Черговий тур української Прем'єр-ліги б'є рекорди антирезультативності. При цьому частина команд грає взагалі без номінального форварда у складі, а Михайло Фоменко має набором трьох однотипно-таранних нападників і одного швидкого, який глибоко засів у запасі свого клубу.
«Футбол 24» пропонує не панікувати, а прикинути, чи є надія на поліпшення ситуації в найближчі рік-два. Вашій увазі - четвірка форвардів, які в перспективі можуть вирішити актуальну проблему у збірній.
1. Дмитро Хльобас
Настирливий, таранний і одночасно швидкісний форвард дуже круто прогресує в «Говерлі» під керівництвом В'ячеслава Грозного. В один момент навіть здавалося, що Хльобас всерйоз побореться за місце в основі «Динамо», але після придбання Мораєса в Києві і так повний комплект в лінії атаки.
За часів Олега Блохіна Хльобас цінувався вище інших дублерів, але зайва увага керівництва до його персони пішла не на користь Дмитру. Після дебюту в першій команді Хльобас підписав новий, дуже щедрий контракт. Паралельно почалися проблеми зі здоров'ям.
Зараз Хльобас в кожній грі показує зрілий і якісний футбол. Не виключено, що цей хлопець через рік-два стане одним з головних форвардів країни.
2. Артем Бесєдін
Ще один відданий в оренду динамівець. Поки що Бесєдін грає не так яскраво, як Хльобас, але його потенціал чудово видно. Артему не вистачає результативності, але задатки для її поліпшення у форварда є.
Бесєдін добре координований і досить швидкий як для свого зросту. Найближчим часом йому слід поліпшити холоднокровність, а від цього покращиться і реалізація. Форвард такого типажу, як він, завжди буде мати достатньо моментів.
У Бесєдіна велике майбутнє, яке можна починати втілювати вже у цьому сезоні. У «Металісті» в Артема є кілька непоганих асистентів і не найсильніші конкуренти на його профільній позиції.
3. Андрій Борячук
Цей хлопець поки що не особливо відомий широкій публіці. Як максимум, його запам'ятали в матчах юнацької Ліги чемпіонів минулого сезону, де Андрій був основним форвардом «Шахтаря». Але так склалося, що Борячук залишався в тіні Віктора Коваленка, Арендарука та інших. Та й травма злегка сплутала враження від минулого сезону.
На даний момент Борячук - один з найсильніших гравців України 1996 р.н. Юний форвард одночасно швидкий, настирний, технічний і агресивний. По суті, він вже конкретно переріс рівень чемпіонату дублерів. У перших шести турах Борячук забив вісім разів.
4. Жуніор Мораєс
Бразилець - абсолютно найкращий форвард чемпіонату України на цей момент. Він не зіграний за національну збірну своєї країни і навряд чи вже отримає запрошення - вік не той. Чому б не спробувати його в збірній України з урахуванням просто критичного дефіциту швидкісних нападників? Його співвітчизник Едмар дебютував за нашу національну команду взагалі в 31 рік - і не можна сказати, що не приносив користі. Скоріше, навпаки, кусали лікті, що раніше не оформили його.
Сам же Мораєс всіляко показує, що він готовий до такого повороту: не виключає такий розвиток подій в інтерв'ю, вітає українців з Днем Незалежності. Залишилося почекати, коли Мораєс проведе в Україні необхідний для такої можливості термін (Жуніор вже провів майже 5 років в Україні, з невеликою перервою перебування в Болгарії - Мораєс грає у нас з лютого 2011 року), але про це можна всерйоз замислюватися вже зараз.
Гліб Корнієнко
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!