7 друзів Ярмоленка. Футболісти, які стали заручниками жадібності «Динамо»

Динамо Київ 26 Серпня, 20:59 6735
7 друзів Ярмоленка. Футболісти, які стали заручниками жадібності «Динамо» | 19-27
Трансферна сага з продажем лідера київського «Динамо» Андрія Ярмоленка була приречена стати головною темою літнього міжсезоння. «Біло-сині» у притаманному собі стилі тягнуть з відходом гравця, хоча сам футболіст наполегливо вимагає трансферу.

Відмова продати футболіста в «Сток Сіті» за 20 мільйонів євро і тяжкі переговори з «Евертоном» ясно дають зрозуміти, що керівництво «Динамо» не робить висновків з помилок минулого, наступаючи на одні й ті ж граблі. Практика давно показала, що намагатися насильно утримати гравця ні до чого доброго не приводить. А розмови про неодмінну продажу в ТОП-клуб так і залишаються розмовами: гранди не шикуються в чергу за гравцями «біло-синіх». Хоча преса пише про інтерес «Барселони», сам Андрій ці чутки спростував.

»Обозреватель» згадав 7 найяскравіших прикладів помилкової політики київського клубу відносно своїх гравців.

Горан Гавранчич. Влітку 2005 року сербського універсала «Динамо» активно торгувала італійська «Фіорентина». Горан якраз видав класний сезон разом з «Динамо» в Лізі чемпіонів, забивши до того ж неймовірний за красою гол у ворота «Роми». «Фіалки» давали динамівцям 5 мільйонів євро, але кияни вимагали 8. Як підсумок - сторони так і не домовилися про трансфер, а Гавранчич відверто втратив мотивацію і покинув клуб у 2009-му на правах вільного агента.

Валентин Белькевич. Білоруський майстер став одним із найвдаліших трансферів новітньої історії «Динамо». Однак Валентина також свого часу не захотіли відпускати. Пропозицію донецького «Шахтаря» у 8 млн доларів, зрозуміло, відкинули, а от інтерес з боку «Сампдорії» і «Фіорентини» прикінчили на корені, навісивши на Белькевича вражаючий цінник.

«Будь-якого футболіста основного складу ми могли вигідно продати, але не робили цього заради збереження команди», - пояснив свої рішення Ігор Суркіс.

Андрій Несмачний. Одна з найбільш драматичних трансферних історій київського «Динамо». Маленька трагедія Андрія Несмачного. Захисник киян взимку 2006 року повинен був опинитися в англійському «Блекберні». Сторони вдарили по руках, а Ігор Суркіс оголосив про продаж гравця за 1,5 мільйони. Але до підписання контракту справа так і не дійшла. З чуток, «Динамо» тричі (!) піднімало ціну на футболіста, і горді англійці, зрештою, смачно плюнули на спроби підписати Несмачного. Сам Андрій дограв в «Динамо» до кінця кар'єри.

Олександр Головко. Пара центральних захисників Головко-Ващук в кінці 90-х вважалася однією з найсильніших у Європі. Принаймні, так писали і говорили в Києві. Взимку 98-го Олександром Головком зацікавився англійський «Ліверпуль». Футболіст встиг навіть побувати на батьківщині «Бітлз» і зайнятися пошуком житла. Зрозуміло, трансфер зірвався - «Динамо» просило від англійців 8 мільйонів, а ті давали тільки половину суми.

«Було неприємно, але я впорався. Думав, не виїхав зараз - виїду іншим разом», - розповідав пізніше сам Головко.

Поїхав. У 32 роки. Спочатку в Китай, а потім - у «Таврію».

Максим Шацьких. У «Динамо» якісь особливі відносини з англійськими клубами. Їх жертвою став і легендарний бомбардир. У сезоні 2002/03 нападаючим «Динамо» активно цікавився «Ньюкасл», якому Шацьких раніше забивав у Лізі чемпіонів. Керівництво киян за своєю старою звичкою завищило ціну на гравця, так що «сороки» все зрозуміли відразу і до активних переговорів справа не дійшла. Правда, це якраз той випадок, коли футболіст ні про що не шкодує. Ну, або робить вигляд.

Олександр Шовковський. Легендарний воротар «Динамо» після розкішного чемпіонату світу в Німеччині, де видав феєричну серію пенальті зі Швейцарією, нібито цікавив «Манчестер Юнайтед». Втім, куди більш реальною виглядає історія з лондонським «Фулхемом». Подейкують, що СаШо настільки хотів перебратися до Англії, що попросив у «Динамо» істотного збільшення до зарплати, сподіваючись на відмову. Президент клубу Ігор Суркіс, і оком не моргнувши, виконав умову свого капітана. Лондон накрився мідним тазом. Зате Шовковський продовжив радувати нас своїми сейвами ...

Діого Рінкон. Бразилець чудово виглядав у «Динамо» в перший час після свого переходу. Його голи у ворота московського «Локомотива» досі стоять перед очима. Підкосила Рінкона історія з переходом в «Бордо». У липні 2006-го французи активно працювали над цим трансфером, але так і не змогли добитися від «Динамо» зниження фінансових апетитів. Після цього Діого просто «забив» на футбол, розтовстів, а після закінчення кар'єри навіть лікувався від алкоголізму.