Боєць Тімерланового війська

Динамо Київ 22 Вересня, 12:17 1425
Боєць Тімерланового війська | 19-27
100 голів Гусєва в деталях.

Поряд із черговою переконливою перемогою «Зорі» над «Дніпром» однією з найзнаковіших подій восьмого туру української Прем’єр-ліги стало історичне досягнення динамівського вінґера Олега Гусєва. Реалізувавши пенальті у ворота голкіпера «Волині» Богдана Шуста, Олег став 12-м членом Клубу Тімерлана Гусейнова, куди входять футболісти, які забили 100 м’ячів у рамках чемпіонату, Кубка, Суперкубка України, а також у єврокубках і за національну збірну.




Розпочавши кар’єру в складі сумського «Фрунзеця» і київського «Арсеналу» в статусі нападника, Гусєв із переходом у «Динамо» перекваліфікувався у флангового півоборонця. Звичайно, його результативність видатною не назвеш, але у найпотрібніший момент Олег завжди вистрілював як у складі клубу, так і виступаючи за збірну. Варто також відзначити, що своїх 100 м’ячів Гусєв міг забити значно раніше. То якби не травмувався восени 2008-го і не випав з обойми майже на рік. Зрештою, травми – невід’ємна складова кар’єри кожного футболіста.

Нині Олегові 32, і є всі підстави сподіватися, що що він підніметься щаблями як у Клубі Гусейнова, так і в інших бомбардирських і матчевих реєстрах. Наразі Гусєву залишилося зіграти лише три зустрічі, щоб стати третім після Андрія Шевченка і Анатолія Тимощука в історії нашої національної збірної футболістом, котрий відіграє за неї 100 поєдинків. Також у поточному сезоні Олег може провести свій 300-й у рамках елітного дивізіону чемпіонатів України матч і, в залежності від успіхів команди, наближуватиметься до показника «100 ігор» у єврокубках.



Наразі ж, окрім входження до Клубу Гусейнова, Гусєв у своєму 14-му сезоні сягнув іще однієї вагомої цифри. Його гол у ворота Шуста – 50-й у рамках чемпіонатів України у вищій лізі. Крім нього, цим показником може похизуватися ще 40 футболістів.

Голи Гусєва за сезонами


Ювілейні голи Олега Гусєва




Всі асистенти Гусєва (всього – 38)*

8 – Мілевський
7 – Ярмоленко
4 – Белькевич, Нінковіч
3 – Шацьких, Міґел Велозу, Гармаш
2 – Чернат, А. Воронін, Ротань, Корреа, Тимощук, Артем Кравець, Р. Зозуля, Даніло Сілва
1 – Полтавець, Д. Онищенко, Ґіоане, Дмитрулін, Сабліч, Верпаковскіс, Ребров, Несмачний, Калиниченко, Діоґо Рінкон, С. Назаренко, А. Шевченко, Ель-Каддурі, Бетао, Вукоєвіч, С. Сидорчук, Безус, Ідейє, Аруна, Мбокані, Віда, Беланда, Рибалка

14 – з пенальті
12 – організовані самотужки
1 – прямими ударами зі штрафних

* - чи були у Гусєва асистенти тоді, коли він у 2002-му і 2003-му забивав у матчах Кубка України «Зірці» (Кіровоград) і «Вуглику» (Дмитрів), не відомо. Трансляції цих матчів не було, а в пресі надто детального опису цих м’ячів знайти не вдалося.



Команди, яким забивав Гусєв (всього – 46)

