​Юрій Максимов: «Обіграти Словаччину для української збірної цілком реально»

Збірна України 7 Вересня, 09:51 1029
​Юрій Максимов: «Обіграти Словаччину для української збірної цілком реально» | 19-27
Екс-півзахисник київського «Динамо» і збірної України Юрій Максимов поділився своїми враженнями від нещодавнього матчу відбіркового циклу Євро-2016 Україна — Білорусь (3:1), а також розповів, чого чекає від виїзного поєдинку української збірної проти Словаччини, який, нагадаємо, відбудеться завтра в Жиліні.
«Збірна України, як я і припускав, показала футбол високого рівня. Ніхто, звичайно, не думав, що вже в першому таймі наша національна команда заб'є три м'ячі, але саме такий доробок гарантував перемогу. У другому таймі вболівальники чекали продовження банкету, напевно, думали, що «синьо-жовті» зможуть вразити ворота гостей ще не один раз, але такі сподівання були наївними...

Не думаю, що тренерський штаб збірної України у перерві дав підопічним пряму вказівку грати на утримання рахунку, але установка на економію сил, не виключаю, була. До того ж, запал у багатьох наших футболістів у другій 45-хвилинці помітно згас. Нічого крамольного в цьому не бачу, адже доля матчу в першій його половині була фактично вирішена, і всі почали думати про більш складний наступний поєдинок», - цитує Максимова dynamo.kiev.ua, почилаючись на газету «КОМАНДА».

«Білорусія могла зіграти краще, але її підкосила перша груба помилка. У матчі проти сильного і мотивованого суперника, яким є збірна України, після такого удару складно повернути рівновагу. Гості не зуміли навіть втілити в життя найбільш ідеальний у такій ситуації варіант: не пропустити більше одного голу до перерви, щоб потім внести корективи в гру та спробувати виправити ситуацію.

Футбол, який довелося побачити суботнім вечором на «Арені Львів», мені сподобався. Надихнуло бажання наших хлопців перемогти, вразив рух команди. Ніхто з українців не відбував номер на полі, і поза ним вирували справжні емоції. Показово, як реагував на заміну Ярмоленко, як вирував весь матч Гармаш...

Вилучення Дениса, вважаю, єдиний мінус для збірної України у поєдинку з Білорусією. В цілому, Гармаш зіграв непогано, витримав в настільки темповій грі 90 хвилин, нарешті почав демонструвати звичний для нього футбол високого рівня — чіпкий, агресивний, з націленістю на чужі ворота. Шкода, що так вийшло... Класно діяли в суботній зустрічі також Коноплянка та Ярмоленко, але відзначити, думаю, варто всю команду. Довелося чути, що «синьо-жовта» дружина провела ледь не найкращий свій тайм у нинішньому відбірковому циклі. Згоден, проте хочу звернути увагу на те, за рахунок чого вдалося досягти такого: всеукраїнські футболісти відпрацювали на сто відсотків, на кожному квадратному сантиметрі поля, бачили і чули один одного і не допускали авантюризму. Це і є формула успіху!

Тепер нас цілком поглинуть думки про наступний матч збірної України. Важливість майбутньої зустрічі складно переоцінити. «Синьо-жовтим» зараз потрібно забути про гостьовий статус гри зі Словаччиною, намагатися не звертати уваги на трибуни. Не думаю, що наші хлопці перегорять напередодні такого поєдинку, адже вони досвідчені бійці, що перевершують сумарно словацьку збірну за кількістю зіграних в турнірах високого рівня хвилин.

До речі, від словаків варто очікувати футбол, схожий на той, що білоруси продемонстрували в другому таймі львівського поєдинку, — жорсткий, швидкісний, з мінімальним контролем м'яча в середині поля. Незважаючи на очевидно вищий, ніж у нашого попереднього суперника, індивідуальний рівень словаків, здобути вікторію у вівторковому матчі нам цілком реально. Важливо, щоб українців не залишила удача».