Колліна: «Я не український націоналіст, але для чого запрошувати чужих суддів?»

Футбол України 28 Вересня, 10:52 1188
Колліна: «Я не український націоналіст, але для чого запрошувати чужих суддів?» | 19-27
Куратор суддівського комітету ФФУ П'єрлуїджі Колліна прокоментував в ефірі програми «Великий футбол» деякі суперечливі епізоди, які були у матчах УПЛ та Кубка, а також розповів про роботу і перспективи українських арбітрів.

«Металіст» - «Дніпро»

- Момент з Прийомовим у сьогоднішньому матчі? Якщо б арбітр зафіксував фол - було б краще. Тому що це порушення правил. Але рішення арбітра не вплинуло на результат матчу.

Чи знімаються з арбітра бали за такі помилки? Завжди оцінюється глобально весь поєдинок, а не лише один епізод. Треба розбиратися.

Гол Буяльського у матчі «Динамо» - «Порту».

- За новими правилами, такий пасивний офсайд має фіксуватися, бо Кравець заважав гравцю «Порту» та зменшував огляд Касільясу.

Щодо гри рукою. Трактування гри рукою - одне із найбільш важких речей. Тому що багато факторів є, які потрібно враховувати. І досягти одностайності - це дуже складно.

«Динамо» - «Сталь»

- Велозу грав рукою не спеціально, не навмисне. М’яч відбився від голови і влучив у руку, яка була у природному положенні.

«Волинь» - «Шахтар»

- Там мав бути пенальті. М’яч від голови влучив у руку. Тому що рука знаходилася у неприродному положенні.

«Динамо» - «Шахтар»

- Ракицький закривав руками обличчя. Це захисний рефлекс організму - це не пенальті.

Шовковський сфолив проти Тейшейри - це пенальті. За правилами - це червона картка та пенальті, оскільки, якщо б не фол голкіпера, Тейшейра все ще міг забити гол. Хоча я би дав жовту картку. Ми пропонували IFAB змінили правила, але поки що вони не хочуть. А наполягають на потрійному покаранні: пенальті, червона картка та дискваліфікація.

«Карпати» - «Сталь»

- Гравець «Сталі» у падінні збільшив площу тіла. І хоч він рукою природно спирався на землю - це пенальті.

«Волинь» - «Металіст».

- Там пенальті був очевидний. Можливо, арбітр не почувався спокійно. Бувають особисті проблеми, які можуть впливати на суддю чи арбітра, які можуть вплинути на рішення.

«Раз на чотири тижні ми зустрічаємося з усіма арбітрами на семінар. Де переглядаємо відео та аналізуємо всі моменти. Ми всі - одна команда, тому все обговорюємо разом. Похвала і покарання відбувається при всіх. Є арбітри, які у кінці року припиняють роботу. Це доступна інформація.

Що я хочу сказати, я не українець. Я не можу бути націоналістом, і моє серце не є українським. Але якщо б я був українцем, то хотів би, щоб тут судили українці. Для чого запрошувати чужих суддів? Є багато молодих українських арбітрів, які заслуговують на довіру.

Що чекає хороших арбітрів в Україні? Моє положення в IFAB тут ні до чого. Я вважаю, що у минулі роки українські арбітри покращили свої результати. І виклики на міжнародні матчі - це підтверджує. Матчі Ліги Європи, і міжнародні матчі U-19. Монзуль судила жіночий фінал чемпіонату світу.

Сьогодні ввечері у матчі «Металіст» - «Дніпро» асистентом була Рачинська. Вона одна з найкращих асистентів в УПЛ. Але 4 роки тому вона не мала такої довіри. Зараз же їй всі довіряють, тому що вона хороший асистент.

У чому головна проблема українських суддів? Вони не відчувають довіри. Арбітр повинен відчувати довіру, потрібно змінити цей менталітет. Якщо є помилка - то це помилка, не потрібно шукати іншу причину.

Чому судді не спілкуються з пресою після матчу, не пояснюють свої помилки? Голландія та Німеччина - це єдині країни, де дозволено арбітрам говорити після матчу та публічно аналізувати свої помилки. В УЄФА прийнято, що арбітри не говорять, у ФІФА - не говорять. Але я вважаю, що потрібно визнати заслугу ФФУ та Андрія Павелка, зокрема. Вони захотіли такого типу моєї присутності. Я був готовий, і ми можемо говорити. Але як це буде - подивимося. Скажемо так - ми потрохи відкриваємося для всіх.

На якому етапі нововведення відеоповтору? Такі рішення приймають міжнародні організації, які займаються футбольними правилами. Поки що IFAB це не розглядає. Але це одна із тем, яка розглядатиметься у майбутньому. Якщо чесно, я не знаю, скільки часу піде на це.