До уваги керівників українських клубів та вболівальників вітчизняного футболу!Тільки зараз і тільки у нас ви можете переглянути молодих талантів Східної Європи. Не потрібно спостерігати за далекими Бразилією чи Аргентиною, коли чимало «зірочок» яскраво виблискує в сусідніх галактиках. Поспішайте, адже до закриття трансферного вікна залишилися лічені години! А якщо не встигнете «затаритися» зараз, то запам’ятовуйте згадані імена - спробуєте придбати футболістів трішки згодом.
Автор блогу, збираючи докупи команду за схемою 4-3-1-2 (яку любив Карло Анчелотті), дотримувався кількох нехитрих правил: 1) футболістам повинно бути максимум 25 років; 2) прізвища гравців добре відомі в їхньому чемпіонаті, проте не вельми на слуху у нас. Врешті-решт будьмо відвертими: чи багато з нас ретельно стежить за баталіями в молдавській, болгарській чи словацькій першостях? По правді зізнатися, матеріал було підготовлено ще у червні, але тільки нині дійшла черга до публікації. Тому, окрім показників гравців у минулому сезону, ми дописали їхні нові здобутки.
Що ж, розпочинаємо наш блог з дуже і дуже перспективного воротаря.
Майбутнй нападник «Волині» – Радослав Васільєв:)
Ім’я: Бартломей Драговскі
Позиція: воротар
Команда: «Ягеллонія», Білосток
Національність: поляк
Дата народження: 19.08.1997
Зріст та вага: 191 см, 74 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 29 в чемпіонаті, 1 гра в Кубку; пропустив 34 м’ячі
Матчі в сезоні 2015/16: 9 матчів; 6 пропущених голів
Контракт з клубом до: 30.06.2019
Ціна на «Трансфермаркеті» у червні: 1,75 млн фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 1,75 млн фунтів стерлінгів
Зізнаюся, що воротарів з інших країн, окрім польських, не переглядав, заздалегідь твердо вирішивши: голкіпером повинен бути поляк. Хто-хто, а наші західні сусіди уміють працювати з «брамкарями». Єжи Дудек, Артур Боруц, Лукаш Фабіанскі, Войцех Щенсни тому яскраве підтвердження. Уродженець Білостока Бартломей Драговскі – найбільш перспективний воротар Екстракляси. Рік тому 16-річний хлопець дебютував у вищій лізі. Щоправда, довелося тоді йому отримати чотири м’ячі від «Корони». Рік тому він ще виступав за польських юнаків віком до 17 років, а тепер стоїть за U-20. Весною збірна Польщі з Драговскі на «брамі» подужала німецьких однолітків – 2:1.
Влітку «Ягеллонія» виступала у кваліфікації Ліги Європи. Юнак не змарнував шансу «засвітитися» на міжнародному рівні. Звісно, щоби набити собі вищу ціну, Бартломею варто було «тащити» всі постріли кіпрської «Омонії» та виводити партнерів до наступної стадії турніру. Про Драговскі можна сказати, що він володіє хорошою реакцією, впевнено грає на виході, а дякуючи високому зросту, дістає складні м’ячі з-під поперечини і дальніх кутів. В пропущених голах, які бачив автор, провини юнака немає: вони встромлялися з кількох метрів, залітали після прикрих рикошетів або сфера від штанги потрапляла до сітки. Безсумнівно, п’ятірка і четвірка «банок» отримана на екзамені з «Рухом» та «Легією» забезпечила Бартломею кілька безсонних ночей. На початку літа контракт кіпера з «жовто-червоними» діяв до 2016 року. Нещодавно юне дарування подовжило трудову угоду ще на три роки.
