25 років тому «Динамо» востаннє виграло чемпіонат СРСР

Динамо Київ 7 Жовтня, 13:58 1611
25 років тому «Динамо» востаннє виграло чемпіонат СРСР
Розгромивши в Києві за підтримки трохи більше 43,000 глядачів московський ЦСКА, динамівці Києва 13-й раз стали чемпіонами Радянського Союзу!

Неподалік від Республиканского стадіону є квартал із критим ринком в центрі, який з незапам'ятних часів називається Бессарабка. Так от, близькі до нього ворота так і іменуються «бессарабськими» та вважаються для нашої команди щасливими.

І в тому знаменному поєдинку, що пройшов 25 років тому, ця прикмета повністю виправдалася.

Саме в «бессарабські ворота» після ударів Сергія Юрана і Бориса Деркача раз за разом протягом однієї хвилини м'яч влетів двічі. Після такого шоку положення ЦСКА в цій грі стало абсолютно катастрофічним. Ну, а підсумок матчу ударом з безспірного 11-метрового підвів Олег Саленко – 4:1.

Після закінчення поєдинку тренер динамівців Анатолій Пузач розповів, якими словами він мотивував своїх гравців на вирішальний штурм воріт суперників:

«Я їм сказав: «Хлопці - це ж вирішальний матч чемпіонату. Адже ви сьогодні можете стати чемпіонами країни! Подумайте, чемпіонами! Розумію, що ви втомилися, зіграли за два тижні вдвічі більше матчів, ніж ЦСКА. Але що поробиш - треба! Насамперед перекрити суперникам всі підступи до своїх воріт. І атакувати, атакувати, атакувати!» - І ви знаєте, хлопці, що називається, почули! Ну, а решту вже побачили глядачі...».

22-й тур чемпіонату СРСР

07.10.1990. м.Київ. Республіканський стадіон. 42 500 глядачів

«Динамо» (Київ) — ЦСКА (Москва) - 4:1 (1:1)

«Динамо»: Чанов, Деркач, Цвейба, О. Кузнєцов, Шматоваленко, Рац, Анненков, Литовченко, Саленко (Заєць, 76), Ковалець (Яремчук, 46), Юран.

ЦСКА: Єрьомін (Гутєєв, 59), Кузнєцов, Колотовкін, Бистров, Фокін, Галямін, Корнєєв, Брошин, Сергєєв, Татарчук, Масалітін (Дмитрієв, 46).

Голи: Деркач (23, 53), Юран (52), Саленко (64 з пен.) - Корнєєв (38).

Попереджені: Деркач, Рац, Шматоваленко - Фокін, Бистров.

* використано фото і відео з медіа-бібліотеки Олексія Новіка