Іван Гецко: «Самовіддача збірної України не була стовідсотковою»

Збірна України 13 Жовтня, 19:21 1109
Іван Гецко: «Самовіддача збірної України не була стовідсотковою»
Після поразки національної збірної України з футболу від команди Іспанії в матчі кваліфікації на Євро-2016 уболівальники «синьо-жовтих» розділилися на два табори.

Одні кажуть, що українці не заслуговують на схвальні відгуки, адже не впоралися із резервістами іспанців. Інші кажуть: в Іспанії вдосталь хороших футболістів, і те, що підопічні Михайла Фоменка створили так багато гольових моментів, – це подвиг. Мовляв, це найкраща поразка в історії збірної України.

Про своє враження від матчу Україна – Іспанія «Вголосу» розповів футбольний експерт й автор першого голу нашої національної команди Іван Гецко.

Іване Михайловичу, як вам учорашня гра?

Ніяк… Очікував значно більшого від збірної України. Було зрозуміло, що склад в іспанців буде резервним. Сподівався, що нам це допоможе. Тим паче, українцям було нічого втрачати, можна було грати у свою гру, для себе. Але цього не сталося. Мені гра не сподобалася із самого початку. Самовіддача не була стовідсотковою. Тому ми і не домоглися позитивного результату.Збірна України створила стільки гольових моментів, скільки не створювала в жодному іншому матчі відбору на Євро-2016…

Але немає головного – реалізації. Суперник виставив не найсильніший склад, і ми не змогли обіграти навіть дублерів іспанців. Про які високі матерії можна говорити в цій ситуації? На завершальній стадії у нас величезні проблеми.

У чому труднощі? Низький рівень індивідуальної майстерності?

Так, низький рівень футболістів. Хотілося б кращої якості.

Тим не менш, боротьба за Євро-2016 триває. Є оптимізм напередодні плей-оф?

Оптимізм, звісно, є. Усе, як завжди, а жеребкування буде таким, що оптимізм одразу вивітриться (сміється). Безперечно, хочеться хорошого жеребкування, суперника, якого ми пройшли б. Річ у тім, що збірну України також можуть вважати прохідним суперником. І цим потрібно скористатися.

Якщо оцінювати груповий етап відбору на Євро-2016, збірна України заслужила на незадовільну оцінку?

Ну, а як інакше, якщо ми не виконали поставленого завдання?! Причому пропустили поперед себе не найсильнішого суперника. Словаччині ми не повинні були програвати, «синьо-жовті» зобов’язані були посісти друге місце. Знову наступаємо на старі граблі. Є над чим працювати, є що аналізувати.За збірну Словаччини грає багато футболістів із європейських клубів. Якщо буде більше наших футболістів у хороших європейських клубах, рівень збірної зросте?

Безперечно… Десь ми перетримуємо гравців. Рівень, клас у футболістів з’являється в європейських клубах. І що більше наших гравців буде там, то кращі результати показуватиме збірна України. В Італії, Іспанії, Англії, Франції рівень чемпіонатів значно вищий, аніж в Україні. Там остання команда може дати бій лідеру. У нас інша ситуація. Звісно, в Україні зараз складна ситуація, гравці хорошого європейського рівня до нас не хочуть їхати. Тому гранди утримують українців, які могли б грати в Європі. Якщо ситуація в країні стабілізується, все може змінитися, і клуби не «перетримуватимуть» своїх гравців. А так, гравці повинні рости, а не деградувати у своїх клубах, рівень яких вони вже переросли. У нас є чимало випадків, коли людина подає надії, має потенціал, але зупиняється в розвитку у своєму клубі, а згодом і деградує. Щоби розвиватися, потрібні серйозніші виклики, суперники.

Олег Петренко