За словами одноклубника Бартломея Тараса Романчука, на хлопця приїздили дивитися з «Гамбургу». А також ним цікавився «Ювентус» – «б'янко-нері» не забули подвиги поляка Бонека. Німець Рене Адлер перебуває в розквіті сил, а от туринець Джиджі ось-ось піде з футбольної сцени. Як і СаШо, до речі. Агов, селекціонери «Динамо»! Можливо, Бартломей розглянув би вашу пропозицію? Тим паче, один поляк в Києві уже є. Однак за кілька злотих, звісно, «Ягеллонія» не відпустить свого таланта… В нас уже виступали Войцех Ковалевскі (теж уродженець Білостока!) та Мацей Налєпа. Дякуючи земляку Тарасу, поцікавився у майбутньої «зірки» польського, а можливо, і європейського футболу, його думкою щодо перспективи переходу в Україну. І ось що Драговскі відповів:
– Про чемпіонат України я знаю небагато, оскільки за турніром не слідкую. Звісно, команди «Шахтар», «Динамо», «Дніпро» мені добре відомі. Мабуть, від пропозицій з України та Росії я би відмовився, тому що прагну виступати в Західній Європі, особливо в Німеччині або Англії. Для мене головне грати в основному складі. Чи чув я про поляків, які були в Україні? Знаю, що Маріуш Левандовскі виступав за «Шахтар», – повідомив Бартломей «Футболу 24». Хех, будемо, мабуть, найпершими з українських ЗМІ, які взяли коментар у наступника Буффона:)
Ім’я: Мілан Шкріняр
Позиція: лівий захисник
Команда: «Жиліна», Жиліна
Національність: словак
Дата народження: 11.02.1995
Зріст: 187 см
Матчі в сезоні 2014/15: 32 у чемпіонаті, 1 в Кубку Словаччини; 6 голів
Матчі в сезоні 2015/16: 7 в кваліфікації ЛЄ, 5 у чемпіонаті; 1 гол та 1 асист
Контракт з клубом до: закінчувався влітку 2015-ого. Невідомо на яких умовах Мілан його продовжив
Ціна на «Трансфермаркеті» в червні: 385 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 385 тис. фунтів стерлінгів
Спочатку на місце лівого бека записав Богдана Ветежелу з румунської «Універсітаті». Та коли побачив кількість голів словака за минулий сезон, то трохи офігів – юнак настріляв 6 м’ячів! Окрім того, румун обійдеться покупцям дорожче.
Мілан, що грає чистого лівого або центрального лівого захисника, точно пробиває пенальті, а ще він підключається до стандартів, вміючи в потрібний момент вставити голову (ногу). Взяття воріт Шкріняр святкує у стилі Кріштіану Роналду. З гумором у хлопця все гаразд. Проти «Ворскли» Мілан виконував роль центрбека.
«Трансфермаркет» вказує, що в червні контракт словака підбіг до кінця. Однак в складі команди Мілан присутній. Не треба бути Шерлоком Холмсом, аби сказати, що захисник продовжив співпрацю із «жовто-зеленими».
Також до початку протистояння «Жиліни» проти полтавчан для себе відзначив нападника Матея Єліча – хорват вразив вмінням грати головою. Ну і обійти увагою результативного хава словацького клубу Міхалика гріх. От тільки звати його не Тарас, а Ярослав.
Пригадую, у нас вже з’являлися суворі захисники-словаки (Тесак, Масло). Спробуємо знову?
Ім’я: Якуб Брабець
Позиція: центральний захисник
Команда: «Спарта», Прага
Національність: чех
Дата народження: 06.08.1992
Зріст та вага: 186 см, 79 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 23 в чемпіонаті, 8 в ЛЄ, в 1 кваліфікації ЛЧ; 3 голи
Матчі в сезоні 2015/16: 1 в чемпіонаті, 1 у кваліфікації ЛЄ
Контракт з клубом до: 30.06.2018
Ціна на «Трансфермаркеті»: у червні 700 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 700 тис. фунтів стерлінгів
Онджей Мазух, залишивши «Дніпро», довів кількість чехів в УПЛ до одного. Доведеться знову закидати вудки до Сінот Ліги в надії піймати чергову золоту рибку місцевого футболу. Однак, зізнатися по правді, гра «дніпровських» центрбеків мені ніколи не імпонувала. До появи бразильця Дугласа.
