«Маккабі» у Лізі чемпіонів прагне заробити»

Динамо Київ 29 Вересня, 14:04 824
«Маккабі» у Лізі чемпіонів прагне заробити»
Чималий, як для ізраїльського клубу додатковий заробіток, є головною метою «Маккабі» у нинішньому груповому турнірі Ліги чемпіонів.

Матч Ліги чемпіонів між тель-авівським «Маккабі» та київським «Динамо» стане для господарів поля першою домашньою грою такого рівня за одинадцять років. Восени 2004-го чинний чемпіон Ізраїлю вперше і востаннє виступив у груповому турнірі, посівши останнє четверте місце за «Баварією», «Ювентусом» та «Аяксом». І нині уболівальники команди готові до подібного сценарію: для команди із чемпіонату Ізраїлю сама участь у Лізі чемпіонів - неабияке досягнення. І не лише досягнення, а й можливість непогано заробити.

Наскільки мені вдалося зрозуміти, саме це, тобто чималий, як для ізраїльського клубу додатковий заробіток, є головною метою «Маккабі» у нинішньому груповому турнірі. І кожне здобуте турнірне очко буде розглядатися не стільки як престиж, скільки як преміальні від УЄФА, передбачені за кожен турнірний пункт. Цим самим, тобто бажанням більше заробити, викликано перенесення гри із Тель-Авіва до Хайфи, де зведений новий сучасний стадіон. Як сказали місцеві – жодних проблем із виступом сусідів у їхньому місті немає. Те, що команди з Хайфи є одвічними суперниками команд із Тель-Авіва, не завадить успішному проведенню гри.

За попередніми даними, дев'яносто відсотків глядачів на сьогоднішню гру приїдуть до Хайфи із Тель-Авіва. Новий стадіон «Семі Офер» розташований у Хайфі настільки зручно, що жителям численних передмість Тель-Авіва зручніше приїхати швидкісним потягом до цього стадіону, ніж проштовхуватись на домашню арену «Маккабі» власне у Тель-Авіві через тісняву арабського кварталу, де той розташований. Із Хайфи на футбол прийдуть просто «любителі футболу». Щодо уболівальників місцевого «Маккабі» із Хайфи, то вони й гадки не мають піти на стадіон уболівати чи то за «одноклубників», чи то просто за «ізраїльську команду у Європі». Це вам не Львів чи Тернопіль, де місцеві футбольні «патріоти» готові уболівати за кого завгодно, аби лише це була Ліга чемпіонів.

Привернули увагу виключні заходи безпеки на стадіоні у Хайфі. Арена збудована так, аби повністю виключити випадкове проникнення будь-кого туди, куди йому заходити не дозволено. Характерна для наших стадіонів штовханина виключена навіть теоретично.

Щодо самого футболу, то тут господарі знаходяться у дуже зручному становищі. Ніхто не чекає від «Макакабі» не те що виходу із групи Ліги чемпіонів, а навіть третього місця, яке виводить до Ліги Європи. Команда і без цього вистрибнула вище голови, пройшовши три раунди кваліфікації. Кожна нічия буде для «молотобійців» великим успіхом, а перемога на цій стадії прирівнюватиметься до виграшу головного трофею. І саме це робить «Маккабі» вкрай небезпечним для «Динамо».

Як тут не згадати гру між цими командами у Лізі Європи, що відбулася чотири роки тому теж 29 вересня. У ній динамівці, легко відкривши рахунок, згодом пропустили і звели матч до нічиєї. У нинішньому «Динамо» більш ніж досить людей, які пам'ятають ту гру. Тож хочеться вірити, що їхній досвід стане у пригоді.

Микола НЕСЕНЮК із Хайфи

Впевнений у перемозі Динамо? Реєструйся ТУТ та отримуй бонус 10$/100UAH/400RUB