А вам подобається? Суддівське свавілля донецького дербі на очах у Колліни

Футбол України 27 Вересня, 11:08 2198
А вам подобається? Суддівське свавілля донецького дербі на очах у Колліни | 19-27
Мирослав Ступар проаналізував арбітраж Бондаря в скандальному матчі.

Андрій Павелко не так давно хизувався перед журналістами, мовляв, тема арбітражу зійшла з передовиць. Але президент ФФУ або лукавив, або просто не в курсі тих справ, які відбуваються на футбольних полях України. Минулого туру суддівським скандалом завершився матч «Говерла» – «Чорноморець», а на цих вихідних перший же поєдинок став справжнісіньким, як висловився експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар, суддівським свавіллям на очах у Колліни.

- У нас арбітри рідко призначають три одинадцятиметрові удари в одному матчі. Але якщо навіть і призначають, то чи може бути так, щоб сумніви виникали щодо кожного з трьох пенальті? Виявляється, що може.

Не можна сказати, що всі пенальті в матчі «Олімпік» – «Шахтар» були несправедливими, але кожен з цих пенальті можна і треба обговорювати. Перший одинадцятиметровий удар арбітр призначив на 16-й хвилині, коли атакував «Олімпік». У штрафному майданчику «Шахтаря» виник сумбур, Ордець впав, м'яч після удару когось з підопічних Санжара потрапив Івану в лікоть. М'яч торкнувся руки, але треба розібратися, чи була це гра рукою. Для визначення є певні критерії. Навмисна гра? Навмисної гри рукою з боку Ордеця не було. Рука збільшила площу тіла? Рука була в природному положенні, Іван просто піднімався з «партеру» і навіть не бачив, де м'яч. Крім того, відстань, з якої м'яч потрапив захиснику в руку, була незначною. Тобто, гри рукою не було, а просто м'яч знайшов руку Ордеця. Тут не було підстав для пенальті.

А вам подобається? Суддівське свавілля донецького дербі на очах у Колліни - изображение 1

А червона картка – це просто нонсенс. Червону картку за гру рукою потрібно давати тоді, коли гравець навмисно рукою перекриває шлях м'ячу, який летить у ворота чи до суперника у штрафному майданчику. А в цьому випадку дії арбітра були помилковими, - відзначив експерт Мирослав Ступар.

Для Бондаря цей матч був четвертим у Лізі Парі-Матч в поточному сезоні. Так видалося, що перші три були легкими для арбітражу («Шахтар» – «Олександрія» 2:0, «Зоря» – «Олімпік» 4:0, «Говерла» - «Сталь» 0:0). Можливо, П'єр-Луїджі Колліна вирішив, що і ця гра буде прохідною, тому й довірив її ненадійному арбітру (Бондар і минулого сезону чимало помилявся). Але «Олімпік» дав «гірникам» гідну відсіч і в реально «бойових» умовах Бондар просто «посипався».

А вам подобається? Суддівське свавілля донецького дербі на очах у Колліни - изображение 2

- Та далі було ще гірше, - продовжив Мирослав Ступар. - На 37-й хвилині Тайсон отримав гарну передачу, але цю передачу прочитав і Гришко, який теж пішов на м'яч. Відбулася чоловіча боротьба навіть не плече в плече, а тулуб в тулуб. Тайсон, який є легшим за Гришка, впав на газон, а Бондар миттєво з впевненістю в очах зупинив гру, показав Гришку жовту карточку і призначив пенальті. Якби Колліна продемонстрував цей момент англійцям, мовляв, в таких епізодах потрібно давати пенальті, то його б заплювали.

Куратор, бачивши це свавілля, міг в перерві підійти до Бондаря і попередити його, мовляв, ти багато помиляєшся. Але, очевидно, ніяких дій не відбулося, і Бондар, абсолютно втративши контроль над грою, продовжив «свою справу».

- На 77-й хвилині Тейшейра на швидкості намагався вийти віч-на-віч з воротарем «Олімпіка», але Секу Конде в підкаті вибив м'яча, а потім зачепив ногу Алекса, - каже Мирослав Ступар. - М'яч вилетів в бік кутового прапорця, а Бондар рішуче зупинив гру, призначив пенальті і вилучив Конде з поля. Та за таке потрібно не футболістів карати, а арбітрів, щоб вони відчували якусь відповідальність. Але про що мова... Колліна завтра говоритиме, що все гаразд…

А вам подобається? Суддівське свавілля донецького дербі на очах у Колліни - изображение 3

- Апогеєм всього цього свавілля став третій гол «Шахтаря», забитий з положення «поза грою». Ісмаілі наважився на дальній удар і під час удару двоє гравців «Шахтаря» перебували в положенні «поза грою». Асистент Корнійко не міг цього не бачити. Це завдання «для першого класу», а Корнійко є асистентом ФІФА. Хіба він не бачив, що Степаненко в офсайді? Це ж не був динамічний, тонкий момент. Тарас перебував у статичному положенні і включився в гру після того, як м'яч відлетів від поперечини. Просто немає слів. Я розумію, що «Шахтарю», наче повітря, потрібні були ці три очки, але ж не личить арбітрам настільки відкрито і відверто прогинатися під команду. Зрештою, «Шахтар» не потребує цієї допомоги; «гірники» своє можуть брати і без арбітрів, - резюмував Мирослав Ступар.

Весело почався дев'ятий тур Ліги Парі-Матч. Далі буде…