Трійка призерів чеського чемпіонату сезону 2014/15 виглядає так: 1. «Вікторія» 2. «Спарта» 3. «Яблонець». Найменше м’ячів напускав не переможець першості, а її срібний призер: всього 20 в 30 матчах. Столичні футболісти вдома грохнули хвалену «Вікторію» (3:0), на виїзді же їй поступилися (0:2). Більше двох «банок» за поєдинок «Спарта» не отримувала. Логічно шукати майбутніх Янкуловскі та Уйфалуші саме в лавах «червоних». На флангах оборони «Спарти» гасають африканець Коста Нхамойнесу, аборигени Матей Гібш, Павел Кадерабек (влітку перейшов до «Хоффенхайму»), Лукаш Маречек (може, зіграє і центрального півзахисника). У центрі працюють екс-дніпропетровець Маріо Холєк (24 гри в минулому чемпіонаті), Радослав Ковач (17), результативний 23-річний Роман Полом (провів 19 ігор за «Дуклу»), і наш герой (23). Наймолодшими з-поміж «центровиків» є 22-річний Якуб. Офіційний сайт «Спарти» розповідає про свого вихованця, що він досить технічний стопер. Юнаком Брабець обкатувався у «Вікторії Жижков», дублі «Спарти» та «Збройовці» з Брно.
В 2011-ому році на румунському Євро U-19 Якуб Брабець капітанив чеськими юнаками, які дійшли до фіналу. Тільки в овертаймі Пако Алькасер вирвав перемогу для «фурії рохи» – 3:2. Заодно нагадаю, що того самого спекотного літа 2011-ого чехи обіграли українців на данському Євро U-21.
Мав нагоду переглядати нещодавні поєдинки пражан проти ЦСКА. В Москві новий тренер клубу Зденек Щастни вибрав схему з трьома оборонцями, в центрі поставивши знайомого нам Холека. Брабець з’явився наприкінці матчу, замінивши атакуючого хава Дочкала, вочевидь отримавши настанови від пана Зденека допомогти утримати позитивний результат. Зізнаюся, «Спарта» залишила приємні враження.
За національну збірну Якуб Брабець поки не встиг дебютувати. Та це лише питання часу.
Ім’я: Сергій Політевич
Позиція: центральний захисник
Команда: «Динамо», Мінськ
Національність: білорус
Дата народження: 09.04.1990
Зріст та вага: 190 см, 85 кг
Матчів в сезоні 2014: 36 у всіх турнірах; 2 голи
Матчів в сезоні 2015: 15 в чемпіонаті, 4 у кубку країни, 6 в кв. ЛЄ; 2 голи
Контракт з клубом до: 31.12.2015
Ціна на «Трансфермаркеті» в червні: 560 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 560 тис. фунтів стерлінгів
Будьмо щирими: в атаці наші брати-слов’яни не надто винахідливі. А от у захисті вони б’ються до кінця. Нехай БАТЕ і отримало «на горіхи» від донеччан, а «Динамо» відхопило від ПАОКа. Взимку 2015-ого до БАТЕ перейшов капітан «Динамо» Ігор Стасевич. Новим вожаком команди було обрано Політевича.
Раніше 17-річного Сергія запрошували український «Шахтар» і пітерський «Зеніт», але білорус обрав «Крилья Совєтов». Не закріпившись у Самарі, Політевич вирушив в оренду до Новополоцька. З 2011-ого він – гравець «Динамо». Новоспечений капітан мінчан здатний зіграти в центрі та на правому фланзі оборони. Поставимо його в нашій уявній збірній правим центральним. Ще він назбирав 5 матчів за збірну Білорусі. Вважаю, такий гравець точно не завадив би українським колективам, які успішно борються за місце в Лізі Європи.
Не забуваємо про подвиги мінчан у ще «теплій» кваліфікації згаданого турніру: «Динамо» по кістках «Черно Море», «Цюріха» та зальцбурзького «Ред Булла» пробилося до групового етапу! Сергій Політевич забив важливий м’яч болгарам, підключившись до подачі з кутового. Пригадуючи відомий мем з бацькою, скажу: «Картошкі етому хлопцу!».
