Яким би млявим і безгрошовим не був даний період в українській Прем'єр-лізі, цікаві переходи відбувались. І не лише на експорт. Ми пропонуємо вам рейтинг найбільш актуальних трансферів всередині України і переходи в УПЛ.
Під словом «актуальних» маємо на увазі те, наскільки конкретний гравець потрібен конкретному клубу. Наприклад, перехід Миколи Морозюка за українськими мірками досить гучний, але дуже актуальним для «Динамо» його не назвеш - гравця брали для підсилення конкуренції і «ширини» складу. Новачки, котрі потрапили в цей список, оцінені вищою мірою за ступенем потрібності та актуальності для свого нового клубу.
5. Едуардо («Шахтар») - безкоштовно і корисно
Мірча Луческу днями озвучив цікаву фразу про те, що в нинішній ситуації «Шахтар» не може витрачати гроші на нових гравців. Серед тих, хто цього літа був на ринку вільних агентів і не вимагав гігантських підйомних, Едуардо, напевно, один з найцікавіших варіантів. Тим більше, що з відходом Луїса Адріано «Шахтарю» конче потрібен хоч якийсь альтернативний форвард.
Інше питання, що Едуардо за деякими параметрами не вписується в ігрову модель «Шахтаря» - він занадто повільний, непристосований до фізичної боротьби та гри на другому поверсі. Але в нинішній ситуації той набір плюсів, що є у Едуардо - досвід, холоднокровність, гра в підіграванні - вже досить актуальний і потрібний «Шахтарю».
4. Владислав Калітвінцев («Чорноморець») - єдиний лідер для «моряків»
Влад Калітвінцев під основою «Динамо» ходить зі шкільного віку, але зробити якісний ривок не вдається вже п'ять років. Спочатку Влад вирізнявся катастрофічною травматичністю, потім просто не мав повноцінної довіри тренера.
Нинішня оренда - дуже актуальний варіант як для Калітвінцева, так і для «Чорноморця». Влад нарешті отримає впевненість у власних силах - те, чого йому категорично не вистачало в «Динамо». «Чорноморець» натомість отримав хоч одного по-справжньому сильного і навіть трохи досвідченого гравця в лінію атаки.
Правда, у всій цій історії бентежить одне. Немає сумнівів, що Калітвінцев багато міг би навчитися у В'ячеслава Грозного в Ужгороді, але чи зуміє дати щось, крім ігрової практики, Владу тренер-початківець Олександр Бабич - питання відкрите.
3. Дерліс Гонсалес («Динамо») - адекватна заміна Ленсу
У нинішній ситуації дуже непросто знайти молодого, талановитого, досить іменитого за європейськими мірками гравця, який погодиться без перебору в плані зарплати переїхати в Україну. «Динамо» зуміло знайти повноцінну заміну Джермейну Ленсу у вигляді Дерліса Гонсалеса, який до 21 року вже встиг пошуміти в Лізі чемпіонів з «Базелем» і відзначитись у неслабкій національній збірній Парагваю. Візуально - ідеальна заміна проданому за великі гроші в Англію Ленсу.
Поки що Гонсалес не вражає. У матчі з «Зорею» Дерліс виглядав дуже відсторонено і відверто слабо. Спишемо на період адаптації і запасемося терпінням. Судячи з короткого інтерв'ю, Дерліс - хлопець амбітний і явно не вважає, що з контрактом в «Динамо» життя вдалось. Якщо все буде гаразд з мотивацією, Гонсалес легко зможе замінити Ленса і згодом піде на підвищення з чималою компенсацією.
Повторимося, на папері вся ця задумка виглядає як дуже сильний і своєчасний трансферний хід «Динамо».
2. Андерсон Піко («Дніпро») - довгоочікуваний лівий захисник «дніпрян»
Після жорстокого трюку у виконанні Ежідіо Мирон Маркевич в кожному інтерв'ю говорив про необхідність придбання лівого захисника. В Лео Матоса тренер ніколи особливо не вірив, хоча саме з цим дещо незграбним бразильцем у складі «Дніпро» пройшов у фінал Ліги Європи, а матчі проти «Наполі» Матос провів мало не ідеально.
У кожному разі, тепер у Маркевича буде альтернатива у вигляді Андерсона Піко, взятого в оренду з Бразилії. На перших порах Матос, мабуть, зберігатиме своє місце. У тому випадку, якщо у тренерського штабу будуть претензії до ваги новачка. Офіційний сайт УПЛ стверджує, що Піко володіє зовсім спортивними параметрами - зріст 169 см, вага 85 кг.
Офіційний сайт «Дніпра» «скидає» Піко десяток кілограмів: зріст 169 см, вага 75 кг, що теж трохи дивно для професійного футболіста.
«Дніпро» на прапорці також придбав хорвата Івана Томечака. Якщо раптом хлопець повторить історію Лео Матоса - в тому сенсі, що його, правого захисника, змусять грати на незручній позиції зліва.
1. Мораєс («Динамо») - швидкісний і потужний форвард для киян
«Динамо» хотіло купити Жуніора Мораєса ще рік тому, але тоді керівництво донецького «Металурга» за дивною традицією багатьох українських клубів вирішило не заробляти гроші, а залишити гравця у себе. Мораєс втратив один рік кар'єри, перейшов до «Динамо» цього літа і миттєво посадив на лавку Артема Кравця.
У нинішньому вигляді Жуніор набагато сильніший за Артема - він не поступається йому у швидкості, але при цьому перевершує в енергійності, настирливості, реалізації та підіграванні. Єдине питання до Мораєса - наскільки класно цей хлопець буде виглядати на рівні Ліги чемпіонів. У свої 28 років Жуніор і близько не наближався до матчів подібного рангу. Втім, Мораєс поки здається гравцем, який навряд чи почне тушуватися перед іменитими суперниками.
Чому за такого форварда з українською адаптацією не поборовся «Шахтар»? В інтерв'ю «Футбол 24» Мораєс сказав, що донецький «Металург» з якихось своїх принципових міркувань не хотів продавати Жуніора у сусідній на той момент клуб.
Гліб Корнієнко
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!