Президент «Металурга»: «Рятівників» клубу ми почуємо ще масу – час передвиборний»

Футбол України 9 Жовтня, 19:45 540
Президент «Металурга»: «Рятівників» клубу ми почуємо ще масу – час передвиборний»
Президент ФК «Металург» Запоріжжя Андрій Шевчук відповів на актуальні питання від клубної прес-служби.

- Андрію Миколайовичу, минув уже тиждень після листа від клубу до Прем'єр-ліги про зняття металургівських команд із чемпіонату. Причина була озвучена ще раніше – припинення фінансування. Щось змінилося за цей час?

- У плані фінансування нічого не змінилося. Його нема. Відповідно, клубові просто нема за що продовжувати свою подальшу діяльність. Ми змушені розривати договори з організаціями, які надавали клубу ті чи інші послуги. За них просто нічим платити. Так само, як і за елементарні комунальні послуги – електрику і воду, наприклад.

- Тобто, клубна структура під загрозою відключення цих елементарних благ?

- Природно, з 1 жовтня за них нічим платити. На навчально-тренувальній базі вже немає гарячої води. Електроенергію змушені витрачати в режимі жорсткої економії – строго лімітовано. Щоб було зрозуміло, цього ліміту клубному офісу і дитячо-юнацькій школі вистачає для роботи кожного дня лише до обідньої перерви.

- Як у таких умовах тренуються футболісти?

- Поки вони не тренуються. Головна та молодіжна команда зараз на вихідних. Мали збиратися в четвер, але тепер день їх зборів перенесений. Фактично, умов для продовження тренувального процесу на УТБ зараз немає. Повторюся, немає коштів – у тому числі на догляд за тренувальними полями, воду, електрику, харчування...

- Треба думати, що і на зарплату футболістам теж. Деякі з них вже озвучили, що готові до зими грати безкоштовно. Можете якось це прокоментувати?

- На цей момент ніхто з футболістів не оформив такі свої наміри у письмовій формі. Ніхто з них з подібними заявами в клуб не звертався. Поки вони тільки говорять про це в інтерв'ю, але ніхто офіційно ці слова нічим не підкріпив. Готові грати безкоштовно – молодці, похвально, але напишіть відповідні заяви.

- Але вони вже зіграли свої матчі 10-го туру. Деякі організації та особи вже встигли відрапортувати, що проведення цих поєдинків стало можливим тільки завдяки їм...

- Тільки, на жаль, це не вирішило і не вирішує проблем клубу в цілому. Упевнений, що «рятівників» клубу ми почуємо і побачимо ще масу – час передвиборний! Чому, наприклад, та ж влада не думала про запорізький «Металург», коли раніше виставляла досить чималі рахунки за проведення матчів на «Славутич-Арені»? Адже там ігри «Металурга» проходили вже після того, як інвестори клубу повідомили про припинення фінансування. З 8-го вересня ніхто й не думав чим-небудь допомагати клубу, а тепер раптом заметушилися. Ось, наприклад, пропонують передати металургівську школу місту. Адже відповідно до норм регламенту Прем'єр-ліги «Металург» не може здійснювати свою діяльність без дитячо-юнацької школи. Та й школі з її вихованцями потрібні професійні команди.

А повертаючись до матчів 10-го туру, хочу зазначити, що так, можливо, це врятувало «Металург» від зняття з чемпіонату в найближчій перспективі. Але що далі? Адже це тільки видимість того, що якісь проблеми вирішені. Ніхто не говорить про те, що буде з командою після закінчення осінньої частини сезону, яким чином клуб і його співробітники будуть існувати. Поки ціною нібито героїчних зусиль команда буде догравати до зимової паузи. Ці питання ніби не помічають. Просто ігнорують теми тих же комунальних витрат, зарплат співробітникам клубу і ще багато статей витрат. Все дійсно так, як і повідомлялося в опублікованій раніше заяві – з 1 жовтня інвестори цілком припинили фінансування клубу. Якщо хтось досі не зрозумів або намагається розгледіти в цьому якісь багатоходівки, то уточню – грошей на поточні витрати в клубі зараз немає, ніяких, ні на що! А витрати тим часом нікуди не діваються. Боюся, що в такій ситуації «Металург» може бути визнаний банкрутом. Клубу зараз потрібна не разова допомога, а системна підтримка – повне фінансування всієї його життєдіяльності. А поки виходить так, що співробітникам клубу та його вболівальникам дають лише нічим не підкріплену надію, створюють ілюзію порятунку «Металурга».

- У ЗМІ озвучується, що борги «Металурга» становлять 20 мільйонів гривень. Чи так це?

- Якщо чесно, то мені абсолютно не зрозуміло, де ті, хто озвучують таку інформацію, беруть всі ці цифри. Ніхто зі співробітників клубу, які компетентні в цьому питанні, ніколи їх не озвучував. Природно, ми готові надати всю інформацію потенційним інвесторам клубу. Підкреслю, конкретним серйозним інвесторам. Не просто кому-небудь, а тим, хто звернеться до нас з письмовими пропозиціями взяти клуб на свій баланс.

- Досі з таким намірами ніхто в клуб не звертався?

- Ні. Ні після 8-го вересня, ні після 1-го жовтня. Йдуть тільки якісь розмови і обіцянки на камери, більше нічого. Немає жодних конструктивних пропозицій. Ми говорили про це неодноразово – ми готові до діалогу з усіма, хто реально може врятувати клуб і вирішити всі його нинішні проблеми. На жаль, на сьогоднішній день сказати про те, що з'явився якийсь суб'єкт, готовий фінансувати «Металург», я не можу. Такого просто немає. Користуючись нагодою, ще раз запрошую потенційних інвесторів простягнути руку допомоги запорізькому клубу.