Ім’я: Матео Сушич
Позиція: правий захисник
Команда: «Шериф», Тирасполь
Національність: боснієць. Має і хорватський паспорт
Дата народження: 18.11.1990
Зріст та вага: 171 см (такий ріст називає офіційний сайт клубу. «Трансфермаркет» дає на 10 сантиметрів більше), 72 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 35 ігор (за ЧФР та «Шериф»); 0 голів, 2 асисти
Матчі в сезоні 2015/16: 5 в чемпіонат, 2 у кваліфікації ЛЄ
Контракт з клубом до: невідомо
Ціна на «Трансфермаркеті» в червні: 630 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 630 тис. фунтів стерлінгів
Спочатку вибір падав на правого бека «Зімбру» Йона Жардана. Перевагами хлопця були його контракт з клубом до лютого 2016 та факт, що він вже «засвітився» в Україні. Нехай і не зіграв жодного матчу за київський «Арсенал» через банкрутство команди. Мінусами Йона стали: «зубри» повністю провалили минулий сезон, посівши 6-е місце; Жардан взяв участь всього у 7-ми поєдинках. Тому перевагу віддав правому оборонцю «бронзового» «Шерифа». Варто зауважити, що в підсумку сезону відразу три клуби набрали рівну кількість очок: «Мілсамі», «Дачія» і «Шериф»!
З українських боснійців відразу пригадується Тоні Шуніч. В екс-оборонця «Зорі» та Сушича схожі долі: обоє виступали за «Зрінські», обоє народилися в місті Мостар, обоє мають хорватське громадянство. От тільки якщо Матео – великий вболівальник мадридського «Реалу» – поки що бігав лише за молодіжну БіГ, то Тоні їздив на дорослий чемпіонат світу.
Першу половину сезону Сушич відбув в румунському «Клужі». Взимку він вже освоювався в Тирасполі. В кваліфікації Ліги Європи молдавани вилетіли вже у першому раунді відбору від норвезького «Одда» (0:3, 0:0). Звісно, частка вини у пропущених голах лежить на правому захиснику клубу. Причому «Шериф» всі три м’ячі «зловив» у стартові 27 хвилин зустрічі.
Переглядав нарізки виступів боснійця за хорватську «Істру». Висновок такий: Матео правша, але володіє міцним ударом з обох ніг; непогано грає головою; має хорошу, як для захисника, техніку, однак не фінтить а-ля Роберто Карлос біля своєї штрафної. Робить це тільки на половині поля суперника; часто вдало грає на перехоплені. Отже він футболіст з сірою рідиною в макітрі, і відповідно вміє наперед передбачити дії суперника.
Ім’я: Якуб Голубек
Позиція: лівий півзахисник
Команда: «Тренчин», Тренчин
Національність: словак
Дата народження: 12.01.1991
Зріст та вага: 181 см, 77 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 23 в чемпіонаті, 3 в Кубку Словаччини, 4 в кваліфікації ЛЄ; 6 голів та 1 асист (всі в рамках Фортуни Ліги)
Матчі в сезоні 2015/16: 2 у чемпіонаті
Контракт з клубом до: 30.06.2016
Ціна на «Трансфермаркеті» у червні: 333 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 333 тис. фунтів стерлінгів
Вирушаємо знову до Словаччини. Спробуємо знайти нових Юрая Куцку і Владіміра Вайса. Та й Шкріняру із земляком на фланзі не буде сумно.
Зупинимо свій вибір на півзахиснику словацького чемпіона. На лівому краю півзахисту тут діє уродженець і вихованець Тренчина Якуб Голубек. Колись футболіст перебував в стані словацької молодіжки. Влітку 2012-ого Якуб мав нагоду оцінити українські стадіони. На київському «Динамо» він разом із товаришами протистояв українським одноліткам. Основний час закінчився без голів, а по пенальті гору взяли гості – 3:0. Нагадаю, що зустріч відбувалася в рамках Меморіалу Валерія Лобановського. До речі, той турнір виграють словаки, у фіналі обігравши чорногорців.
