Динамо Київ 1 Вересня, 16:10 2113
Колективна творчість. Як Ребров, Вернидуб і Грозний антирекорд на роки встановлювали | 19-27
Шість голів у турі – так мало українські клуби елітного дивізіону не забивали за всі роки проведення національних чемпіонатів.

Досі найменш результативним вважався 16-й тур чемпіонату-1992/1993, коли команди спромоглися на всіх розродитися на сім результативних пострілів. Щоправда, то без урахування результату матчу «Таврія» - «Кремінь» у Сімферополі, який завершився перемогою господарів 2:0. Проте згодом результат було анульовано, а кримцям зараховано технічну поразку через те, що наставник на той момент чинних чемпіонів Анатолій Заяєв виставив дискваліфікованого гравця – оборонця Євгена Драгунова.

Цікаво, що тоді безгольовими нічиїми завершилося два поєдинки туру проти трьох сьогодні, а двоє наставників команд, які нині завершили свої зустрічі без голів, тоді виходили на поле в статусі гравців. Сергій Ребров, виступаючи за «Динамо», на 64-й хвилині замінив автора єдиного в грі з «Чорноморцем» голу Віктора Леоненка, а Олександр Севідов відіграв усі 90 хвилин у програному його «Зорею-МАЛС» 0:1 матчі в Запоріжжі проти «Торпедо».

Звісно, треба також згадати, що Мирон Маркевич у 1992-му тренував «Карпати», які в 16-му турі звели до нульової нічиєї матч у Донецьку проти «Шахтаря». Втім, зараз команда Мирона Богдановича «Дніпро», перемігши тих же львів’ян 2:0, причетна до антирекорду найменшим чином.

Так чи інакше, найгіршим за результативністю 16-й тур другого чемпіонату можна вважати лише за формальними ознаками. Тому варто згадати два тури, які до останніх вихідних літа 2015-го ділили між собою другу сходинку. Той же чемпіонат-1992/1993, 18-й тур – три нульових нічиїх і лише вісім голів у восьми зустрічах. Одна із «сухих» нічиїх тоді була зафіксована в Києві, де «Динамо» Михайла Фоменка і з Ребровим, який знову замінив Леоненка, у складі, розійшлося миром з «Карпатами» Маркевича. «Зоря-МАЛС» із Севідовим, який відіграв один тайм, у основі тоді перемогла 2:1 «Волинь» й відповідно до низького показника загальної результативності могла бути причетною лише дотично.

Також на вісім голів, але у семи матчах клуби вищої ліги спромоглися в третьому турі чемпіонату-2001/2002. Тоді теж було зафіксовано три нульових нічиїх. Скажімо, в Дніпропетровську без голів поєдинок завершили «Дніпро» і «Динамо». За дніпрян тоді виступав нинішній помічник Маркевича Володимир Єзерський, а ворота киян захищав Олександр Шовковський, котрий, щоправда, у грі шостого туру чемпіонату-2015/2016 проти «Зорі» не грав. «Карпати» Маркевича тоді зіграли 0:0 у Харкові проти «Металіста». За олександрійську «Поліграфтехніку» в програному 1:2 «Шахтареві» матчі в Донецьку 20 хвилин, поки не отримав травму, відіграв нинішній наставник «чорно-жовто-зелених» Володимир Шаран.

І ось у кінці серпня 2015-го історія переписана. Шість голів у семи матчах, нульові нічиї в поєдинках «Говерла» - «Сталь», «Олександрія» - «Чорноморець», «Зоря» - «Динамо». Звісно, воротарі Богдан Сарнавський з «Шахтаря», ужгородець Артур Рудько, Юрій Паньків зі «Сталі», волинянин Богдан Шуст, полтавець Олександр Ткаченко, олександрієць Андрій Новак, одесит Дмитро Безрук, луганець Микита Шевченко, киянин Олександр Рибка і дніпрянин Денис Бойко, які залишили свої ворота «на замку», собою можуть бути задоволені. Всі інші учасники цього процесу мали б задуматися.