«В Україні рука не зовсім коректно трактується тому, що багато років тому була допущена помилка керівниками системи арбітражу. Завжди контакт між м'ячем і рукою вважався караним. А це не зовсім правда, бо правила говорять: карається, коли рука навмисна. Арбітр за секунду все повинен побачити - розташування руки, чи в природному вона положенні, швидкість і відстань між гравцями в момент того, що відбувається».
Також Лучано Лучі розповів, як вони з П'єрлуїджі Колліною контролюють і навчають українських суддів.
«Арбітри щотижня через веб-платформу отримують трактування від комітету арбітрів та П'єрлуїджі Колліни. Судді прекрасно знають критерії трактування рук. Ми з П'єрлуїджі дивимося усі матчі чемпіонату, і між неділею і понеділком створюється від 20 до 60 моментів-кліпів на основі вилучень, поведінки гравців та арбітрів під час гри у штрафному. Всі ці кліпи коментуються англійською та українською. Потім під вівторок-середу розсилаються арбітрам, асистентам. Вони через платформу дивляться кліпи, які їх стосуються. Окремо бувають кліпи лише для одного конкретного епізоду».
Програма «Стоп-кадр» не обійшла стороною скандальний матч першого туру між «Сталлю» та «Динамо», в якому арбітр Юрій Грисьо не призначив пенальті у ворота «Динамо», але в той же час призначив одинадцятиметровий на користь команди Сергія Реброва.
«Гра рукою Велозу не навмисна. Гравець сам собі потрапив в руку. Він не приймав ніякого рішення. Момент з пенальті - там було два моменти з грою рукою. Іщенко торкнувся рукою арбітра, і за це отримав жовту картку. Іщенко не мав права так грати руками в штрафній. Футбол - це гра, яка викликає думку, це дуже добре. Дискусія - душа футболу. Дуже погано, коли виноситься думка як правило. Правила встановлює ФІФА, а ми говоримо про трактуваннях гри рукою. Вони бувають різні».
На завершення програми Лучано Лучі висловив свою думку щодо прогресу наших рефері.
«Арановський їде на чемпіонат світу U-17 в Чилі. У нас є призначення на плей-офф єврокубків. Збираємо потроху матчі. Головне, щоб провели матчі добре. У кожного арбітра є свій рейтинг, це дозволяє суддям просуватися до категорії «еліт». Я дуже бажаю, щоб українські арбітри були в категорії «еліт»», - цитує Лучі MatchDay.
Хочеш допомогти ЗСУ 🇺🇦?
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!