Що подобається в Голубеку, так це його стабільність. Щороку він відзначається 4-5 голами та стількома, а то й більше, асистами. Наразі молодий півзахисник частенько «гріє банку». Не виключено, що він погодиться на зміну обстановки. На українських футбольних полях словак точно не загубиться. «Надо брать», – як казала героїня Лії Ахеджакової.
Ім’я: Кароль Лінетті
Позиція: центральний півзахисник
Команда: «Лех», Познань
Національність: поляк
Дата народження: 02.01.1995
Зріст та вага: 176 см, 73 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 23 в чемпіонаті, 5 у Кубку, 1 в кваліфікації ЛЄ; 5 голів, 4 асисти
Матчі в сезоні 2015/16: 4 єврокубках, 3 в чемпіонаті, 1 в Суперкубку Польщі;
Контракт з клубом до: 30.06.2016
Ціна на «Трансфермаркеті» в червні: 2,10 млн фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 2,10 млн фунтів стерлінгів
Найсмачніший шматок нашого пирога. Було би дивом заманити гравця такого рівня в Україну. Але дива інколи трапляються, правда? Так і уявляю заголовки новин: «Надія польського футболу відмовляє «Баварії» заради «Іллічівця»». Жарти жартами, але можливо керівництву «Динамо» чи «Шахтаря» якимось чудом вдалося би вмовити Кароля на переїзд. Як-не-як, а у нас виступали і виступають крутіші футболісти: Ленс, Коста, Тейшейра, Срна… Та врахуймо, що Лінетті (батько його часом не італієць?) тільки 20 років. Два роки тому він уже на повну колесив стадіонами Екстракляси.
Останній сезон «Лех» відіграв з двома хавами у центрі поля. Третій виконавець середини поля бігав під центральним нападником. Отож, справа розташовувався капітан Лукаш Тралка, а зліва знаходився Кароль. В свіжому Суперкубку «Лех» – «Легія» тренер «біло-синіх» Мацей Скоржа не став щось міняти в механізми познанської машини. «Лех» розбив (так і хочеться провести аналогію з однойменною річкою, Оттоном І та угорцями) суперника з Варшави – 3:1. Один м’яч та один асист собі записав Кароль Лінетті.
Чинний сезон Екстракляси Познань розпочав просто препаскудно: після 6-ого туру команда плентається на 14-му місці! Лінетті відбігав в 3-ох зустрічах, де «Лех» набрав одне-єдине очко.
Щодо контракту гравця основної «Кадри» (6 ігор/1 гол), то він закінчується наступного року. Цікаво, Кароль його продовжить чи чекатиме з моря погоди. Північного або Середземного. Чи Чорного?
Ім’я: Гільєрме Коста Маркес
Позиція: правий півзахисник
Команда: «Легія», Варшава
Національність: бразилець
Дата народження: 21.05.1991
Зріст та вага: 175 см, 70 кг
Матчі в сезоні 2015/16: 6 у чемпіонаті Польщі, 1 в Суперкубку Польщі, 1 у Кубку Польщі, 6 у єврокубках;
Контракт з клубом до: 30.06.2018
Ціна на «Трансфермаркеті»: 560 тис. фунтів
У найпершій версії матеріалу на позиції правого хава фігурувало ім’я Косміна Матея з бухарестського «Динамо». До слова, «червоні пси» в чемпіонаті 2014/15 фінішували на скромному 7-ому місці, хоч і володіють досить пристойним складом.
Однак довелося румуна «вирізати», і вписати когось з кривдників «Зорі» – такий наказ начальства:)). Вибір зупинився на Гілєрме. Представляти його особливо не будемо – ви самі бачили, на що спроможний цей хлопчина.
Цієї зими вихованець португальського футболу тільки повернувся до знайомої Польщі. Наші клуби мають шанси вполювати Гільєрме вже наступного літа.