6 – «Металург» З, «Іллічівець», «Чорноморець»
5 – «Шахтар» Донецьк
4 – «Арсенал» К, «Карпати», «Металіст», «Таврія», «Зоря»
3 – «Кривбас», «Металург» Д, збірна Фарерських островів
2 – «Зірка», «Динамо» З (Хорватія), «Оболонь», «Тун» (Швейцарія), «Дніпро», «Волинь», «Рубін» (Росія), «Бешикташ» (Туреччина), збірна Естонії, Маккабі Т-А (Ізраїль), збірна Австрії, «Говерла», Порту» (Португалія), «Евертон» (Англія)
1 – «Поліграфтехніка», «Вуглик», «Ворскла», збірна Туреччини, «Сталь» А, збірна Азербайджану, збірна Литви, збірна Андорри, «Ґент» (Бельгія), «Аякс» (Нідерланди), БАТЕ (Білорусь), «Манчестер Сіті» (Англія), збірна Ізраїлю, збірна Польщі, «Актобе» (Казахстан), «Шахтар» Свердловськ, «Рапід» В (Австрія), «Ольборґ» (Данія), «Ґенґам» (Франція), Сталь» Д



Воротарі, які пропускали від Гусєва (всього – 66)

4 – В. Романенко, Шуховцев, Горяїнов
3 – А. Глущенко, В. Руденко, Дишленковіч, Тлумак, Я. Міккельсен, П’ятов
2 – Д. Стойко, Кернозенко, Рюшту Рекбер, Шуст, М. Старцев, Рижиков, С. Погорілий, Штанько, Хаймов, Лінднер, О-др Бандура, Боровик, Говард
1 – Хриєнко, Антипов, Йозіч, Постранський, Лаштувка, Якуповіч, Куслій, Комарицький, Велієв, Грибаускас, Тодіч, Д. Козаченко, Є. Ширяєв, Х. А. Ґомес, Йорґачевіч, Стекеленбурґ, Гутор, Хакан Арикан, Джо Гарт, Боґатінов, І. Березовський, Парейко, Ават, Аксалу, О-др Надь, Келава, Елтон, Паньків, Боруц, Безотосний, Сантіні, Сидельников, Гедіґер, Худжамов, Тукач, Новота, Гальчук, Д. Бабенко, Мисак, Н. Ларсен, Лоссль, Полтавцев, Мартищук, Касільяс



Міста, в яких забивав Гусєв (всього – 30)

59 – Київ
3 – Запоріжжя, Одеса, Дніпропетровськ
2 – Полтава, Стамбул, Кривий Ріг, Львів, Луцьк, Інсбрук
1 – Кіровоград, Дмитрів, Маріуполь, Алчевськ, Тофтір, Сімферополь, Харків, Андорра-ла-Велья, Ґент, Мінськ, Казань, Таллінн, Петах-Тиква, Куфштайн, Порту, Варшава, Луганськ, Свердловськ, Ужгород, Ліверпуль



Країни, в яких забивав Гусєв (всього – 13)

85 – Україна
3 – Австрія
2 – Туреччина
1 – Фарерські острови, Андорра, Бельгія, Білорусь, Росія, Естонія, Ізраїль, Португалія, Польща, Англія

Стадіони, на яких забивав Гусєв (всього – 33)

37 – «Динамо імені Валерія Лобановського (Київ)
22 – НСК «Олімпійський» (Київ)
3 – «Чорноморець» (Одеса), «Метеор» (Дніпропетровськ)
2 – «АвтоЗАЗ» (Запоріжжя), «Металург» (Кривий Ріг), «Україна» (Львів), «Авангард» (Луцьк), «Ворскла» (Полтава), «Тіволі Ной» (Інсбрук)
1 – «Зірка» (Кіровоград), «Авангард» (Дмитрів), «Славутич-Арена» (Запоріжжя), «Ільїчьовєц» (Маріуполь), «Шукрю Сарачоґлу» (Стамбул), «Сталь» (Алчевськ), «Сванґаскард» (Тофтір), «Локомотив» (Сімферополь), «Металіст» (Харків), «Комуналь» (Андорра-ла-Велья), «Жюль Оттен» (Ґент), «Динамо» (Мінськ), «Іненю» (Стамбул), Центральний стадіон (Казань), «А Ле Кок Арена» (Таллінн), «Ха-Мошава» (Петах-Тиква), «Куфштайн Арена» (Куфштайн), «Драґау» (Порту), «Народови» (Варшава), «Авангард» (Луганськ), СК ім. Горюшкіна (Свердловськ), «Авангард» (Ужгород), «Ґудісон Парк» (Ліверпуль)