Робота на експорт: від Шведа до Бікфалві, від Мексики до Китаю

Футбол України 4 Серпня, 18:56 1318
Робота на експорт: від Шведа до Бікфалві, від Мексики до Китаю | 19-27
Трансфери Мар'яна Шведа в «Севілью», а Джаби Канкави в «Реймс» змусили MatchDay проаналізувати літні закордонні переходи гравців УПЛ.

Мар'ян Швед їде з «Карпат» в «Севілью» (нехай і в другу команду клубу), Джаба Канкава покидає «Дніпро» заради французького «Реймса» - дві новини цього тижня відмінно вписуються в тенденції нинішнього, хоча, напевно, краще сказати, чергового українського футбольного міжсезоння. Цього літа УПЛ вже покинули 30 футболістів, які виїхали в 22 країни світу.

Звідки їдуть

Цього літа «роботою на експорт» відзначилися 13 з 14-ти клубів Прем'єр-ліги. Навіть новачок елітного дивізіону - дніпродзержинська «Сталь» - може похвалитися трансфером за кордон: 26-річний опорний хавбек Антон Поступаленко виступатиме в другому дивізіоні чемпіонату Португалії. Єдиний клуб, який поки що не продавав гравців за кордон - повернута в еліту «Олександрія». Втім, це можна пояснити тим фактом, що футболісти команди Шарана ще не занадто «засвічені» - той же Поступаленко до «переходу» в «Сталь» виступав за донецький «Металург».

Куди їдуть

Географія літніх переходів представників УПЛ досить обширна - від Мексики до Китаю. У списку річної міграції, в якому зараз налічується 30 футболістів, лідирує Азербайджан, куди вирушили відразу три колишні представника нашого елітного дивізіону - Віталій Вернидуб («Зоря»), Ігор Литовка («Олімпік) і Йован Крнета («Чорноморець»). Ще два гравці, що представляли клуби українського елітного дивізіону опинилися в Італії (Фернандо і Адріано - обидва «Шахтар»), Франції (Бетао - «Динамо», Канкава - «Дніпро»), Росії (Аруна - «Динамо», Кулаков - «Металіст»), Іспанії (Коноплянка - «Дніпро», Швед - «Карпати»), Хорватії (Радченко - «Говерла», Білий - «Зоря»), Туреччини (Акапко - «Говерла», Соса - «Металіст»). По одному екс-представнику УПЛ будуть грати в Португалії (згаданий вище Поступаленко), Чорногорії (Райчевіч - «Говерла»), Казахстані (Фещук - «Говерла»), Румунії (Баліч - «Металург» З), Бразилії (Родріго Моледо - «Металіст»), Білорусі (Дитина - «Металіст»), Сербії (Маркоскі - «Ворскла»), Мексиці (Торсільєрі - «Металіст»), Китаї (Бікфалві - «Волинь»), Молдові (Шарпар «Волинь»), Німеччини (Коста - «Шахтар»), Бельгії (Болбат - «Шахтар»), Англії - (Ленс - «Динамо»), Австрії (Вукоєвич - «Динамо») , Греції (Бертольо - «Динамо»).

Хто їде

Якщо оцінювати переходи по амплуа, то з гравців, які виступали в українському чемпіонаті, за кордоном найбільш затребувані півзахисники. Відразу 18 хавбеків вирушили підкорювати інші країни. Трохи гірше йдуть справи з захисниками - влітку Україна покинули вісім обранців. Затребуваними за кордоном виявилися всього три форварда з УПЛ, і, що найдивніше - всього один голкіпер (Ігор Литовка).

Говорячи про футболістів, які залишили наш чемпіонат, то з 30-ти гравців, чиї переходи вже відбулися, 12 футболістів мали українське громадянство, 18-ть - були легіонерами, серед яких 5 бразильців і три аргентинця.

У скільки їдуть

Мар'ян Швед, який ризикнув на перехід в «Севілью» в 18-річному віці, став не тільки наймолодшим гравцем клубів елітного дивізіону, що покинули Україну цього літа, але й одним з наймолодших українських легіонерів в історії. Трохи старший Шведа - Артем Радченко (20 років), який відправився в Хорватію. Ну а найстаршим футболістом, який цього літа вирішив змінити країну, став 35-річний екс-хавбек «Ворскли» Йован Маркоскі, який виїхав до Сербії. Середній вік покинувших Україну футболістів становить 25,7 року.

Сергій Дрига