Очікуємо на реванш. Прев’ю матчу «Динамо» Київ – «Тун»

Динамо Київ 24 Жовтня, 06:37 2304
Очікуємо на реванш. Прев’ю матчу «Динамо» Київ – «Тун»
Прев'ю матчу 3-го туру Ліги Європи "Динамо" - "Тун"

Роман Сиволап. 1927.kiev.ua

Скромний швейцарській клуб зумів добре насолити «Динамо». Поразка 2005 року є однією з найболючіших в історії клубу часів Незалежності. Зараз випала добра нагода відплатити за приниження восьмирічної давнини.

Сучасний «Тун». За вісім років, що минули з моменту однієї з найбільших перемог в історії, а початок існування клубу розпочинається з 1898 року, у житті «Туна» сталося багато подій. Команди встигла вилетіти і повернутися до вищого дивізіону чемпіонату Швейцарії. На сьогоднішній момент команда є середняком Суперліги. Після 12 турів «Тун» посідає 6 місце. Висококласних гравців у складі швейцарського клубу немає. Лідерами колективу є правий захисник Бенджамін Люті, опорний півзахисник Деніс Хедігер, який є капітаном команди, брати Марк і Крістіан Шнойвлі. Найбільш вправним гравцем атаки є орендований у «Янг Бойза» гравець збірної Венесуели 20-річний Жозеф Мартінес, який уже встиг 7 разів відзначитись у цьому сезоні. Мартінес технічний футболіст у якого є потенціал зрости у пристойного майстра. Загальна вартість гравців «Туну» за оцінкою transfermarkt складає 9 млн. 975 тис. євро. У складі  «Динамо» трансфери чотирьох футболістів окремо (Ярмоленко, Беланда, Велозу, Мбокані) більше коштують ніж загальна вартість всіє команди суперника.

Турнірна таблиця чемпіонату Швейцарії.

Тренер. Другий сезон у якості головного тренера «Туна» працює 47-річний Урс Фішер, який до цього довгий час працював у системі іншого середняка чемпіонату Швейцарії «Цюріха». Найбільшим досягненням у тренерській кар’єрі Фішера є срібло чемпіонату з «Цюріхом» у 2011 році.

Формація і тактика. Номінально швейцарці діють за схемою 4-2-3-1. Але розглянувши таблицю усереднених позицій гравців попереднього матчу ЛЄ з «Генком», можна сміливо говорити про 4-4-2.

Склад у грі з "Генком"

Усереднені позиції гравців за підсумками гри (вираховується методом аналізу зон активності кожного гравця під час матчу). Маленьке уточнення до таблиці: позначка з 11 номером Мартінеса перекрила позначку з 15 Марка Шнойвлі. Мартінес і Шнойвлі діяли більше як форварди. Тому ведеться розмова про визначення схеми «Туна», як 4-4-2.

Звертає на себе увагу наявність вільних зони між опорними півзахисниками і центральними захисниками. Крім того, помітно, що крайні захисники полюбляють підключатися до атаки і не завжди встигають повертатися на свої позиції в обороні. Наявністю таких розривів повинні скористатися гравці «Динамо».

Наступна діаграма показує, який напрямок атак частіше використовують «Динамо» і «Тун» за підсумками двох матчів Ліги Європи.

                                   "Динамо"                                                                             "Тун"

Кияни, як бачимо, атакують різноманітно. У швейцарців спостерігається явний крен у бік правого флангу, де діє захисник Бенджамін Люті. Джермейн Ленс і лівий захисник «Динамо» у цьому матчі, будь то Тремулінас чи Макаренко, мають можливість отримати достатньо свободи на своєму фланзі.

Звісно, футболісти «Туна» будуть намагатися залишити як найменше простору для швидких гравців «Динамо». Але їх майстерність, фізична готовність і тактична грамотність, навряд чи, дозволить увесь матч діяти компактно. Як тільки кияни включать максимальні швидкості проблем для «Туну» не уникнути.

Відзначаю, що не маючи достатньої майстерності для проникнення у штрафний майданчик швейцарці не цураються бити із-за меж карної зони. Пропоную вашій увазі аналіз зон із яких завдавалися удари у матчах Ліги Європи.

                          "Динамо"                                                                                        "Тун"

Гравцям «Динамо» необхідно уважно діяти на підступах до штрафного майданчику, не дозволяти турбувати воротаря дальніми ударами.

Чим Сидорчук краще Вукоєвича?

Огнен розумний хлопець, якому вдалося знайти спільну мову з уболівальниками «Динамо». Але його ігрові якості не завжди відповідають вимогам сучасного футболу. Пропоную вашій увазі схеми усереднених позицій футболістів «Динамо» у матчах з «Генком» і «Рапідом».

"Динамо"- "Генк" "Рапід" - "Динамо"

Вукоєвич номер 5, Сидорчук номер 16. Огнен занадто низько розташовується на полі, його діям не вистачає агресивності. В результаті відбувається дублювання функцій з центральними захисниками. Знижується ефективність командних дій. До речі у матчі з «Рапідом» Вукоєвич у перерві замінив Сидорчука і показав рекордно низький рівень тактико-технічних дій. Думаю, що нагадувати про те як завершився другий тайм того матчу не потрібно.

Склади команд. Версія 1927.kiev.ua

«Динамо»

"Тун"

До речі, Нельсон Феррейра був у складі «Туна» в 2005 році.

Висновки. Звісно, суперники намагатимуться гідно протистояти «Динамо». Але, правду кажучи, саме швейцарці найслабша команда групи. Кияни повинні перемагати, і перемагати впевнено. Загальна вартість гравців «Туну» за оцінкою transfermarkt складає 0,59 вартості Ярмоленко, 0,83 вартості Беланди. Справа не тільки в тому, що борги необхідно повертати супернику. Киянам необхідно повертати борги власним уболівальникам, а гравцям нарешті виправдовувати свої трасферні вартості.