 матчів чемпіонатів світу (рекорд).

6. ЧС-1986, чвертьфінал, Аргентина - Англія

Гол, що отримав статус культового в історії світового футболу, насправді був нічим іншим, як банальним порушенням правил. Марадона, намагаючись зупинити м'яч, який відскочив від ноги британського півзахисника Стіва Ходжа, відбив його кулаком лівої руки в ворота.

Туніський рефері Алі Бен Насера не побачив порушення правил. Він вирішив, що Марадона забив гол головою, тому і зарахував його. Попри обурення англійських футболістів матч продовжився. Через декілька хвилин Дієго забив «гол століття» обігравши половину англійської команди. Аргентина перемогла з рахунком 2:1. На післяматчевій прес-конференції Марадона заявив, що це була «рука Бога».

5. ЧС-2006, 1/8 фіналу, Італія - Австралія

«Скудра адзура» стала чемпіоном світу 2006 року. Та по дорозі до титулу в матчі 1/8 фіналу проти збірної Австалії знадобилася допомога арбітра. На 94 хвилині матчу іспанський арбітр Луїс Медіна Канталехо призначив досить сумнівний пенальті, який чітко реалізував Франческо Тотті. Правда треба відзначити, що майже весь другий тайм італійці грали в меншості.

4. ЧС-2002, 1/8 фіналу, Італія - Південна Корея

Матч Італія - Південна Корея закінчився поразкою італійців з рахунком 1:2. Арбітр матчу Байрон Морено призначив пенальті у ворота італійців, у додатковий час скасував нібито забитий з офсайду гол Даміано Томмазі і видалив Франческо Тотті, показавши тому другу жовту картку за симуляцію в штрафному суперника. Пізніше арбітр визнав, що допустив в цьому матчі багато помилок.

3. ЧС-2002, чвертьфінал, Іспанія-Південна Корея

Єгипетський арбітр Гамаль Гандур взагалі явно підсужував господарям турніру у чвертьфінальному матчі Іспанія - Південна Корея. Під час гри він не помічав фолів з боку гравців корейської збірної. Та не зарахував два чисті голи забиті іспанськими гравцями. Матч закінчився з рахунком 0-0, а в серії післяматчевих пенальті перемогла Південна Корея.2. Матч плей-офф за віхід до ЧС-2010, Франція - Ірландія

За сумою двох матчів переможець ставав учасником ЧС-2010. Ірландці програли перший матч вдома з рахунком 0:1, але у повторній зустрічі в Парижі добилися перемоги в основний час з таким же рахунком. М'яч у ворота французів на 32-й хвилині забив Роббі Кін.

У додатковий час на 103-й хвилині суддівська бригада на чолі зі шведом Мартіном Ханссоном допустила дві помилки в одному епізоді, і вони стали для ірландців фатальними. Спочатку помічник Ханссона не помітив офсайду у французів, а потім головний рефері проігнорував явну гру рукою Тьєррі Анрі, який недозволеним прийомом підробив собі м'яч, після чого прострілив вздовж воріт, і Вільям Галлас головою вразив ворота суперника. Ірландці протестували, але це не допомогло.

1. ЧС-2010, 1/8 фіналу, Англія - Німеччина

На чемпіонаті світу в ПАР Англія зрівняла рахунок у матчі з Німеччиною після удару Лемпарда (2:2), але поки Френк радів результативному удару, уругвайський суддя матчу Хорхе Лаббадія показав, що він не побачив взяття воріт. Морально надламані британці пропустили ще два м'ячі й поступилися в результаті 1:4.