Олександр Сопко: «Треба грати сьогодні «в кістку»

Збірна України 12 Жовтня, 11:59 768
Олександр Сопко: «Треба грати сьогодні «в кістку»
Екс-гравець київського «Динамо» та донецького «Шахтаря» Олександр Сопко вважає, що наша команда повинна зіграти, як в домашньому матчі проти Франції в минулому відборі.

«Козирів у збірної України в грі з іспанцями буде небагато, – сказав «Сегодня» експерт, чемпіон світу-1977 серед молоді Олександр Сопко. – У суперника і командна гра організована краще, і футболісти індивідуально сильніші. Але в таких матчах на перше місце повинні виходити характер, настрій, фізичні кондиції. Яскравий приклад тому – наш домашній поєдинок з французами в плей-офф останнього чемпіонату світу. Наша гра в тому матчі повинна бути взята за зразок.

За ідеєю, наші повинні бути набагато більш мотивовані. Все-таки, іспанці вже виконали завдання, і Дель Боске майже напевно буде експериментувати зі складом – з прицілом на майбутнє. Іспанці можуть дозволити собі зіграти в своє задоволення. Як правило, це розкріпачує, і команда видає хороші матчі. Але якщо в такій грі опонентові кров з носу потрібна перемога, і він за неї б'ється, в прямому сенсі цього слова: діє агресивно, напористо, намагається не дати не те що думати, але навіть дихати, – фаворит може дати слабину. Адже перед ним не стоїть мета перемогти за всяку ціну. Навіщо побиватися, жертвувати собою, якщо для тебе цей матч нічого не вирішує? Саме в цьому і полягає наш шанс – придушити іспанців психологічно, своїм духом. Думаю, якщо піде гра «в кістку», вони не стануть упиратися щосили.

Плюс іспанці дуже не люблять грати під тиском, під високим пресингом. Згадайте другий тайм нашого з ними матчу в Севільї (0:1), коли ми дуже активно почали грати на чужій половині поля, не даючи можливість розвивати атаки, змушуючи суперника помилятися, і в Іспанії відразу не в кращу сторону змінився малюнок гри. Вони перейшли на довгі передачі, а це зовсім не їх коник. Тому потрібно постаратися і цього разу позбавити їх можливості грати в дрібний і середній пас, нав'язати боротьбу по всьому полю, пресингувати, змушуючи помилятися. Тільки в цьому може бути ключ до успіху. Правда, подібна тактика вельми енергозатратна. Чи вистачить у наших для цього сил? Ну а що нам втрачати, для чого щадити сили? Якщо потрібна перемога, то викластися належить сповна. Спробуйте, зіграйте, нарешті, від душі, з відкритим забралом! Ну навіть якщо нам і не вдасться перемогти, не вдасться напряму вийти на Євро, то ця гра повинна стати генеральною репетицією до домашнього матчу плей-офф.

Якщо зможе зіграти Гармаш, відсутність Сидорчука не повинна позначитися. Втрата Хачеріді відчутніша. З усіх наших захисників він відчуває себе найбільш впевнено при стандартах – як біля своїх, так і біля чужих воріт, він дуже рідко програє «повітря», - розповів Сопко.