Футбол України 29 Жовтня, 12:35 508
Підсумки 14-го туру української Премєр-ліги в цифрах  | 19-27
У неповному 14-му турі через неявку "Арсенала" до Сімферополя головною подією стала втрата очок "Дніпром", який позбувся другого місця.

У неповному 14-му турі через неявку "Арсенала" до Сімферополя головною подією стала втрата очок "Дніпром", який позбувся другого місця.

Господарі-гості. У 7-ми зустрічах, що були зіграні, гості не здобули жодної перемоги. Ті команди, які виступали вдома, виграли 5 разів, а ще 2 зустрічі зведені до нічиїх. Загальне становище у даній суперечці з початку сезону з боку господарів виглядає так: +55 =24 -31.

Великі перемоги. Лише в одному матчі перевага одного колективу над іншим вимірювалось 3-ма м’ячами або більше. Так, у Донецьку "Шахтар" переграв "Зорю" (4:0). Загалом у змаганнях "великі" перемоги трапились вже 14 разів (10-4).

Голи. На всіх було забито 18 м’ячів, з яких в активі господарів 13, а на рахунку гостей − лише 5. Загалом за вже 110 зіграних зустрічей проведено 288 результативних атак (172-116). Середня результативність звітного ігрового дня − 2,57 , загальна − 2,62.

Автоголи. Ювілейний 10-й м’яч сезону у свої ворота провів Онджей Мазух ("Дніпро"), який таким чином допоміг "Ворсклі" досягти нічийного результату на виїзді.

Дублі та хет-трики. Лише один гравець у турі зумів відзначитись 2-ма голами. Це Факундо Феррейра ("Шахтар") так розписався у воротах "Зорі". Тепер зафіксовано за зіграний період змагань 32 гольових "дубля" і ще 4 хет-трики.

Попередження. Рівно удвічі частіше жовті картки були адресовані гостям − 24, господарям 12 (загалом − 36). За 14 зіграних турів "гірчичники" виписувались 483 рази (216-267). Середня кількість попереджень в останніх іграх − 5,14, у сезоні − 4,39.

Вилучення. Арбітри застосували "найвищу міру покарання" тричі. Двічі у меншості залишались господарі через порушення Дениса Причиненка ("Севастополь", у грі з "Волинню") та Андрія Ярмоленка ("Динамо", у поєдинку проти "Іллічівця"). Гостей удесятьох залишив Младен Бартуловіч, чиї "Карпати" зустрічались з "Металістом". Загалом у змаганнях вже використано 25 червоних карток (13-12).

Пенальті. Обидва 11-метрові удари виконували господарі і зробили це успішно. Маріуш Левандовські ("Севастополь") вразив ворота "Волині", а Олег Гусєв ("Динамо") забив "Іллічівцю". Число призначених пенальті також 25 (18-7), з яких реалізовано 21 (15-6), що складає 84% ефективності.

Глядачі. Черговий ігровий день виявився популярним серед охочих завітати на стадіони клубів Прем’єр-ліги. Їх виявилось 123 910. Найбільша аудиторія (38 173) була присутня у Донецьку на зустрічі "Шахтаря" із "Зорею". Сумарно кількість відвідувачів матчів Чемпіонату ПЛ сьогодні складає вже 1 413 132. Середнє число глядачів на матчі у турі − 17 701, загалом − 12 847.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Безпрограшна серія "Металіста" налічує 29 поєдинків.

− "Шахтар" одержав 3 "великі" перемоги вдома із загальним рахунком 14:0. Донеччани на "Донбас Арені" не пропускають 283 хвилини.

− "Дніпро" не програє 10 останніх турів. Вдома дніпропетровці не йдуть з поля без забитого м’яча вже у 28-ми матчах.

− "Чорноморець" перервав серію без забитих м’ячів, яка тривала 336 хвилин. Зробив це Франк Джедже.

− "Динамо" не пропускає 230 хвилин − це на разі найкращий показник киян у сезоні.

− "Ворскла" не програє у 4-х останніх зустрічах і вже 5 останніх ігор не поступається "Дніпру".

− "Суха" серія "Зорі" зупинилась на показнику у 318 хвилин. Допоміг у цьому Тарас Степаненко ("Шахтар").

− Донецький "Металург" перервав програшну гостьову серію з 5-ти зустрічей, але продовжує на виїзді не вигравати. Також донеччани вперше після 6-ти ігор відіграли "на нуль" у захисті.

− "Іллічівець" обходиться без нічиїх у 10-ти останніх турах.

− "Карпати" вже 7 матчів не зберігають власні ворота у недоторканості. Аналогічна ж серія львів’ян у гостьових поєдинках − 12.

− "Севастополь" припинив гольову мовчанку (Маріуш Левандовські), яка продовжувалась 294 хвилини.

− "Говерла" не змогла не програти уп’яте поспіль, а рекордну для себе серію без пропущених м’ячів зупинила після 412 "сухих" хвилин.

− "Волинь" на виїзді не перемагає 14 матчів.

− Запорізький "Металург" поклав край серії з 8-ми поразок, але продовжив до 11-ти зустрічей безвиграшну.

Ювілеї:
− "Металіст" здобув 150-у домашню перемогу у Чемпіонатах України.

− "Ворскла" забила у вищому світі українського футболу 550 м’ячів. Ювілейний гол на рахунку представника іншої команди − Онджея Махуха ("Дніпро"), який вразив ворота своєї команди.

− "Іллічівець" зазнав 200-ї поразки на елітному вітчизняному рівні.

− "Волинь" пропустила 550-й м’яч у зустрічах проти найкращих команд країни. Ювілейний м’яч лучанам провів Артур Карноза ("Севастополь").

− Олексій Антонов ("Чорноморець") забив 40 м’ячів в іграх з найсильнішими українськими командами.

− Володимир Єзерський ("Говерла") досяг гросмейстерської позначки у 300 матчів у Чемпіонатах України.

− Андрій Ткачук ("Карпати") має 150 матчів на тому ж рівні.

− Грегорі Нельсон ("Металург" Д.), Іван Бобко ("Чорноморець") та Тоні Шуніч ("Зоря") зіграли по 50 поєдинків у Прем’єр-лізі.