Можливі суперники. Як ми грали до цього?

Збірна України 14 Жовтня, 13:28 4460
Можливі суперники. Як ми грали до цього? | 19-27
Збірна України вшосте у своїй історії зіграє у стикових матчах.

Цього разу наша національна збірна буде сіяною. Серед можливих суперників – Ірландія, Норвегія, Данія і Словенія.

Раніше ми вже грали з трьома збірними із цього списку. Пригадаємо, як це було.

Україна – Словенія

Напевно, усі пам’ятають матчі зі словенцями у плей-офф до Євро-2000, особливо помилку Шовковського і гол з центра поля від Ачімовіча у Люблені. Тоді ми програли за сумою двох матчів – 2:1 на виїзді і 1:1 вдома, а у Бельгію та Голландію поїхали словенські хлопці.

Перша очна зустріч між збірними відбулась 12 жовтня 1994 року у кваліфікації до Євро-1996. Той домашній матч завершився з рахунком 0:0. Другий матч, вже на виїзді, наша збірна програла – 3:2. В підсумку – 4 місце у групі. Попереду – Литва, Італія і Хорватія. Словенці – 5 місце.

Загалом, в історії протистояння було зіграно 4 матчі. На жаль, наша збірна жодного матчу не виграла, по два зіграла внічию та програла. Різниця голів – 4-6.

Україна – Норвегія

11 жовтня 2000 року в Осло, під час кваліфікації на ЧС-2002, збірна Норвегії вперше приймала збірну України. Завдяки голу Андрія Шевченка на 51-й хвилині матчу, наша національна збірна святкувала перемогу. Вдома, на НСК «Олімпійський», «жовто-синя дружина» не зуміла забити гол у ворота скандинавів, але і не пропустила – 0:0 на табло після 90 хвилин матчу.

Після цього ми перетиналися з норвежцями ще тричі і завжди святкували перемогу – два рази по 1:0 (як вдома, так і в Норвегії – Авт.) і одного разу – 2:0 на виїзді.

Загалом, Україна та Норвегія зіграли між собою 5 матчів. У чотирьох із них «жовто-сині» виходили переможцями і лише одного разу була зафіксована нічия. Різниця м’ячів – 5-0.

Україна – Данія

30 квітня 2003 року на стадіоні «Паркен», що в Копенгагені, Томаш Мікульські дав стартовий свисток у першому очному матчі між збірними Данії та України. Той матч, на жаль, наші хлопці програли – 1:0.

Через рік збірна України знову завітала до Данії і знову на «Паркен». На цей раз − в рамках відбору до ЧС-2006. Перший матч групової стадії для нашої збірної закінчився нічиєю - 1:1, завдяки голу Андрія Гусіна на 56-й хвилині матчу. Наднервовий матч-відповідь у Києві, який багатьом запам’ятався битвою нервів, характерів, емоцій і, звичайно, голом Андрія Вороніна, коли м’яч ледь-ледь пересік лінію воріт.

Після того матчу слова Блохіна «Я виведу збірну України на ЧС-2006 з першого місця» перестали здаватися фантастикою і почали ставати реальністю. Після виїзного матчу з греками – стали реальністю.

Загалом, було зіграно 3 матчі, у яких збірна України як перемагала, грала внічию, так і програвала данцям. Різниця м’ячів – 2-2.

Україна – Ірландія

Зі збірною Ірландії наша національна команда ще жодного разу не грала (не плутати з Північною Ірландією!). Стикові матчі - чим не шанс зіграти перший матч з командою Роббі Кіна і Шея Гівена?

Зараз різні версії, різні теорії можна будувати, перш за все у своїй голові, але все вирішить жеребкування 18 жовтня. Чекаємо, сподіваємось і віримо в нашу збірну, в нашу Україну!