Користуючись нагодою, на кілька слів повернусь на батьківщину Дракули. Запитав у «волинянина» Флорентина Матея, кого би він порадив у герої блогу із знайомого йому «Стяуа», на що він відповів: «Зараз в Румунії немає гравців топ-рівня. В академії «Стяуа» перспективних юнаків теж не надто знайдеш. Раніше було більше талановитих виконавців…». Хм, а я би радив звернути увагу на молодого лівого півзахисника Рареша Енчану. Хоча не для того хлопець цієї зими перебрався із провінційного Брашова до столиці, щоби відразу її залишити. Інколи румунські таланти не завжди варто шукати в академіях грандів. Он, Адріан Муту взагалі розпочинав у маловідомому «Арджеші»…
Ім’я: Іштван Ковач
Позиція: центральний півзахисник атакувального плану
Команда: «Відеотон»
Національність: угорець
Дата народження: 27.03.1992
Зріст та вага: 171 см, 65 кг
Матчів в сезоні 2014/15: 29 в чемпіонаті, 5 у Кубку Угорщини; 5 голів, 1 асист
Матчів в сезоні 2015/16: 5 у чемпіонаті, 6 у євро кубках; 1 гол
Контракт з клубом до: 30.06.2016
Ціна на «Трансфермаркеті» в червні: 560 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 490 тис. фунтів стерлінгів
Вибирав між тезкою олімпійського боксера-чемпіона, себто 23-річним Іштваном, та 22-річним румуном Ніколаєм Станчу («Стяуа»). Звісно, румун – кандидат в національну збірну – є смачнішим шматком. Про це свідчить і його 6 голів в чемпіонаті минулого сезону. Та навряд чи він, лідер чемпіона країни, серйозно розглядатиме пропозиції з України, окрім наших двох грандів… А от Ковач цілком може. Ще рік тому він активно викликався до «араньчапат» та міг би цілком прийтися до двору чи не кожній українській команді. Футболіст володіє потужним ударом з правої ноги. Може забити як і прямим пострілом, так само здатний закрутити шкіряного в дальній кут на виконання.
Угорці в Україні активно грали ще в 50-60 роках минулого століття. Тоді чи не половина «Динамо» складалася саме з етнічних мадяр. Згодом, вже в наш час, в захисті киян успішно діяв Ласло Боднар. На відміну від земляка Балажа Фаркаша. Ех, останній не виправдав довіри Семйон Семйонича, тьху ти Йожефа Йожефовича, так і не ставши кращим за Мессі. Але, але… Зважаючи на всю талановитість Іштвана, Сергій Ребров, маючи в центрі поля кількох хороших українців, навряд чи буде розглядати підсилення легіонером.
Нещодавно «Відеотон» залишив здібний нападник Неманья Ніколіч. Вірю, що талановитого співвітчизника Пушкаша, себто Ковача, заманити до нас цілком реально. У серпні «Трансфермаркет» скинув з Іштвана 70 тисяч фунтів. Наслідок вильоту з єврокубків?
Ім’я: Давід Ковнацкі
Позиція: нападник
Команда: «Лех», Познань
Національність: поляк
Дата народження: 14.03.1997
Зріст та вага: 185 см, 75 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 30 в чемпіонаті, 5 у Кубку Польщі, 3 у кваліфікації ЛЄ; 7 голів, 3 асисти
Матчі в сезоні 2015/16: 3 в чемпіонаті, 1 в кваліфікації ЛЧ, 1 у Кубку Польщі, 1 у Суперкубку Польщі
Контракт з клубом до: 30.06.2017
Ціна на «Трансфермаркеті» в червні: 1,05 млн фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 1,05 млн фунтів стерлінгів
Дебютував нападник у Екстраклясі 6-ого грудня 2013-ого року. Регулярно виступає за юніорські збірні Польщі. Впевнений, через рік-другий Давід вдягне футболку головної національної команди. А можливо, і раніше, зважаючи, що нещодавно Адам Навалка викликав юнака на збори перед іграми з греками та грузинами. «Кадра» використовує одного центрального нападника. Зайняти цю позицію Ковнацкі заважає бар’єр у персоні Левандовскі та Міліка, на крайній випадок Теодорчика. Однак Давід спроможний вдало діяти і на позиції правого і лівого вінгера.
