Глава держави вручив ордери на нове житло родинам загиблих воїнів, а також тих, хто продовжують свій бойовий шлях. «Обов’язок держави – віддати належне нашим мужнім воїнам за їхні героїзм та відвагу», – наголосив Президент.
«Свято це – водночас нове і давнє. Нове, бо юридично запроваджене лише минулого року за моєї ініціативи. А давнє – бо походить із сивої давнини. 14 жовтня, Покрову Пресвятої Богородиці, ще січовики-запорожці зробили своїм військовим святом. І корені його тут, на козацькій січеславській землі! На цій великій ріці, її островах і порогах, скритих нині під водами Дніпра», – сказав Петро Порошенко.
«Якби Путін читав Яворницького, знав би, що за земля Україна і що то за козацький дух, – і нізащо б сюди не сунувся», – додав Президент.
У своєму виступі Глава держави особливо відзначив подвиг людей, якими пишається українська нація, – героїв АТО. Присутні разом з Главою держави вшанували пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання.
Капітан спецназу Кирило Андреєнко, командир зведеної розвідгрупи, потрапив у засідку, вів рішучий бій з противником і загинув смертю хоробрих.
Командир танкового підрозділу капітан Олександр Лавренко брав участь у боях за Піски. Екіпаж його танку знищив два автобуси терористів та два міномети біля ворожого блокпосту. В одному з боїв танк капітана був підбитий. Поранений та обійнятий полум’ям, Олександр з гранатою у руці кинувся на ворога, підірвавши разом із собою ще декілька бойовиків.
Командир відділення сержант Іван Куденьчук у районі Іловайська, місця найбільшого військового злочину росіян на українській землі, вів рішучий бій з противником, прикриваючи відхід товаришів.
Загинули смертю хоробрих прапорщик Микола Люшенко, старший прапорщик Сергій Манулов, старший лейтенант Віталій Бахур, старший лейтенант Андрій Руднєв, майори Яків Губа, майор Андрій Гладков та Дмитро Жуков.
Президент подякував Президенту Федерації футболу України Андрію Павелку, який ініціював та організував придбання і передачу двадцяти квартир, та висловив переконання, що ця ініціатива обов’язково має бути широко підтримана недержавними структурами, громадськими і іншими організаціями, «оскільки державі самотужки вкрай складно вирішувати житлову проблему».
Глава держави повідомив, що звернувся до Верховної Ради України з пропозицією невідкладно розглянути і прийняти закон про посилення відповідальності роботодавців за порушення прав демобілізованих. Відповідний проект уже внесено Урядом на розгляд Парламенту. Президент також повідомив про свій Указ, яким зобов’язав обласні державні адміністрації активізувати роботу щодо забезпечення надання учасникам антитерористичної операції допомоги у вирішенні питань їх лікування, реабілітації та соціальної адаптації, створивши для цього центри допомоги учасникам АТО.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!