Тренер «Маккабі»: «За «Динамо» скучили вихідці з колишнього СРСР, буде ажіотаж»

Динамо Київ 28 Вересня, 13:49 854
Тренер «Маккабі»: «За «Динамо» скучили вихідці з колишнього СРСР, буде ажіотаж»
Уродженець Підмосков'я Олександр Уваров, який вже 24 роки відповідає за збереження воріт «Маккабі», розповів про те, як київське «Динамо» зустрінуть на Землі обітованій.

- Олександре Вікторовичу, ви як перейшли з московського «Динамо» в тель-авівський «Маккабі» в 1991-му, так і працюєте там досі. Не виникало бажання змінити обстановку?

- Я завжди дотримувався принципу: від добра добра не шукають. Ізраїль став другим домом для мене і моєї родини, мене тут поважають, я займаюся улюбленою справою. Що ще потрібно?

- За 15 років у клубі змінилося чимало тренерів, і тільки наставник воротарів залишається колишнім.

- З усіма тренерами «Маккабі» мені вдавалося знайти спільну мову, нікого не підводив ніби.

- Нині командою керує знаменитий серб Йокановіч, а спортдиром «Маккабі» є Кройфф-молодший. Що скажете про них?

- Вони хороші менеджери, вміють знайти підхід до гравців. У мене з ними проблем немає. Та й взагалі в «Маккабі» зараз дуже дружня атмосфера всередині колективу.

- У вівторок вашому «Маккабі» належить домашня гра з «Динамо». Чого очікуєте від цієї гри?

- Якщо дивитися на речі об'єктивно, то за рядом параметрів сильніше «Динамо». Тут і обговорювати нічого. Але футбол - така гра, де не завжди перемагає явний фаворит. «Маккабі» теж розраховує на очки та буде за них боротися.

- Ажіотаж навколо матчу відчувається? Все-таки «Динамо» вже кілька років не було в Ізраїлі.

- Саме потрапляння «Маккабі» до групового раунду ЛЧ вже викликало величезний ажіотаж у країні. Тільки в Лондон, на гру з «Челсі», за нами приїхало тисячі три вболівальників. Не сумніваюся, що не буде вільних місць і на матчі з «Динамо». За ним тут і справді скучили вихідці з колишнього СРСР.

- Проблема зайвого квитка є? Вас не просять дістати по блату?

- Так, почали дзвонити ще відразу після жеребкування. Стільки людей зверталося і звертається до цих пір, що не злічити. Чим міг - допоміг.

- «Маккабі» прийме «Динамо» не в Тель-Авіві, а в Хайфі, де більш містка арена. Це якось може відбитися на команді?

- Не думаю. Клуб пішов назустріч побажанням уболівальників, тому що бажаючих потрапити на гру раз в 10 більше, ніж вміщує наш «Блюмфільд». А в Хайфі хороший стадіон, та й уболівальникам з Тель-Авіва добиратися до нього від сили години півтори-дві.

- Торік ви прилітали до Києва, щоб взяти участь у матчі пам'яті Баля, Белькевича та Гусіна...

- Ми були дуже дружні з Андрієм Балем, він хрестив мого сина Женьку. Його раптова смерть всіх нас дуже вразила. Тому вилетів до Києва, як тільки прийшла страшна звістка... До речі, місяця півтора тому знову прилітав до вас, уже на річницю смерті Баля. Ми постійно в контакті з його сім'єю, не залишаємо їх наодинці з горем.

- Ваш син займався в школі «Маккабі», але в заявках клубних команд його прізвище відсутнє. Де зараз Уваров-молодший?

- Служить в Армії оборони Ізраїлю, охороняє генштаб. Ще рік і два місяці служити залишилося. А після демобілізації Женя вже сам вирішить, в якому напрямку йому розвиватися.

- Дочка Олеся теж служила в ізраїльській армії, а потім поступила на роботу в аеропорт. Так і працює там?

- Так, в службі огляду. Якби не служба в армії, до речі, навряд чи б вона була прийнята на таку серйозну і відповідальну роботу.

- У листопаді минулого року в дербі «Маккабі» - «Хапоель» трапився інцидент: якийсь уболівальник вирвався на поле і вдарив вашого форварда Захаві, що спровокувало заворушення за участі фанатів. Нібито після цього на вашу адресу стали надходити погрози, і поліція навіть змушена була взяти ваш будинок під охорону. Що там було насправді?

- Нічого серйозного. Мене викликали в поліцію та повідомили, що є нехороший сигнал і мені потрібно бути обережнішим. Перевіряти машину, виходячи з дому, тощо. А під охорону мене ніхто не брав, я і сам здатний за себе постояти. Я спокійно пересуваюся по Ізраїлю, ніхто мені не намагається заподіяти шкоду.

- Що розповісте про воротарів «Маккабі»? Номер один - серб Райковіч?

- Так, він дуже тямущий голкіпер, хоч і молодий. Райковіч входить у десятку найперспективніших воротарів світу і рано чи пізно опиниться в серйозному європейському клубі. Мені цікаво з ним працювати. Є ще іспанець Пабло - віковий (37 років), але цілком надійний.

- Може, для перепродажу Райковіча і купували цього літа?

- Цілком можливо.

- Кого будете особливо раді бачити в динамівській делегації, яка прилетить до Ізраїлю?

- По-перше, Мішу Михайлова, а також Сергія Реброва та Олександра Шовковського. Михайличенка теж, але він навряд чи прилетить. А ще - Сашу Козлова (керівник науково-дослідницького центру «Динамо»), якого ще з 90-х знаю. Ну а з представниками більш молодого покоління не знайомий. Шкода тільки, що команда відразу після гри відлітає до Києва. Так що в кращому випадку вдасться до матчу або після нього перекинутися парою слів, - цитує Уварова «Сегодня».