Так що, запрошуємо майбутнього Левандовскі до нас? З чим дідько не жартує: можливо, нападник відкине пропозиції клубів Бундесліги і обере команду УПЛ?
Банда! Лінетті, Ковнацкі, Теодорчик
Ім’я: Радослав Васільєв
Позиція: нападник
Команда: «Славія», Софія
Національність: болгарин
Дата народження: 12.10.1990
Зріст та вага: 186 см, 82 кг
Матчі в сезоні 2014/15: 25 в чемпіонаті Болгарії, 3 у Кубку Болгарії; 10 голів, 4 асисти
Матчі в сезоні 2015/16: 0
Контракт з клубом до: невідомо
Ціна на «Трансфермаркеті»: в червні 140 тис. фунтів стерлінгів
Ціна на «Трансфермаркеті» нині: 245 тис. фунтів стерлінгів
Чемпіонат Болгарії відбувається за не досить звичною для нас схемою: спочатку грається два кола, а потім між собою перетинаються 1-6 та 7-12 місця. Так було минулого сезону. Тепер тамтешня Професійна група А урізана взагалі до 10 учасників.
Шукати кандидатів для УПЛ в лавах гранду «Лудогорця» не варто. Останнім часом «зелено-білі» серйозно націлені на потрапляння до Ліги чемпіонів. Ех, а лівий вінгер Вура цілком би міг працевлаштуватися на місце Коноплянки.
Давайте пошукаємо кандидатів не у топ-клубах. «Славія» – авторитет болгарського футболу 30-их (хоча в 1996-ому команда зуміла обійти в погоні за «золотом» софійський «Левські») протягом останніх років є міцним середняком чемпіонату. Сезон 2014/15 «білі» закінчили на 9-ій позиції. Чи не єдиною втіхою для «Славії» виявився їхній «нападатель» Радослав Васільєв. «99 номер» клубу набив 10 м’ячів. 7 в першій половині першості, решту – в турнірі на виживання. Про Радослава можна сказати, що він хороший в силовій боротьбі, не гребує відбирати шкіряного далеко від меж чужого штрафного, добре лупить обома нижніми кінцівками, здатний віддати хитрий пас, наділений хорошою технікою, здобував індивідуальні перемоги чемпіонату. Недарма він юнаком не один місяць провів в молодіжці англійського «Редінга». Ну не гравець, а мрія для багатьох клубів УПЛ, що сповідують силовий футбол. Пропоную варіант: «Дніпро» купує форварда та відправляє його в луцьку оренду:). Тренерам «Волині» не вперше працювати з болгарами. Якщо найкращий бомбардир чемпіонату Болгарії 22-рчний Сергіу Буш з ЦСКА подався до «Шеффілд Венсдей», то виконавці типу Васільєва точно розглянуть пропозиції з України.
Та є одне прикре «але»… Нещодавно Радослав собі спокійно бігав у «товарняку» проти нашої «Зорі» (який болгари виграли – 2:1), як раптом зник з футбольних радарів. У новому чемпіонаті на вістрі команди носиться Івайло Дімітров. Нині «Славія» після 7-ми турів перебуває у лідерах першості, однак Радо Васільєва немає навіть у заявці на матчі. На офіційному сайті клубу відповіді на питання «Де нападатель Васільєв?» не знайшов. Дякувати, на одному з болгарських сайтів прочитав інформацію, що на форварда очікує операція на коліні – проблеми з хрящами… На півроку Радо опиниться поза футболом. «Славія» на заміну хворому болгарину взяла француза Матьє Мансе. Незважаючи на це, «Трансфермаркет» підняв ціну на нашого героя. Цілком ймовірно, що тренер збірної Івайло Петєв дав би шанс дебютувати Васільєву за головну збірну, якби того не турбувало коліно. Сподіваюся, коли Радослав залікує рани, він забиватиме не менше, аніж робив це раніше, засмучуючи суперників «Волині»:)
Скаутом для клубів УПЛ працював Андрій СОКОЛОВСЬКИЙ
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!