Суперкубок УЄФА. «Європейські прем'єри»: від Євтушка до Коноплянки

Світовий футбол 11 Серпня, 18:03 1829
Суперкубок УЄФА. «Європейські прем'єри»: від Євтушка до Коноплянки | 19-27
Передчуваючи перший матч півзахисника збірної України за «Севілью», matchday.ua згадав, як починали свої виступи в клубах топ-5 чемпіонатів Старого Світу наші представники.

Олександр Євтушок: провальний старт

Захисник «Карпат», який став першим представником українського незалежного футболу в англійській Прем'єр-лізі, в «Ковентрі» у сезоні-1996/1997 дебютував невдало. Олександр з'явився в «основі» своєї команди у виїзному матчі 28-го туру чемпіонату проти «Манчестер Юнайтед». Вже до п'ятої хвилини зустрічі «Ковентрі» «горів» - 0:2, а українець через півгодини був замінений. У підсумку, зігравши в АПЛ три матчі, Олександр залишив Туманний Альбіон.

Віктор Скрипник: дебют у першому турі

Захисник збірної України, опинившись у «Вердері», дебютував за «музикантів» у першому турі чемпіонату-1996/1997, в матчі проти «Фрайбурга». Бременці поступилися - 2:3, а в активі Скрипника в першому сезоні 22 матчі (1 гол).

Юрій Максимов: нічийний початок

Хавбек «Динамо», який перебрався до Німеччини трохи пізніше Скрипника, у складі «Вердера» дебютував у домашньому матчі проти «Штутгарта» в рамках 17-го туру Бундесліги сезону-1997/1998. Українець вийшов на заміну на 58-й хвилині замість Хаймо Пфайнфенберга за рахунку 0:0. Сам матч завершився нічиєю - 2:2, причому «Вердер» не втримав перевагу в два м'ячі. У першому сезоні Максимов провів за «музикантів» 12 матчів, в яких забив три голи і віддав чотири результативні передачі.

Андрій Воронін: старт проти «Баварії»

Андрей Воронин (справа).

Андрій Воронін (праворуч).

Один з найуспішніших легіонерів в історії українського футболу, в Бундеслізі дебютував у сезоні-1997/1998 у складі «Боруссії» з Менхенгладбаха в матчі 19-го туру чемпіонату проти «Баварії». Воронін з'явився на полі на 52-й хвилині, замінивши Анджея Юсков'яка. Команда українця на момент його виходу на заміну «горіла» - 0:3, а матч завершився перемогою мюнхенців - 3:2. У дебютом сезоні на рахунку Андрія 7 матчів (1 гол і 1 результативна передача).

Сергій Ателькін: «сухий» дебют

Взагалі, сезон-1997/1998 виявився багатим на українське представництво в п'яти найсильніших чемпіонатах Європи. Так, крім Максимова та Вороніна, в італійському «Лечче» дебютував Сергій Ателькін, який перебрався в Серію А з «Шахтаря». У матчі проти «Віченци», що завершився мінімальною поразкою його нової команди, нападник відіграв всі 90 хвилин. Всього ж у першому і єдиному сезоні в «Лечче» в активі Ателькіна 16 матчів у чемпіонаті (3 голи).

Андрій Шевченко: зі старту - в зірки

Кращий гравець в історії українського футболу в складі «Мілана», в який він перебрався в 1999-му році за серйозну навіть за нинішніми мірками суму в 23 мільйони євро, дебютував у серпні в матчі за Суперкубок Італії проти «Парми». Андрій провів на полі всі 90 хвилин, а його нова команда поступилася - 1:2. Через тиждень Шевченко вперше вийшов на поле у футболці «Мілана» в чемпіонаті, в рамках першого туру «россонері» зіграли внічию з «Лечче» - 2:2. У цьому поєдинку українець відіграв 84 хвилини, поступившись місцем на полі К'янті, і забив свій перший гол за «Мілан». Усього ж у першому сезоні в Італії на рахунку Шевченка 32 матчі (24 голи) у всіх турнірах і звання кращого снайпера Серії А.

Сергій Скаченко: півроку нанівець

Нападник, який забивав збірній Росії в пам'ятному матчі на «Олімпійському», який на то час пережив першу реконструкцію, в «Меці» опинився в 1999-му році, виїхавши до Франції за 3,5 мільйона доларів з московського «Торпедо». Дебютував Сергій в новому клубі в Лізі 1 в сезоні-1998/1998, в домашньому матчі проти «Монако» в рамках 25-го туру чемпіонату. «Мец» тоді зіграв внічию - 1:1, а Скаченко вийшов на поле на 71-й хвилині, замінивши Луї Саа. На жаль, цей поєдинок так і залишився для українця єдиним у дебютному сезоні. У наступному - на рахунку Скаченко 15 матчів (4 голи).

Сергій Ребров: переможний дебют

Нинішній наставник «Динамо» в «Тотенхемі» дебютував у першому турі чемпіонату Англії сезону-2000/2001, вийшовши у стартовому складі «шпор» в домашньому матчі проти «Іпсвіча». Лондонці перемогли - 3:1, Ребров відіграв всі 90 хвилин, а, в цілому, в першому сезоні провів за «Тоттенхем» 29 матчів, в яких забив дев'ять голів.

Олег Лужний: 12 хвилин у першому матчі

Капітан «Динамо» в лондонському «Арсеналі» з'явився в 1999-му році, а вже в другому матчі чемпіонату Англії-1999/2000 дебютував у складі «канонірів». У виїзному поєдинку проти «Дербі Каунті» лондонці здобули перемогу, а українець з'явився на полі на 74-ій хвилині, замінивши Нванко Кану. Всього ж на рахунку Лужного 21 матч (одна гольова передача) за «Арсенал» в першому сезоні.

Дмитро Чигринський: багатообіцяючий початок

У «Барселону» Дмитро Чигринський в 2009-му році виїжджав за 25 мільйонів євро і в статусі одного з найперспективніших захисників Європи. За каталонців українець дебютував у другому турі чемпіонату Іспанії у виїзному матчі проти «Хетафе», склавши в центрі оборони компанію Пуйолю. «Барса» перемогла - 2:0, а Дмитро відіграв всі 90 хвилин. На жаль, настільки багатообіцяючий дебют належного продовження не отримав: відігравши в цілому 14 матчів за «Барселону», Чигринський повернувся в «Шахтар». Але титули чемпіона Іспанії і переможця клубного чемпіонату світу в його кар'єрі є.

Анатолій Тимощук: «золотий» сезон

Капітан збірної України, пішовши в «Баварію» з «Зеніту», в мюнхенському суперклубі дебютував у першому турі Бундесліги в сезоні-2009/2010. У виїзному матчі проти «Хоффенхайма» Анатолій з'явився на полі на 80-й хвилині, замінивши Марка ван Боммеля. Сам поєдинок завершився начиєю - 1:1, але це не завадило «Баварії» виграти чемпіонський титул. Ну а сам Анатолій в першому сезоні провів за мюнхенців 32 матчі (1 гол і 2 результативні передачі) у всіх турнірах, вигравши крім «золота» ще й Кубок Німеччини.