«Його випустили на другий тайм, а він двічі забив»

Футбол України 6 Жовтня, 15:07 2850
«Його випустили на другий тайм, а він двічі забив»
Учасники та організатори матчу пам'яті Андрія Гусіна, який відбудеться у неділю, згадали найцікавіше із життя знаменитого футболіста.

«У нас був варіант, щоб провести подібний поєдинок у Києві. Свою допомогу пропонував і президент ФК «Динамо» Ігор Суркіс, але все ж таки родина Андрія захотіла, щоб матч відбувся у Львові, адже звідси він родом, - розповідає Юрій Дячук-Ставицький. - Пам’ятаю, їздив на перегляд матчу Андрія, коли він ще був не у «Карпатах».

Тоді, повертаючись до Львова зі Старого Самбора автобусом, я розговорився з мамою гравця. Ось так ми вирішили, що Гусіну варто спробувати власні сили у «Карпатах». Починав він у нас як центрфорвард. Мав непогану швидкість, хороші фізичні дані, а вже пізніше – у «Динамо» - Андрій став технічнішим, і його перевели у півзахист».

«Що цікаво, спочатку син займався легкою атлетикою. І лише у дев’ятому класі звернув свою увагу на футбол. Йому завжди допомагав характер. Ось, наприклад, після травми у 1993 році Андрій відновлювався півтора року. Шість місяців йому кололи важку вакцину, аби зрослись кістки. Лікарі точно не вірили у те, що він повернеться у футбол, але мій син витримав. Потім шість років чекав свого шансу у «Динамо-2» - оце характер», - згадує батько футболіста Леонід Гусін.

А ось колишній партнер по команді Олександр Чижевський пам'ятає: «Як він дебютував! Його випустили на другий тайм, а він двічі забив. Усі одразу заговорили про надзвичайний талант. З ним було приємно грати: був лідером, не боявся жорсткої боротьби на полі».

Роман Толочко згадав, як це грати проти Андрія Гусіна: «На полі він умів вибрати позицію, вигравав усі м’ячі. Ніколи не цурався брудної, але потрібної роботи. Також його називали фартовим, адже сам Лобановський його помітив».


Матч пам'яті відбудеться 11 жовтня, о 15:00, на стадіоні «Україна».

Склад «Карпат»: Богдан Стронціцький, Геннадій Жилкін, Олег Бенько, Олександр Чижевський, Володимир Різник, Юрій Мокрицький, Микола Сич, Василь Кардаш, Василь Леськів, Андрій Гусін молодший, Андрій Покладок, Михайло Стельмах, Юрій Шулятицький, Роман Толочко, Іван Павлюх, Анатолій Петрик, Віктор Рафальчук, Володимир Ковалюк, Андрій Сапуга, Віталій Шумський, Тарас Павліш, Роман Гнатів.

Тренери «Карпат»: Мирон Маркевич, Юрій Дячук-Ставицький.

Склад «Динамо»: Віталій Рева, Олександр Головко, Владислав Ващук, Юрій Дмитрулін, Віталій Косовський, Олег Лужний, Василь Кардаш, Сергій Коновалов, Сергій Ребров, Георгі Деметрадзе, Сергій Федоров, Максим Шацьких, Олександр Алієв.

Тренери «Динамо»: Леонід Буряк, Володимир Мунтян.

Також будуть присутні Олег Блохін, Анатолій Тимощук, Андрій Каряка, Андрій Шевченко, Каха Каладзе.